Skaudvilė išdalijo metų apdovanojimus – Metų žmogumi nominuota Dalia Milašienė

Dalintis:

Karantinas neišgąsdino skaudviliškių – tradicinis nominacijų vakaras „Skaudvilės bezmėnai 2020“ antradienį įvyko, tačiau buvo transliuojamas internetu. Paskelbtos 12 nominacijų, kurios kartu su apdovanojimais nominantams bus įteiktos per kurjerių tarnybą. Pasak renginio vedėjų Rasos Bartkuvienės ir Zitos Jurevičienės – nors dėl pandemijos pasaulis susitraukė ir tenka išgyventi kultūrinį pasninką, toks susiturėjimas kultūrinių renginių progreso nesustabdė.

Apdovanojimų vakarui Skaudvilės kultūros namų salė buvo jaukiai papuošta: centre kybojo didžiulės senovinės svarstyklės – bezmėnas, beje, Skaudvilės miesto simbolis, šalia ruseno aukuras, rugiai svarino apsunkusias varpas, jaukią šviesą skleidė žibintai. Garbingiausioje vietoje – prie aukuro kūpsojo skrynia, kurioje saugomas didžiausias Skaudvilės krašto lobis, kaip sako vietos kultūros darbuotojai, kasmet vis didėjantis.

– Skaudvilės lobis neįkainojamas – tai žmonės, jų darbai, pasiekimai ir sukurtos vertybės. Visa tai į šią skrynią sudėta, labai džiugu, kad kasmet vis atrandame, ką į tą lobių skrynią įdėti, – pasipuošusios tautiniais kostiumais kalbėjo Skaudvilės kultūros namų renginių organizatorė Rasa Bartkuvienė ir Skaudvilės kultūros namų režisierė Zita Jurevičienė. – Nors tradicinis apdovanojimų vakaras šiemet kitoks ir salėje nešurmuliuoja žiūrovai, tačiau ne mažiau džiugus: paskelbsime nominantus, o apdovanojimus išsiųsime per kurjerius. Šis renginys išskirtinis tuo, kad uždaromas projektas „Skaudvilė – mažoji Lietuvos kultūros sostinė“.

Internetu transliuotame renginyje į žiūrovus anapus ekranų kreipėsi Skaudvilės krašto bendruomenės pirmininkas Vidas Bičkus. Pasak jo, 2020-ieji Skaudvilei buvo ypatingi, jis dėkojo bendruomenėms, kultūros namų darbuotojams už puikų darbą ir pagalbą.

– Įstaigų, bendruomenių, verslininkų ir visų čia gyvenančių žmonių laukė dideli iššūkiai, nes Skaudvilė garbingai nešė Lietuvos mažosios kultūros sostinės vėliavą. Renginių ir darbo turėjome daug, sulaukėme svečių ne tik iš Lietuvos, bet ir užsienio. Deja, kaip ir visą pasaulį, mus palietė nelemta korona, ji įnešė daug sumaišties organizuojant veiklas, įgyvendinant projektus. Bet mūsų krašto žmonės darbštūs, mes įveikėme visas negandas, ačiū visiems, – dėkojo bendruomenės pirmininkas.

Renginio organizatorėms plačiai atvėrus lobių skrynią viena po kitos iš jos pasipylė nominacijos. Iš viso jų paskelbta 12. Nominacija „Metų įvykis“ teko pagrindiniam projektui – jubiliejinei Skaudvilės miesto šventei „Mūsų būties vieta – Skaudvilė“. „Metų iššūkis“ skirtas Skaudvilės Turgaus aikštės projekciniam 3D maketui. „Metų konkursu“ įvertintas tarptautinis ekslibrisų konkursas „Skaudvilė – mažoji Lietuvos kultūros sostinė“. Nominacija „Metų akcija“ pasipuošė kalėdinių eglučių miestelis „Vilties šviesoje mes stiprūs“. „Metų kultūros naujiena“ skirta festivalio „Džiazo dienos Tauragėje“ koncertui Skaudvilėje. „Metų sporto įvykis“ – Skaudvilės triatlonas / Lietuvos triatlono taurės III etapas. „Metų kultūriniu reiškiniu“ įvardytas Skaudvilės krašto choro subūrimas. Nominacija „Metų vardai“ įteikta net trims kolektyvams: jaunimo šokių grupei „Žvorūna“, Skaudvilės kultūros namų mėgėjų teatrui „Atodanga“ ir Skaudvilės bendruomenės teatrui „Karšuvis“. „Metų kūrėjo“ apdovanojimas skirtas tautodailininkui Jonui Jankauskui už Skaudvilės simbolių sukūrimą. „Metų kultūros šeimomis“ tapo Inesos Baužaitės, Birutės ir Dariaus Liūnų, Reginos ir Sauliaus Vingių, Eugenijos ir Justino Kudirkų, Reginos ir Petro Bartkėnų šeimos. Nominacija „Metų kultūros indėlis“ pagerbta Skaudvilės kultūrinių renginių organizatorė Rasa Bartkuvienė, „Metų žmogumi“ nominuota Skaudvilės seniūnijos seniūno pavaduotoja, laikinai pavaduojanti seniūną, Dalia Milašienė.

Paskelbus nominacijas, dainavo ir muzikinius kūrinius atliko Birutė Liūnienė, Rasa Bartkuvienė ir Artūras Maurius. Videomontažas – Inesos Vaigauskienės.

Dalintis:

About Author

Laikraščio „Tauragės kurjeris“ žurnalistė

Rekomenduojami video:

Palikite komentarą