Nuo vilkų kenčiantiems ūkininkams siūlo paramą

Dalintis:

Lietuvoje, taip pat Tauragės rajone, kai kurie ūkininkai kasmet netenka dalies gyvulių – juos papjauna vilkai. Žemės ūkio ministerija skelbia, kad galima pasinaudoti Europos Sąjungos parama prevencinėms priemonėms įsigyti. Maksimalus paramos dydis – 5 tūkst. eurų.

Pranešama, kad parama šiemet gali pasiekti daugiau ūkininkų, mat ji bus skiriama ir mėsinius galvijus auginantiems bei iki 6 mėn. amžiaus su karvėmis bandoje jauniklius laikantiems ūkininkams. Iki šiol į šią paramą pretenduoti galėjo žemės sklypus valdantys fiziniai ir juridiniai asmenys, ketinantys juose įrengti apsaugos nuo vilkų priemones, ir turintys galvijų iki 2 metų amžiaus. Pagal iki šiol galiojusias taisyklių nuostatas, gavus paramą, buvo negalima įrengti tokio aptvaro, kuris apsaugotų nuo vilkų bei būtų tinkamas laikyti mėsines karves žindenes su veršeliais – paramos nuostatai buvo labiau pritaikyti pieninius galvijus laikantiems ūkininkams.

Taip pat skelbiama, kad parama bus skiriama tose savivaldybėse, kuriose žalos atvejų per penkerius metus buvo ne mažiau kaip 5. Į šį sąrašą patenka ir Tauragės rajonas.

Savivaldybės Kaimo reikalų skyriaus vedėja Ramutė Noreikienė patikslino, kad 2020-aisiais Tauragės rajone kompensacijų dėl vilkų papjautų gyvulių kreipėsi 8 ūkininkai – visi neteko po gyvulį.

– Buvo skirtos kompensacijos už 7 galvijus ir vieną avį, bendra suma 1442 Eur. Daugiausiai nuostolių patyrė mažoniškiai – ten papjauti 4 gyvuliai. Du Žygaičių seniūnijoje, po vieną Gaurės ir Tauragės seniūnijose, – vardijo R.Noreikienė.

Panaši suma ūkininkams išmokėta ir 2019 metais – 1434 eurai. Tiek pernai, tiek 2019 metais pirmieji nuostoliai užfiksuoti tą pačią dieną – gegužės 13-ąją.

Žemės ūkio ministerija informuoja, kad paramos prašantiems ir keliamas sąlygas atitinkantiems pareiškėjams bus kompensuojamos 100 proc. elektrinių aptvarų įsigijimo išlaidos, o maksimali išmoka – 5 tūkst. eurų.

Dalintis:

About Author

Naujienų portalo kurjeris.lt redaktorė

Rekomenduojami video:

Palikite komentarą