Pienininkai neviltyje: vieni važiavo į protestus, kiti – pylė pieną į laukus

Dalintis:

Pirmadienį Tauragės apskrities ūkininkai susirinko į protestą Vilkyškiuose, prie pieninės. Pienininkystės ūkius turintys ūkininkai atvirauja – verslas iš jų tyčiojasi, o ūkiai pasmerkti žlugti.

Daugiau nei pusšimtis ūkininkų, jų šeimų nariai ir net kaimynai nešini žaliais kryžiais sustojo prie akcinės bendrovės „Vilkyškių pieninė“ administracijos. Protestuotojai tikino – pieno pusvelčiui nebeparduos ir prašė pieninės vadovų pasiaiškinti, kodėl per mažiau nei mėnesį pieno kaina krito keliolika centų. Tauragės apskrities ūkininkai protestu prisijungė prie kolegų visoje Lietuvoje, kurie pirmadienį rinkosi į masinius protestus prie didžiųjų prekybos centrų, pieninių.

– Man dabar už litrą pieno pasiūlė mokėti 23 centus. Einam į nuostolius. Norint išgyventi, už pieną turime gauti bent 30 centų. Šalyje infliacija, pabrango kuras, pašarai, pakilo minimalus darbo užmokestis, o vienintelis mūsų uždarbis šitaip niekingai numušamas. Einame prie ūkių sunaikinimo. Tik toks tikslas, – sakė protestuojančio vyro palaikyti atvykusi Žygaičių seniūnijos gyventoja Lina.

Moteris pasakojo, jog šeima augina arti šimto galvijų, kasdien primelžia po toną pieno. Darbams atlikti šeima samdo du padėjėjus.

Ūkininkų protestas prie AB „Vilkyškių pieninė“. Mortos Mikutytės nuotrauka

Pieninės vadovas Gintaras Bertašius atėjo susitikti su ūkininkais ir žadėjo spręsti iškilusias problemas, bet pirmiausia siūlė ūkininkams prašyti valdžios pagalbos. Padidinti pieno supirkimo kainos, anot G.Bertašiaus, įmonė galimybės neturi.

– Tikėkimės, kad mus išgirdo. Šį mėnesį jau nepriduodame pieno, protestuosime tiek, kiek reikės. Pieną pilame į kanalizaciją, atiduodame žmonėms. Kol mes protestuojame, į ūkius gali atvažiuoti kas tik nori ir pasiimti tiek pieno, kiek suvalgys. Nemokamai. Taip geriau, nei parduoti jį pusvelčiui, – piktinosi Pagėgių savivaldybės ūkininkai.

Jie suskaičiavo, jog litro pieno savikaina siekia 35 centus.

Protestuojantys ūkininkai išpylė pieną į laukus. Mortos Mikutytės nuotrauka

Dalintis:

Rekomenduojami video:

Palikite komentarą