Palygino su „rusų laikais“: apdergia ir palieka

Dalintis:

Šikšnių kaimo bendruomenės pirmininkė, ūkininkė Irena Plauškienė supyko ant „Tauragės vandenų“ darbininkų, kurie baigę vandens trasos remontą kaime po asfalto danga paliko išraustas duobes. I.Plauškienė akylai saugo prieš dvejus metus paklotą asfalto dangą, todėl po šio akibrokšto savo apmaudą išliejo viešai. „Tauragės vandenų“ direktorius kviečia būti tolerantiškiems.  

Pasak Šikšnių bendruomenės pirmininkės Irenos Plauškienės, vandentiekio darbininkai rausėsi po asfaltu, baigę darbą paliko iškastą duobę po asfaltbetoniu ir išvažiavo. Važiuodamos mašinos toje vietoje laužia dangą.

– Darbininkai dirbo praėjusią savaitę, asfalto toje vietoje nepažeidė, bet pasekmių ilgai laukti neteks. Toks jų neatsakingumas mane sukrėtė. Kai nebuvo paklotas naujas asfaltas, prieš dvejus metus, jie irgi po taisymo duobes buvo palikę. Man papriekaištavus atsakė, kad kelias ir taip prastas, – kalbėjo ūkininkė. – Sakiau: kad baigiasi, tai jūs atvažiavote visai pribaigti. Ilgai dėl naujos asfalto dangos kovojau, buvo įvairių emocijų, dabar jo griauti niekam neleisiu. Jie, matyt, papratę nuo rusų laikų – apdergiam ir paliekam.

Emocijas kursto senas vandens gręžinys, stovintis Šikšnių kaime privačioje valdoje. Jo savininkas pievoje kaskart randa didelę balą su plaukiojančiomis rūdimis. Pasak pirmininkės, vandentiekio darbininkai pievoje nuleidžia iš filtro nešvarumus – kam vargti, jei galima čia pat išpilti. I.Plauškienė pasakojo, kad jos šeima rūpinasi keliais, patys prasistumdo lauko keliukus. Kol nebuvo paklota nauja asfalto danga, I.Plauškienės sūnus kelio duobes lygino veždamas į jas prie fermų buvusį nereikalingą statybinį laužą, savo lėšomis ir aukodamas laiką. Moteris sako, jog ūkininkai jau priprato, kad niekas jiems į pagalbą neateis, patiems reikia prižiūrėti kelius.

Bendrovės „Tauragės vandenys“ direktorius Eduardas Anulis neslėpė apmaudo, kad Šikšnių kaimo gyventojai pirmiausia kreipėsi į savivaldybės vadovus, o ne į vandentiekį. Juk bet koks klausimas tiesiogiai greičiau išsprendžiamas negu per tarpininkus. E.Anulis informavo, kad kaime, šalikelėje, buvo trūkęs vamzdis, darbininkai jį suremontavo.

– Žiemos sąlygomis sutrombuotas šlapias gruntas vėliau šiek tiek susmunka. Matyt, užvažiavo sunkiasvorė technika ant asfalto ir kraštą įlaužė. Apie tai sužinojome penktadienį, o pirmadienį užpylėme duobę skalda. Įtraukėme į planus, kai šalia kažką asfaltuos, toje vietoje uždėsime lopą, – kalbėjo direktorius. – Tiek ten tos bėdos, tik daug triukšmo. Kiek kartų esame prašę žmonių bendrauti, bet, matyt, toks jų stilius.

Pasak E.Anulio, po avarijų vykdomi vandentiekio trasų praplovimai. Vanduo nuleidžiamas šalikelėje ar gatvėje – juk nerinksi nuleidžiamo geriamojo vandens į cisterną. Toks vanduo gali būti su rūdimis, kadangi sumažėjus vartojimui jis užsistovi didelio diametro vamzdynuose. Užsistovėjęs nuleistas vanduo susigeria į žemę, „Tauragės vandenų“ vadovo teigimu,  nepadarydamas jokios žalos.

Dalintis:

About Author

Laikraščio „Tauragės kurjeris“ žurnalistė

Rekomenduojami video:

Palikite komentarą