Šikšniai džiaugiasi – sukūrė savo logotipą

Dalintis:

Šikšnių kaimo bendruomenė, susibūrusi prieš septynerius metus, susikūrė logotipą, kuris bus atvaizduotas bendruomenės vėliavoje. Ši idėja puoselėta seniai, todėl atradę laisvo laiko bendruomenės nariai suskubo ją įgyvendinti.

Bendruomenės pirmininkė Irena Plauškienė pasakojo, kad bendruomenės logotipas – sudėtinio darbo rezultatas. Bendruomenės narė Rita Kavaliauskė, prieš dvejus metus su šeima atsikrausčiusi gyventi į Šikšnius, savo močiutės tėviškę, logotipą kūrė kompiuteriu. Irena patarinėjo, jai kilo mintis, kad šviesios ateities simboliu labai tiktų saulutė. Kurdama logotipą bendruomenė pasinaudojo žygaitiškio Jono Nairanausko idėja. Gluosnį pasirinko, nes daug jų auga Šikšniuose.

– Seniai apie logotipą galvojom. Rita aktyviai įsiliejo į mūsų bendruomenės gretas. Kai vienas neturi laiko, atsiranda kitas, turintis laiko. Rita labai prisidėjo prie mūsų minčių įgyvendinimo. Ji sugalvojo gluosnį. Jonas Nairanauskas man sakė, kad mūsų kraštas – buvęs parubežys, evangelikų liuteronų, vokiečių kraštas, tai pagalvojau, kad ir kryželis labai tiktų. Mūsų kaime yra evangelikų liuteronų kapinės, vokiečių ten palaidota, jos veikiančios, tai vienintelė mūsų kaimo įžymybė, – kodėl pasirinktas kryželio simbolis, aiškino I.Plauškienė.

Logotipo Šikšnių bendruomenė norėjo, kadangi renginiuose mato kitas bendruomenes, demonstruojančias savo logotipus, ir vis jausdavo širdgėlą, kad patys jo dar neturi. Todėl I.Plauškienė paskelbė konkursą, kvietė bendruomenės narius kurti logotipą ir jai siųsti, o vėliau su bendruomene žadėjo išrinkti geriausią.

– Kai vasarą Lauksargiuose vyko Tauragės rajono bendruomenių suvažiavimas, jos visos turėjo vėliavas su logotipais, ir ant aprangos jie buvo, o mes nieko neturėjom. Pagalvojau, kad žiemą reikės kurti. Paskelbiau konkursą, vaikai atsiuntė piešinių. Juos panaudosim kokioje knygutėje. Kai Rita atsiuntė gluosnį su aprašymu, jos mintis man patiko. Pirmiau parodžiau logotipą kitiems bendruomenės nariams, nesakydama, kas sukūrė. Kai visi ėmė girti, paskelbiau, kas prisidėjo jį kuriant, – kūrybos procesą atskleidė Irena, patikinusi, kad viena nieko be bendruomenės žmonių pagalbos nepadarytų.

Šikšnių bendruomenė turi parašiusi projektą, tikisi, kad savivaldybė skirs lėšų bendruomenės vėliavai su logotipu pagaminti. Jau susirado bendruomenę iš kitos seniūnijos, kuri šį darbą atliks.

– Vėliava ne tūkstančius kainuos. Mums Šakviečio bendruomenė ją pagamins, nes tuo užsiima. Dabar būsime pasikaustę, pasiruošę visiems reikalams. Jei kur nors dalyvausime, visi iš karto pamatys, iš kur mes, kokia tai bendruomenė. Visur logotipą naudosime. Kiti klausia, ar jį registruosime, tai galvojame, ką daryti, ar reikia. Logotipas – kaimo atributika, reiškianti, kad mes gyvi, kad judam, kad dirbam ir gyvenam, – kalbėjo bendruomenės pirmininkė.

Iki tol Šikšnių bendruomenė turėjo iškėlusi trispalvę vėliavą ir bokšto su vyčiu. Kaimo centre pastatytas vėliavos stiebas. Irena atviravo nežinanti, ar statys dar vieną stiebą vėliavai, mat su jomis vienas vargas. Pernai vėjas buvo nulaužęs vėliavos stiebą, tai Irenos sūnui teko remontuoti, pirko vamzdžių. Žiemą stiebas stovi be vėliavos, kad vėjas neturėtų kur įsisukti ir mažiau jį laužytų.

Dalintis:

About Author

Laikraščio „Tauragės kurjeris“ žurnalistė

Rekomenduojami video:

Palikite komentarą