fbpx

„Karšuvos“ bendruomenė – patraukli erdvė paaugliams ir naujakuriams

Dalintis:

Eičių kaimo tuštėjimo metas jau praeityje: tuščiuose butuose kuriasi naujakuriai, įsteigtas vaikų dienos centras, nuo gruodžio pradžios savo erdvę turi paaugliai, vis labiau stiprinama materialinė bazė. Bendruomenės „Karšuva“ pirmininkas Simas Gaidelionis teigia, kad strimgalviais nebėga, veiklą bendruomenė plečia nuosekliai, eidami viena linkme.

Kovo mėnesį, prieš pat paskelbiant pirmąjį karantiną, Eičių kaime duris atvėrė vaikų dienos centras „Girinukas“. Neseniai po akreditacijos bendruomenei „Karšuva“ buvo suteiktas leidimas trejus metus teikti socialinės priežiūros paslaugas. Pasak Simo Gaidelionio, vaikų dienos centrą bendruomenė įkūrė, kad jaunimas turėtų kur susiburti, turėtų ką veikti, kad padėtų vaikams paruošti namų darbus.

– Gruodžio 1 dieną įrengėme padalinį paaugliams, kuris priklauso vaikų dienos centrui. Pas mus gali atvažiuoti vaikai ir iš aplinkinių kaimų, iš viso Tauragės rajono: iš Baltrušaičių, Gaurės, Kunigiškių. Svarbu, kad jiems būtų patogu atvykti ir kad būtų laisvų vietų, – kalbėjo pirmininkas. – Kovo mėnesį įrengta patalpa buvo labiau adaptuota mažiesiems, su minkšta danga, todėl nelabai ji patiko paaugliams. Neseniai įrengėme jaunimui laisvalaikio kambarį, kuriame jie noriai lankosi. 28 mūsų kaimo vaikai (6–18 metų) yra parašę prašymus, kad nori lankyti „Girinuką“. Iš pradžių buvo 15, neseniai gretas papildė dar 13.

Neseniai įrengta erdvė paaugliams. Simo Gaidelionio nuotrauka

Eičių vaikų dienos centrui vadovauti ėmėsi S.Gaidelionio žmona Ieva, su vaikučiais užsiima mokytoja Daiva Eičienė, savanorė Remigija Simonavičė, keli jaunuoliai savanoriauja jaunimo erdvėje. Nuo sausio prie vaikų dienos centro privalės prisijungti socialinis darbuotojas, jo darbo krūvis priklausys nuo vaikų skaičiaus ir teikiamų paslaugų.

– Jaunimo patalpoje turime sėdmaišių, staliuką, biliardo ir teniso stalus, nes jų pageidavo paaugliai. Kompiuterinių žaidimų nenorėjo, sakė, kad jų turi namuose. Mes su vaikais tariamės, ko jie norėtų, kas jiems reikalingiausia. Antrus metus siekiame įkurti sporto bazę ne tik jaunimui, bet ir vyresniems žmonėms, norime įrengti fizinio aktyvumo kambarį, – kalbėjo bendruomenės pirmininkas. – Eičiai ilgai buvo nelabai aktyvūs ir veiklūs, mums trūksta dar daug įrangos, materialinę bazę kaupiame dalyvaudami projektuose. Nebėgame strimgalviais, o nuosekliai einame viena linkme ir plečiame veiklą.

Eičių kaimo mokyklos pirmame aukšte įsikūrusi biblioteka ir kultūros namai – kultūrinių renginių organizatorė ir meno vadovas atvyksta čia padirbėti iš Gaurės. Antrame aukšte po mokyklų reorganizacijos atsilaisvinusiose patalpose kabinetą įsirengė bendruomenė „Karšuva“, įsikūrė vaikų dienos centras. Kaime apie 400 gyventojų, apie 30 proc. sudaro jaunimas iki 18 m., 30 proc. – darbingo amžiaus žmonės, kiti 30 proc. – pensinio amžiaus. Mažylių (2–7 m.) yra 10.

– Tampame patrauklia bendruomene, į Eičius visai neseniai atsikraustė 6 šeimos su mažais vaikais, 4 grįžo iš užsienio. Eičiuose daugiausiai daugiabučiai, tik 7 namai individualūs. Laisvų butų, kurie stovėtų tušti, jau nėra. O ir kainos kyla: dviejų kambarių butą anksčiau buvo galima nupirkti už 5 tūkst. Eur, o dabar kainuoja 13, 18, 28 tūkst. Eur, – pasakojo pirmininkas. – Kaime yra felčerė ir parduotuvė, ir Tauragė ne taip toli – 15 km. Tiesa, daugiabučiams renovacijos reikia, bet tam turi pribręsti patys žmonės. Laikui bėgant tai įvyks.

Bendruomenė įgyvendina verslumo projektą, nuo pavasario teikia pavėžėjimo ir buitines paslaugas. S.Gaidelionis prisimena, kad mikroautobusiuko sulaukė pavasarį, tą pačią dieną, kai paskelbė karantiną. Jis tuomet labai pravertė, nes buvo atšaukti autobusų maršrutai ir kaime uždarė parduotuvę. Teko labai daug vežti bendruomenės nariams maisto produktų, vaistų ir kitų būtiniausių prekių.

Dalintis:

About Author

Regina Genienė

Laikraščio „Tauragės kurjeris“ žurnalistė

Rekomenduojami video:

Palikite komentarą