fbpx

Kuriamas poilsio parkas Draudeniuose

Dalintis:

Draudenių kaimo bendruomenė „Draudežeris“ kuria parką prie Draudenių ežero – pasodino medelių, iškirto krūmus, sukurs keletą naujų skulptūrų. Vietiniai džiaugiasi – daugėja šiukšles renkančių ir aplinka pasirūpinančių poilsiautojų.

Draudenių kaimo bendruomenės pirmininkė Viktorija Merkelienė, į talką subūrusi vietinius, džiaugiasi, kad ežero pakrantė kasmet gražėja. Nors ankstyvą pavasarį vandalai sukūreno čia stovėjusią skulptūrą „Vandenis“, V.Merkelienė tikisi, kad daugiau tokių incidentų nebus.

Pieš daugiau nei metus susikūrusi bendruomenė „Draudežeris“ savivaldybės prašė jiems skirti 2,5 ha plotą prie ežero, tyvuliuojančio visai netoli kaimo, nes nori ten įrengti parką. Šiais metais gyventojai jau pasodino 50 ąžuoliukų ir 30 eglučių.

– Leido mums prie ežero tvarkytis, toje pievoje žmonės dar gyvuliukus gano. Pasodinom už savo lėšas daug medelių, iškirtom krūmus. Draudeniškis, Dabrupinės girininkijos girininkas Romualdas Strašinskas iš medelyno parvežė sodinukų, padėjo pasodinti, – pasakojo Viktorija. – Paskiepijau dvi obelaites, pritrūkau skiepų, tai dar dvi paskiepysiu kitą pavasarį. Jos pakrantėje išdygo iš numesto obuoliuko ar graužtuko. Kam jas naikinti, juk ten gali žydėti, obuolius nokinti, jos negadina vaizdo. Turi daug šakų, tai į kiekvieną įskiepysime vis kitokią veislę.

6 pušelės – parko pradžia

Bendruomenės pirmininkė sako, kad pasodintus medelius prižiūrės bendromis jėgomis – pjaus žolę, laistys, tikisi, kad visi sodinukai prigis. Ji teigia, kad prie ežero žaliuoja graži pieva dėl darbščių Petro ir Almos Sudentų rankų. Jų dukra Ilmeda yra parko pradininkė – tai ji pirmoji ten pasodino 6 pušeles, kurios jau ūgtelėjusios.

– Tai Sudentai savo iniciatyva gražino aplinką, tris žiemas vargo naikindami karklynus: juos išpjovė, suarė ir išlygino žemę. Jei ne jie, ten niekada nebūtų buvusi tokia graži pieva, kokia yra šiuo metu. Mūsų vizija – ten, prie ežero, įkurti parką, – atviravo bendruomenės lyderė. – Pradėjome nuo mažo lopinėlio, jį kasmet plėsime. Neseniai iškirsti krūmai bus naudingi – po truputį sukūrens poilsiautojai laužavietėse, ir mes patys iškylaudami juos mažinsime. Prie tokio laužo bus jauku ir malonu pabūti, bus nauda visiems, ir šioks toks patogumas.

Kurs skulptūras

Pernai, vasaros pabaigoje, bendruomenė šventė įkurtuves prie ežero, ta proga pagamino kelias skulptūras. Pavasario ne visos sulaukė – viena buvo sudeginta, o kita sugriuvo, nes buvo sumeistrauta iš karkaso ir šiaudų.

Šiaudų skulptūras draudeniškiai žada statyti ir šiemet. Asmeninio albumo nuotraukos

– Ankstyvą pavasarį, matyt, kažkas sušalo ir sukūreno „Vandenį“, o kita skulptūra nuo lietaus permirkusi neatlaikė svorio ir sugriuvo. Šiais metais mes galvojame daugiau tų skulptūrų pastatyti, nes jos visiems patiko: ėjo ir žiūrinėjo, darė asmenukes. Matysim, kokias skulptūras gaminsim – idėjos gimsta bedirbant, – kalbėjo V.Merkelienė. – Džiaugiamės, kad prie ežero ne tiek daug šiukšlių, kad ta kultūra pažengusi. Pririnkome bagažinę atliekų ir šukių. Smagu, kad ežeras švarėja, o žmonės sąmoningėja.

Šiemet alpinariumą prie Draudenių kaimo ženklo prižiūri draudeniškiai, nes taip panoro patys. Anksčiau ten gėles sodindavo Žygaičių seniūnijos darbuotojos. Prie ženklo pasodino geltonus, žalius ir raudonus gėlių krūmelius – tikisi, kad paūgėjusios ir suvešėjusios bus tarsi gyva trispalvė.

Dalintis:

About Author

Regina Genienė

Laikraščio „Tauragės kurjeris“ žurnalistė

Rekomenduojami video:

Palikite komentarą