Kęsčiuose 11-tą kartą surengti sūrių sūrio rinkimai

Dalintis:

Šeštadienį Kęsčių kaimo Elbento gatvė pasipuošė ypatingai – nepastebėti šventės vietos buvo neįmanoma. Suneštinėmis vaišėmis gardžiavęsi šventės svečiai privalėjo išragauti ir gardžius šio krašto šeimininkių sūrius.

Smagi tradicinė kraštiečių šventė nuaidėjo Kęsčių kaime, kur šventės vieton vedė išpuoštų kėdžių alėja – pražiopsoti buvo neįmanoma. Svečius pasitiko „sveikatos tikrintojai“, o susirinkusiųjų neišgąsdino ir prakiuręs dangus.

Šventės metu pasveikinti jubiliatai, naujakuriai, išrinkti gražiausi kaimo gėlynai. Ir net 11-tą kartą vyko sūrių sūrio rinkimai, kuriuose šeimininkės kasmet demonstruoja savo išmonę ir kulinarinius gabumus.

– Mes sūrių sūrį renkame nuo bendruomenės įsikūrimo. Dalyvės keičiasi, anksčiau būdavo daugiau iš aplinkinių kaimų, šiemet labiau vietinės moterys stengėsi. Aš pati pirmą kartą dalyvavau. Laimėjo Onos Šėferienės sūris – ji dalyvauja dažnai ir jos sūris laimi ne pirmą kartą. Šįkart buvo ne vietinė komisija ir vis tiek laimėjo – tikrai jokios korupcijos, ­– linksmai apie sūrio rinkimus pasakojo bendruomenės pirmininkė Lina Baziliauskienė.

Sūrius pirmieji ragavo specialiai iš kaimo šventės svečių sudarytos komisijos nariai. Apžiūrėdami gaminius jie tvirtino, kad gaila tokį grožį pjaustyti.

Šventės nuotaiką palaikė vokalinis moterų kvartetas iš Šilalės „Aitra“, Tauragės kultūros centro Žygaičių moterų vokalinis ansamblis ir muzikantas Robertas Matevičius.

Dalintis:

About Author

Naujienų portalo kurjeris.lt redaktorė

Rekomenduojami video:

Palikite komentarą