fbpx

Pirmasis naujos bendruomenės uždavinys – priimti dovaną

Dalintis:

Šią savaitę Tauragės dvaro gyventojai apsisprendė steigti bendruomenę. Vadovauti jai patikėjo daugiau nei 20 metų Tauragės dvare gyvenančiai Rasai Beskienei.

Pirmadienio vakarą į pirmąjį susirinkimą atėjo 31 Tauragės dvaro gyventojas. Suburti vietos žmones į bendruomenę sugalvojo „Taurų parko“ savininkė Vilma Venckienė. Ji išrinko datą, parašė ranka skelbimą, kviečiantį į susitikimą, ir pakabino jį ant vienintelės parduotuvės Tauragės dvare durų. Dar prieš buriant bendruomenę, Antanas ir Vilma Venckai sugalvojo „Taurų parko“ kaimynams padovanoti pavėsinę.

– Būtent dovana ir bus pats pirmasis mūsų darbas. Susirinksime jau šį sekmadienį į pirmąjį bendruomenės pikniką, pasikviesime kolegų iš kitų bendruomenių ir spręsime, kur dovanotą pavėsinę pastatyti. Nesinori jos įkurti prie gyvenamųjų namų. Būtų smagu, jei mums pavyktų sutvarkyti Jūros krantinę, ten įrengti pliažą ir turėti bendruomenės pavėsinę. Vietą, kurioje visi, čia gyvenantys, galėtų susitikti, švęsti, tiesiog pasikalbėti, – „Tauragės kurjeriui“ sakė Rasa Beskienė.

Rasa Beskienė. Violetos Karaliūnaitės nuotrauka

Tauragėje gimusi ir augusi Rasa į Tauragės dvarą atsikraustė sukūrusi šeimą. Pati pradžia naujakuriams buvo nelengva.

– Po kelių mėnesių vyro klausiau, kur jis čia mane atsivežė. Tais laikais būtent čia buvo labai pigūs butai, o mums, jaunai šeimai, tai buvo vienintelė galimybė įsigyti nekilnojamojo turto. Žmonių visokių gyveno, neslėpsiu, ne pačių geriausių. Džiaugiausi, kad pavyko susidraugauti su laiptinės kaimynais, iki šiol šventes švenčiame kartu, turime ir bendrų tradicijų. Tauragės dvaras – didelė bendruomenė, o mūsų skaudulys – savivaldybei priklausančiuose butuose gyvenantys, bet prie gyvenvietės tvarkymo nenorintys prisidėti žmonės, – sakė R.Beskienė.

Tauragės dvare gyvena 1400 žmonių, kiek jų jungsis į bendruomenę, kol kas neaišku. Paskelbus apie naują gyventojus vienijantį puslapį socialiniame tinkle, per vakarą prie jo prisijungė per 100 vietos gyventojų. Paklausta, kodėl sutiko prisiimti atsakomybę ir vadovauti šios gyvenvietės bendruomenei, R.Beskienė pripažino – daugiau nebuvo kam.

– Aš visą gyvenimą buvau nenustygstanti vietoje. Dalyvaudavau visokiuose renginiuose, lankydavausi ir padėdavau rengti šventes bendruomenėje „Taurų žiburys“. Mes, kaip Tauragės dvaro gyventojai, iki šiol buvome priskirti Taurų bendruomenei, bet daugelis žmonių varžėsi, nesijautė tos bendruomenės nariais ir nenoriai prisijungdavo prie iniciatyvų. Tikiuosi, kad viskas pagaliau pasikeis, – viliasi R.Beskienė.

Moteris žada konsultuotis su kitų bendruomenių pirmininkais, ir artimiausiu metu bendruomenę įregistruoti oficialiai.

Dalintis:

Rekomenduojami video:

Palikite komentarą