Mezga kojinaites ankstukams – Žygaičių idėja apskriejo visą Tauragės rajoną

Dalintis:

Žygaičių kultūros namų renginių organizatorė Vaiva Nairanauskienė kviečia megzti kojinaites per anksti gimusiems mažyliams. Prie akcijos jau prisijungė bendruomenės moterys, mokytojos, mokiniai ir jų tėveliai. Mezgėjos trečiadieniais renkasi Žygaičių kultūros namuose, tačiau megzti galima ir namuose – ten, kur patinka.

Vaiva Nairanauskienė Žygaičiuose dirba neseniai, todėl akciją-dovaną ankstukams suplanavo pirmą kartą. Ši mintis Vaivai ilgai kirbėjo galvoje, labai norėjo ją įgyvendinti, nors šeimoje ir jos aplinkoje nėra per anksti gimusių vaikų.

– Sėdėjau darbe ir galvojau: sukviesti žmones sunku, o jei dar siūlų neturėsiu. Feisbuke parašiau žinutę „Mantės vilnoniai siūlai“, prisistačiau ir paprašiau pagalbos. Paskyros autorė atsakė: „Kaip smagu, mano močiutė Karbauskaitė buvo kilusi iš Žygaičių“, – linksmai kalbėjo Vaiva. – Nemažai man atsiuntė natūralios vilnos siūlų, vos maišą ištraukiau iš paštomato.

Prie akcijos prisijungė Žygaičių ir Šikšnių bendruomenės, Žygaičių gimnazija ir biblioteka, dailės ir darbų mokytoja Birutė Bacevičienė paragins megzti savo mokinius, akcija susidomėjo ir mokinių tėveliai.

– Kojinaites jau mezga žygaitiškė, buvusi mokytoja Anė Višinskienė ir mano pažįstamos moterys iš Tauragės. Joms nuvežiau siūlų. Vakar septynios buvome susirinkusios megzti: Irena Plauškienė iš Šikšnių kaimo, mano sesės Audronė Sudeikienė ir Lina Klumbienė, su jomis mes dainuojame vokaliniame ansamblyje, – pasakojo Vaiva. – Atėjo draugė Diana Sudeikienė, kaimynė Violeta Klumbienė. Megsime ir namuose, rinksimės trečiadieniais. Tikiuosi dar daugiau sulaukti norinčių megzti. Kiek numegsim, tiek.

Kojinaites mažyliams galima megzti visą šį mėnesį, lapkritį jos bus išsiųstos į Vilnių. Ten prisegs etiketes, kas jas mezgė, ir perduos gydymo įstaigoms. Norintiems megzti namuose V.Nairanauskienė atveš siūlų į namus.

– Numegzti kojinaites ilgai netrunka. Aš 4 poras jau numezgiau. Įgyvendinę šią akciją vykdysim kitas. Parašėm projektą šiaudų edukacijai, savivaldybė skyrė lėšų. Toks pynimas man labai mielas širdžiai. Lapkričio 8 dieną atvažiuos iš Vainuto edukatorės ir mokys sodus rišti, mes sukviesim moteris. Mokymai vyks penkias dienas, aš jų labai laukiu. Šeštadienį atveš mums moliūgų, juos išskaptuoti padės mokytoja Birutė Bacevičienė su mokiniais – Žygaičius šiemet išpuošim, – apie planus kalbėjo renginių organizatorė.

Gali būti aktualūs mokymai moterims

Dalintis:

About Author

Laikraščio „Tauragės kurjeris“ žurnalistė

Rekomenduojami video:

Palikite komentarą