Norkaičiuose – liaudiškos muzikos ir šokių šventė

Dalintis:

Šeštadienį muzikantai, šokėjai ir dainininkai iš kitų rajonų suskubo į Norkaičių kaimą – tradicinių amatų ir etnokultūros centras surengė respublikinę kapelų šventę „Mildos gegužinė“.

Tradicinę kapelų šventę, skirtą meilės deivei Mildai, centras organizuoja nuo 2017 m. Iš Jurbarko, Šilalės, Klaipėdos, Skaudvilės, Tauragės atvykusių kolektyvų dainos skambėjo meilės tematika. Veliuonos kultūros centro kapela „Margi blynai“ apdainavo mero Dovydo Kaminsko meilę neseniai įsigytam automobiliui.

Renginio vedėja Jurgita Brazauskienė pasakojo meilės ir piršlybų istorijas iš kaimo jaunimo gyvenimo, atskleidė, kokių gudrybių griebdavosi panorusios ištekėti merginos. Norkaičių kaimo bendruomenės pirmininkė Birutė Globienė teigė, kad daugiausia apie meilę ir tradicijas žino vyresnieji kaimo gyventojai.

Norkaičiai. Reginos Genienės nuotrauka

– 2020-ieji buvo be švenčių, dėl pandemijos negalėjome pagerbti savo senolių, todėl dabar paminėsiu dvejų metų jubiliatus. Turime ilgaamžių: Zosė Jokubaitienė sulaukė 93 metų. Zofija Malinauskienė mini 90-metį, – pasidžiaugė bendruomenės pirmininkė.

Jubiliatams grojo ir dainavo Norkaičių folkloro ansamblis „Saulėkalnis“ su vadove Jolanta Kažukauskiene. Renginį puošė Tauragės krašto tautodailininkų ir amatininkų darbai, įteiktos padėkos ir dovanos. Po kapelų ir ansamblių koncerto linksmybės tęsėsi vakaronėje. Susirinkusieji tradicinius lietuvių liaudies šokius šoko poromis ir sukdami ratelius. Jiems grojo folkloro ansamblis „Ratilėlis“ iš Kauno.

Dalintis:

About Author

Laikraščio „Tauragės kurjeris“ žurnalistė

Rekomenduojami video:

Palikite komentarą