Šaukiasi pagalbos: miškavežiai niokoja kaimo kelius

Dalintis:

Atšilus orams, pašalui paliekant žemę, labiausiai kenčia žvyruoti keliai, ypač, kai jomis rieda sunkioji technika. Tokia situacija susidarė Tauragės girininkijos teritorijoje – dvi dienas miškavežiams nuo ryto iki vakaro vežant medieną, netoliese gyvenantys žmonės pasipiktino dėl niokojamo kelio. Maža to – nuogąstauja, kad miškininkai jį tokį išmaurotą ir paliks. Pagalbos žmonės kreipėsi ne tik į Mažonų seniūniją, bet ir į žiniasklaidą.

Į „Tauragės kurjerio“ redakciją paskambinusi Jurgita B. pasakojo, kad miškavežiai jau kelias dienas gadina kelią, esantį prieš Šunijos tiltą (važiuojant link Mažonų kaimo), kairėje pusėje: į jį pasukus pravažiuojama miško atkarpa, kelias nusidriekia į Norkaičių kaimą. Jurgita patikino, kad pagalbos kreipėsi ir į seniūniją.

– Turime bėdą. Miško kelias, išvedantis į Norkaičius, visą laiką buvo tvarkingas, nes prieš metus ar dvejus buvo tvarkytas. Dabar eina pašalas, o miškavežiai, prikrauti medienos, važiuoja be perstojo. Žala jau padaryta, jau kelią išmaurojo, ten baisu, užlyginant sunkvežimio žvyro tikrai neužteks, – mano Jurgita, ji patikino, kad nufilmavo medieną šiuo keliu gabenančias mašinas ir užsirašė jų valstybinius numerius. – Nuvažiavau į seniūniją su ta informacija, tai atsiuntė ūkvedį, paskui seniūnas nuvyko pasižiūrėti. Maniau, kad kažką darys, sužinojau, kad leido dar du miškavežius medienos išvežti, tai manau, kad pagalbos galiu ir nesulaukti. Seniūnas man sakė, kad kai lėšų turės, atšilus orams šiek tiek palygins šitą kelią. Tačiau visi gerai žinome, kad seniūnijos niekada lėšų neturi, tai abejoju. Suprantu, ne seniūnija kelią sugadino, bet ji turi priversti tą, kas padarė visą tą jovalą, susitvarkyti.

Nuvykus į Jurgitos nurodytą vietą, darbai iš tikrųjų vyko intensyviai: miškavežiai vežė medieną, darbuotojas matavo šalikelėje į krūvas sukrautus nupjautus medžius – beržus, ąžuolus, alksnius, drebules. Paaiškėjo, kad čia darbus atlieka kelmiškiai.

Žvyrkelis. Reginos Genienės nuotrauka

– Čia dirba įmonė „RG Medis“ iš Kelmės. Iš seniūnijos žmogus buvo atvažiavęs, pakalbėjome. Bet juk čia nieko nėra baisaus, juk su lengvąja mašina pravažiuojate be problemų. Mes sakėme, šiandien dar vešime, liks likutis nedidelis. Šitam keliui nėra jokios problemos, šitą balą – daubą tai ne mes padarėme, ji, matyt, jau seniai, – rodydamas į labiausiai pažliugusią kelio vietą kalbėjo įmonės darbuotojas, įlipęs į balą tikino, kad po vandeniu dar ledas, todėl tai tikrai nesąs jų darbas. – Po lietaus šitoje dauboje ir vasarą bus vandens. Čia kelias dar geras, pašalas jau eina, kiek įmanoma, dar važiuosim.

Mažonų seniūnijos seniūnas Jonas Samoška patvirtino sulaukęs skambučių iš gyventojų dėl vežamos medienos ir kelio gadinimo. Į nurodytą vietą aiškintis situacijos buvo nuvažiavę seniūnijos darbuotojai.

– Penktadienį buvo nuvykęs ūkvedys, bet nurodytoje vietoje nieko nerado, darbai nebevyko. Antradienį nuvažiavo komunalinio ūkio inžinierius Romualdas Šimkūnas, jį mišką vežantys darbininkai patikino, kad darbai baigiami, išveš dar du miškavežius ir viskas. Ten nepadarė didelių nuostolių, nėra gilių provėžų, kelio danga tik 3–5 cm be įšalo, – įsitikinęs seniūnas. – Duobės ten buvo iš seniau, jas užlyginsime. Po dviejų savaičių atlydys baigsis, ir nebus niekam nuostolių. Mes stebime situaciją, pasižiūrime, kad laikytųsi taisyklių. Nebus taip, kad nuostolių pridarys, o seniūnija tvarkys.

Jonas Samoška mano, kad pavasario polaidžio metu miškininkai galėtų nevykdyti miško kirtimo darbų. Bet viena seniūnija tam paprieštarauti esą negali.

– Įmonės turėtų pranešti seniūnijai, kurioje vietoje dirbs. Opus tas klausimas su keliais, ypač pavasarį. Esame turėję situacijų, kai teko išsireikalauti nuostolių atlyginimo už kelių suniokojimą, – prisiminė seniūnas.

Dalintis:

About Author

Laikraščio „Tauragės kurjeris“ žurnalistė

Rekomenduojami video:

Palikite komentarą