Pagramančio regioninio parko teritorijoje esančio Šaukėnų kaimo gyventoja pasipiktinusi – nuostabaus grožio vietoje išpilta padangų krūva. Regioninio parko direkcijos vadovas sako surinksiantis padangas, net jei tai ne jų prievolė. Tiesiog nesinori gyventi šiukšlyne.
Su „Tauragės kurjeriu“ susisiekusi Mažonų seniūnijos gyventoja neslėpė pykčio ir apmaudo – moteris kasdien džiaugiasi pasivaikščiojimais paupiu, tačiau gamtos idilę drumsčia šiukšlintojai.
– Gyvename Pagramančio regioninio parko teritorijoje. Atvežė kažkas krūvą padangų. Paskelbiau apie tai feisbuke, bet niekas neatkreipė dėmesio. Jei su vyru jas visas surinktume, tai niekaip visų neišvežtume lengvuoju automobiliu, – žurnalistų pagalbos prašė Šaukėnų gyventoja.
Moters minima vieta nuošali ir lengvuoju automobiliu po lietaus sunkiai pasiekiama. Pavažiavus arčiau upės teko išlipti ir gerą puskilometrį eiti pėsčiomis per pievą, mat lauko keliuke kilo rizika užklimpti. Pasiekus krūmynus prie upės pasitiko didžiulė padangų krūva. Matyti, kad kai kurios padangos numontuotos nuo ratlankių, kitos tiesiog nupjautos. Supjaustytos padangos sukištos viena į kitą.
– Tikrai paprastas žmogus negalėjo tiek sukaupti. Aš, man rodos, lapkričio 7 dieną pamačiau padangas sumestas. Va, matot, kokia krūva, ir ten į pelkę nuriedėjo kažkiek. Gaila, kad tokią vietą teršia, – kalbėjo Šaukėnų gyventoja.
– Tamsus autobusiukas važinėjosi čia. Bet ir baidarininkai dažnai pro šalį važiuoja. Čia turėjo kažkas didesnis atvežti tiek padangų, – svarstė pašnekovės vyras.
Pagramančio regioninio parko direktorius Sigitas Mėlinavičius „Tauragės kurjeriui“ sakė žinantis apie minimą padangų krūvą. Nors regioniniam parkui nepriklauso rinkti atliekas, jie vis tiek jas surinks.
– Neįmanoma susekti, kas. Kaimo žmogus tikrai tiek padangų neprikaups. Greičiausiai čia servisiukai. Kai kurias padangas supjaustė – gal norėjo tik metalą išimti. Ne mūsų funkcija rinkti atliekas, bet nesinori šiukšlyne gyventi, – apmaudžiai kalbėjo S.Mėlinavičius.
Pagramančio regioninio parko biudžete net nėra numatyta lėšų bešeimininkėms atliekoms tvarkyti. Anot parko vadovo, daugiausia tokių atliekų pamiškėse ir pakelėse atsiranda padangų keitimo laikotarpiu – pavasarį ir rudenį.
Kiekvienas vairuotojas turi teisę kartą per metus į Didžiąją atliekų surinkimo aikštelę pristatyti 5 lengvojo automobilio padangas. Didesnio kiekio pridavimas apmokestinamas. Pristačius daugiau nei 5 lengvojo automobilio padangas, likusios bus apmokestintos – 0,27 Eur už kg. Tauragės regiono atliekų tvarkymo skyriaus vyriausioji specialistė Kristina Majienė sakė, kad prievolė tvarkytis kyla žemės savininkui.
Į aplinką patekusios senos padangos suyra apytiksliai per 140 metų, o deginamos į aplinką išskiria daug kenksmingų medžiagų.