Kalėdinė „staigmena“ – į šulinį sumesti 5 šunys

Dalintis:

Šios Kalėdos tapo tikru stebuklu penkiems keturkojams. Visiškai atsitiktinai apleistos nuošalios sodybos šulinyje aptikti ir išgelbėti penki šuniukai. Vienas įkandęs gelbėtojui paspruko, tačiau keturi jau šiltai glaudžiasi gyvūnų prieglaudoje. Kitiems gelbėjimo operacijos dalyviams belieka spėlioti, koks beširdis išdrįso žiauriai mirčiai pasmerkti penkias gyvybes. Tikimasi, kad tai atskleisti pavyks policijos pareigūnams.

Kalėdų vakarą Lietuvos gyvūnų globos draugijos Tauragės skyriaus pirmininkas Sigitas Klymantas feisbuke pasidalijo jautriu įrašu.

„Jei kas paklaustų kaip jūsų Kalėdos, turbūt atsakyčiau, kad kiek kitaip nei pas visus normalius žmones… Daugiau šiandien nerašysiu nieko, kilstelsiu pirty temperatūrą, kad visi ant liežuvio galo kybantys keiksmažodžiai išgaruotų, pakvėpuosiu Šarūno tiesiog kelyje padovanota stebuklinga vanta (sako jos skleidžiamas kvapas neapykantą malšina). Tik noriu labai padėkoti Virginijai ir Juozui bei jų sūnums, taip pat Vilkyškių PGT vyrams. Jūsų Kalėdos – tai penkios išgelbėtos gyvybės. Šuniukai pamaitinti, pagirdyti, Jovitos šiltai apklostyti ir miega“.

Sigito Klymanto nuotrauka

„Tauragės kurjeriui“ gyvūnų mylėtojas sutiko plačiau papasakoti istoriją, kuri prasidėjo nuo netikėto pagalbos prašymo telefonu.

– Žmonės vyko prie Rambyno kalno, o grįždami užsuko į apleistą sodybą – savo buvusią tėviškę. Sodyba visai apleista, labai nuošali – kone 2 km spinduliu ten nėra kitų namų. Į tokią nuošalią vietą atvežti ir į šulinį buvo sumesti šunys. Rado žmonės, nebijau sakyti, sumestus penkis šuniukus. Betoninio šulinio kraštai – virš metro aukščio, kokių 6 m skersmens. Gal kalkėms pilti, gal trąšoms naudotas… Į tokį šunims įlipti ar įsprūsti – nesąmonė, – įsitikinęs S.Klymantas.

Pašnekovas pasakojo, kad šuniukus atsitiktinai aptikusi šeima stengėsi skambinti įvairioms gyvūnų globos organizacijoms, tačiau per Kalėdas sunku buvo rasti pagalbą. Tačiau džiugino žmonių nusiteikimas – S.Klymantui skambinusi moteris tvirtino niekur nevažiuosianti, kol nesulauks pagalbos rastiems šunims. O pagalbos reikėjo rimtos – teko kviesti ir ugniagesius, kad šie padėtų iš šulinio ištraukti keturkojus.

Sigito Klymanto nuotrauka

Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamento paros įvykių statistikoje skelbiama, kad gruodžio 25-ąją 15.40 val. gautas iškvietimas į Vilkyškių seniūnijoje esantį Raudondvario kaimą. Šuniukams gelbėti iš 2,5 m gylio šulinio ugniagesiai nutarė naudoti kopėčias.

– Kopėčiomis į šulinį nusileido ugniagesys ir dar vienas vyras. Skubėjome, pradėjo temti ir patys šunys ėmė stresuoti. Jie keliami ir kandžiojosi – vienas įkandęs ir pabėgo laukais, kitus keturis pavyko įkelti į mašiną. Perkarę jie buvo, šulinyje viena vieta išgulėta – turbūt glaudėsi dėl šalčio vienas prie kito. Mano mašinoje visą kelią miegojo ant sėdynės ir nė garso neišleido, o kai grįžus gavo maisto ir vandens – viską akimirksniu suėdė, – pasakojo Kalėdų vakaro įvykius sodybos Rūgaliuose šeimininkas, kurioje šiuo metu glaudžiasi net 21 šuo.

Apie įvykį informuotos ir Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos (VMVT) Tauragės departamento specialistės, kurios irgi atvyko į įvykio vietą. VMVT Tauragės departamento patarėja Aušra Stumbrienė negalėjo atsistebėti tokiu žiaurumu.

– Iki tos sodybos nuošaliais keliukais mes vos privažiavom. Sodyba yra laukuose, reikia ją žinoti, kad ten šunis atvežtum atsikratyti. Turbūt vietiniai kas nors. Šiandien surašėme raštą Tauragės apskrities vyriausiajam policijos komisariatui su prašymu pradėti ikiteisminį tyrimą dėl žiauraus elgesio su gyvūnu, – atskleidė A.Stumbrienė.

VMVT Tauragės departamento specialistė patikslino, kad sekmadienį šuniukus iš S.Klymanto paėmė VšĮ „Būk mano draugas“ prieglaudos savanorė. Šiuo metu keturi iš šulinio ištraukti šuniukai yra jau suženklinti ir laukia veterinaro apžiūros, kad būtų įvertinta jų sveikatos būklė. Tačiau nuolatinių namų jiems dar negreitai bus ieškoma.

– Manau, policija pristabdys šį procesą, nes šuniukai bus kaip įrodymas. Tačiau tyrimui pasibaigus jiems bus ieškomi šeimininkai, – teigė VMVT Tauragės departamento patarėja.

Dalintis:

About Author

Naujienų portalo kurjeris.lt redaktorė

Rekomenduojami video:

2 komentarai

  1. Isigimelio darbas,metyti ar kitaip skriausti gyvas butybes,tokius reikia pakarti viešai,visiems matant,

  2. Linkiu viso ko geriausio žmonėms, kurie neliko abejingi ..

Palikite komentarą