Poilsiautojų pamėgtoje pakrantėje – šiukšlynas

Dalintis:

Birželio viduryje apie suverstas prie upės šiukšles pareigūnus ir gamtosaugininkus informavusi tauragiškė nusivylė – nuodėgulių, apšiltinimo vatos prigrūsti maišai Norkaičiuose pūpso iki šiol.

Praėjusią savaitę į „Tauragės kurjerio“ redakciją atėjusi tauragiškė L.V. pasiguodė, kad garsiai kalbantys apie būtinybę saugoti gamtą, ją tvarkyti ir puoselėti gyventojų skundams lieka kurti.

– Birželio 15-ąją su vyru važiavome į pamėgtą vietą prie upės pačiame Norkaičių gale. Vos atvažiavę, pakrūmėse pamatėme juodų plastikinių maišų kalną. Paėję toliau, – dar bent dešimt juodų maišų. Iškart informavome policijos pareigūnus apie radinį, jie sakė, kad informaciją perduos aplinkos apsaugos pareigūnams. Tokio kiekio šiukšlių lengvąja mašina neatveši, čia jau sunkvežimio reikia, – svarstė moteris.

Pasak L.V., aplinkos apsaugos pareigūnai susisiekė su ja ir atsiprašė, kad penktadieniais yra labai užimti ir šiukšlių išvežti negali.

– Mes apžiūrėjome maišus ir esame įsitikinę, kad šiukšlintojus būtų lengva nustatyti. Plastiko maišuose sukrauti apdegę rąstai, šiltinimo vata, apdegęs čiužinys. Vargu, ar iš miesto kas būtų vežęs. Čia turėtų būti vietinių darbas. Seniūnas galėtų pasakyti, ar buvo kada gaisras. Gal kokie naujakuriai namus nusipirkę valosi. Negali taip elgtis. Atvežti ir išmesti žmonių pamėgtoje vietoje, – piktinosi skaitytoja.

Pasak skaitytojos, šiukšlės atvežtos iš degusių namų. Skaitytojos nuotrauka

Moterį piktina ne tik vandalai šiukšlintojai, bet ir atsainus institucijų dėmesys problemai.

– Jau greit bus mėnuo, kai informavome aplinkos apsaugą. Bet nuvykus į vietą po keleto savaičių šiukšlių maišai buvo nepaliesti. Po Mindaugo karūnavimo dienos buvo sutvarkyta viena vieta, o šalimais šiukšlės kaip buvo suvežtos, taip ir guli, – sakė tauragiškė.

Už viešąją tvarką rajone atsakingas Tauragės rajono savivaldybės Teisės skyriaus specialistas Paulius Goštautas pasidžiaugė, kad „Tauragės kurjerio“ skaitytoja tinkamai informavo tarnybas apie rastas šiukšles.

– Aplinkos apsaugos departamento pareigūnai visais atvejais bando nustatyti šiukšlintojus. Dažnai žmonės atvežę šiukšles palieka jose tai sąskaitų, tai laiškų. Jei departamento atstovams nepavyksta nustatyti, iš kur atvežtos šiukšlės, apie tai jie informuoja savivaldybę ir bešeimininkės šiukšlės pašalinamos, – sakė P.Goštautas.

Savivaldybė rūpinasi tik valstybinėje žemėje nelegaliai paliktomis bešeimininkėmis šiukšlėmis. Pasak P.Goštauto, jei jums nežinant jums nuosavybės teise priklausančioje žemėje kažkas išpils šiukšles, baudos aplinkos apsaugos specialistai sklypo savininkui neskirs, bet šiukšles būsite įpareigoti išvežti už savo lėšas.

Dalintis:

Rekomenduojami video:

Komentarų skiltis išjungta.