fbpx

Neatsigina šiukšlintojų – ketina akyliau stebėti

Dalintis:

Skaudvilės kraštas kasmet vis labiau gražėja, gyventojai puoselėja ir tvarko aplinką. Deja, tai vienur, tai kitur paslapčia išdygsta stambiagabaričių atliekų krūvos, o išmėtytas automobilių padangas seniūnija veža traktorinėmis priekabomis. Neseniai miesto pašonėje išversta šiukšlių krūva supykdė gyventojus – jie pasiryžę būti akylesni ir nutverti dergėjus.

Šiemet Skaudvilė sulaukia didesnio dėmesio Lietuvos mastu, kadangi paskelbta mažąja Lietuvos kultūros sostine. Čia atvažiuoja daug žymių svečių iš visos šalies, vyksta įvairūs renginiai. Skaudvilės seniūnija ir jos bendruomenės rūpinasi, kad viešose vietose nestyrotų atliekų krūvos ir nebadytų akių svečiams ir prašalaičiams. Deja, kaskart suaktyvėjančių aplinkos teršėjų tikslas kitas – likti nepastebėtiems. Prieš kelias dienas atliekų buvo atsikratyta prie Skaudvilės sodų bendrijos.

– Toje teritorijoje mėgsta šiukšlinti. Veža, padangas mėto, mes ne vieną teritoriją esame sutvarkę, žmonės neturi atsakomybės. Dažniausiai išmeta stambiagabarites atliekas, daug šiukšlių atveža į konteinerius prie kapinių, ten randame net kilimų, daug ko randame, – pasakojo seniūno pavaduotoja Dalia Milašienė.

Ievos Binekaitės nuotrauka

Skaudvilės seniūnija šiemet iš pamiškių ir seniūnijos kampelių pririnko 4 traktorines priekabas padangų. Seniūno pavaduotojos nuomone, jų iš kitur neatveža. Juk kiekvienas gyventojas per metus 5 naudotas padangas gali nemokamai pristatyti į didžiųjų atliekų surinkimo aikšteles. Platinantieji naujas padangas privalo priimti naudotas. O automobilių remonto atliekas, plastmasines dalis išmeta tie, kurie ardo ar remontuoja automobilius, – mano seniūno pavaduotoja.

– O kas daugiau, greičiausiai tie, kurie remontuoja. Prirenkame nemažai beverčių mašinos dalių. Šiemet tvarkėme Adakavo, sodų, aerodromo pusėje, Trepuose kartais būna, priemiestyje, – kalbėjo D.Milašienė. – Prieš metus Būteniuose kelis sunkvežimius atliekų buvo išvertę, kvietėme aplinkosaugos specialistus, tai šiukšlintojai susirinko ir išsivežė. Nėra kamerų, tai ir nesusekam. Jų labai reikėtų, sudrausmintų. Prie sodų išmestomis atliekomis pasirūpins seniūnija. Norim, kad žmonės būtų tvarkingesni, palaikytų švarią aplinką, mes stengiamės, kad miestelis gražėtų, tvarkome teritorijas.

Ievos Binekaitės nuotrauka

Dalintis:

About Author

Regina Genienė

Laikraščio „Tauragės kurjeris“ žurnalistė

Rekomenduojami video:

Palikite komentarą