Šikšniai siekia įamžinti savo kaimo istoriją

Dalintis:

Šikšnių kaimo bendruomenė brandina idėją apie gimtąjį kaimą išleisti žurnalą, kuriame būtų pateikiama kaimo istorija, išlikusi gyventojų prisiminimuose. Žurnale planuojama aprašyti ir Šikšnių dabartį, kaip jie pagražėjo. Gyventojų prašoma padovanoti nuotraukų, kuriose užfiksuotos senosios kaimo gatvės ir namai.

Bendruomenės pirmininkė Irena Kleinaitė-Plauškienė pasakojo, kad ši mintis seniai kirbėjo, tačiau jos įgyvendinimui nebuvo pradininko. Juo tapo Rimas Jurkšaitis, kažkada gyvenęs Šikšniuose, buvęs kultūros namų direktoriumi.

– Jo tėvai palaidoti Šikšniuose, aš Rimo Jurkšaičio tėvų namą esu nusipirkusi ir jame gyvenu. Mes su juo bendraujame. Rimas pastebėjo, kaip aš Šikšnius tvarkau, jam patiko, džiaugiasi, sveikinimus siunčia švenčių proga. Turi parašęs savo jaunystės prisiminimus apie gyvenimą Šikšniuose. Nuvažiavau pas Joną Nairanauską pasitarti, ką mes galime padaryti. Jis patarė pradžiai žurnaliuką išleisti, jei savivaldybė nors truputį finansuotų, nes pinigų neturime, – atviravo bendruomenės vadovė.

Šikšniai. Bendruomenės nuotrauka

Irena Kleinaitė-Plauškienė norėtų, kad žurnale būtų aprašyta ne tik Šikšnių praeitis, bet ir dabartis, kaip jie gražinami. Pasak Irenos, apie kaimą bus ką rašyti, nes čia yra istorinės kapinės, kuriose palaidota žymių žmonių. Ji tikisi, kad gyventojai pasidalys unikaliomis nuotraukomis apie senuosius Šikšnius. Dabar dėliojamas planas dėl leidinio, o kada jis bus pradėtas įgyvendinti – dar nežinoma.

– Mokytojas, kraštotyrininkas J.Bička čia palaidotas ir viena pirmųjų televizijos diktorių. Nuo senų laikų vokiečių paminklai išlikę, nes Šikšniai – buvęs vokiečių kaimas. Pirmosios Lietuvos nepriklausomybės metais Šikšniuose gyveno tik dvi lietuvių šeimos. Visą laiką čia gyveno daugiau evangelikų, dabar – daugiau katalikų. Tos kapinės evangelikų, veikiančios, laidoti atveža net iš Klaipėdos. Katalikai ten nelaidojami, – pasakojo pirmininkė, bendruomenei, įkurtai prieš šešerius metus, vadovaujanti ketvirtus metus.

Sumanymo išleisti žurnalą apie kaimą nebus atsisakyta, kadangi norima palikti ateities kartoms prisiminimą apie Šikšnius. Jame bus informacijos ir apie treniruoklius, kuriuos praėjusį rudenį bendruomenės pasistatė ir vis dar jais neatsidžiaugia, jaunimas ir vyresni gyventojai mėgsta pasimankštinti.

– Nepavyko šiemet gauti finansavimo, nors teikėme projektą, gal kitąmet pasiseks ir galėsime trinkelėmis iškloti aikštelę, kadangi ji labai šlapia. Prieš trejus metus pasistatėme pavėsinę, čia susirenka šeimos, ateina žmonės pasėdėti, kiti mankštinasi ant šalia esančių treniruoklių. Labai smagu tai matyti. Atvykę pasisvečiuoti žmonės nustemba, kad Šikšniai taip išgražėjo, tiek visko turim, kad buvęs apmiręs kaimelis taip atsigauna, – džiaugėsi pašnekovė.

Pasak I.Kleinaitės-Plauškienės, Šikšnius puošia du alpinariumai, užlyginę pelkyną netoli vėliavos ir pavėsinės pernai rudenį kaimo gyventojai pasodino pušelių. Bendruomenės pirmininkės nuomone, Ligita Benėtienė – viena veikliausių bendruomenės narių.

– Jauna Benėtų šeima galiu pasidžiaugti, nes jie turėdami vaiskrūmių, braškių, šilauogių ūkį dirba mieste ir visur suspėja, yra labai darbštūs, pareigingi. Jauna ir veikli Dargužių šeima atsikraustė pas mus gyventi. Jaunų žmonių vis atsiranda, mūsų kaimelis tikrai neišnyks, aš jau galėčiau eiti į poilsį ir perduoti kitam vadžias. Pačių pasigamintus vazonus netrukus prisodinsim gėlių, jie bus prie kiekvieno kiemo, sužydės visi Šikšniai, – kalbėjo Irena.

Dalintis:

About Author

Laikraščio „Tauragės kurjeris“ žurnalistė

Rekomenduojami video:

Komentarų skiltis išjungta.