Paramos prašo Lomių bendruomenė: žalos pridarė šliužai

Dalintis:

Lomius puola invaziniai šliužai. Lomiškių daržai nuo šių gyvių kenčia nebe pirmus metus, tačiau šiemet jų priviso tiek daug, kad šio kaimo bendruomenė savarankiškai juos išnaikinti nebepajėgi. Bendruomenė savivaldybės prašo lėšų nekviestiems „imigrantams“ išnaikinti.

Šliužai – labai ėdrūs gyviai, primenantys sraiges, tik be „namelių“, puotauja bendruomenės namų prieigose, gyvenamųjų namų gėlių darželiuose ir daržuose.

– Kasrytinis ritualas renkant šliužus arba barstymas druska nebepadeda, reikia pirkti priemonių šiems gyviams naikinti, – sakė Lomių bendruomenės pirmininkė Elena Bazinienė.

Lomių kaimo seniūnaitis Algimantas Ramanauskas patikslino, kad geriausia būtų, jei šliužų naikinimui vienu metu susitelktų visa kaimo bendruomenė. Naikinimas pavieniui gerų rezultatų neduoda.

Bendruomenė savivaldybės prašo skirti 1000 eurų. Anot A.Ramanausko, šios sumos turėtų užtekti šliužams išnaikinti ne tik Lomių viešose erdvėse, bet ir gyventojų kiemuose.

Į Lomius nuvykusiai žurnalistei kaimą atakuojančių šliužų ilgai ieškoti nereikėjo. Jie šliaužiojo prie pat Lomių bendruomenės ir kultūros namų pastato. Jų buvo ir tarp augalų, ir ant takelių, ir prie laiptų į pastatą.

Šliužai
užauga iki 7 ar net 15 cm ilgio;
padeda iki 400 kiaušinių;
per parą gali suėsti augalų masės iki 40 proc. savo svorio;
gali pernešti puvinius ir grybines ligas.

Lomių bendruomenės pirmininkė E.Bazinienė aprodė vazonus, kuriuose augo ir žydėjo serenčiai. Kai kuriuose vazonuose šių gėlių bebuvo viena kita. Šliužai jau kėsinosi ir į Stelmužės ąžuoliuką, kurį bendruomenė neseniai gavo dovanų. Pasak E.Bazinienės, manoma, kad šliužai ar jų kiaušinėliai į Lietuvą atkeliavo iš kitų šalių kartu su pirktinėmis žemėmis, augalais, tiksliau, jų vazonuose.

– Jie ėda gėles, uogas, daržoves. Išgraužia kopūstus, burokėlius. Lyg į žirnius ir pupas nepuola, – pasakojo bendruomenės narė Dalia.

Lomiuose kalbinta ponia Nijolė sakė pastebėjusi, kad šliužai taip pat neėda agurkų ir jų lapų bei česnakų. O svogūnus graužia. Su šiais invaziniais gyvūnais Nijolė sakė kovojanti jau trejus metus. Anot moters, dėl Lomiuose karaliaujančių šliužų žmonės patiria nemenkų nuostolių.

Tauragės rajono savivaldybė redakciją informavo, kad bendruomenei bus suteikta prašoma finansinė parama.

Kaip „Tauragės kurjeriui“ sakė Lomių seniūnaitis A.Ramanauskas, kaimas turi ir dar vieną bėdą – tai Sosnovskio barščiai, kuriuos išnaikinti taip pat sudėtinga.

Dalintis:

About Author

Laikraščio „Tauragės kurjeris“ žurnalistė

Rekomenduojami video:

Palikite komentarą