Skaudvilė šventė Lietuvos valstybės atkūrimą

Dalintis:

Vasario 16-oji buvo iškilmingai paminėta Skaudvilėje. Lietuvos valstybės atkūrimo proga dainavo šeimos iš Tauragės ir Šilalės rajonų, kaimyninių bendruomenių, koncertavo Renata Gužauskienė ir Jonas Jankauskas. Buvo surengta kūrinių paroda, visiems dalyviams įteiktos dovanos. Didžiulį tortą dovanojo Skaudvilės seniūnas Gediminas Dinapas.

Antradienio vakarą Skaudvilės kultūros namų salė buvo pilnutėlė žmonių – jie susirinko į šventinį koncertą „Kurianti šeima – Lietuvai“. Renginio pradžioje Skaudvilės krašto choras (vadovė Birutė Liūnienė) kartu su šventės dalyviais sugiedojo Lietuvos himną.

Režisierė Zita Jurevičienė skaitė eiles apie Lietuvą, jos didingą praeitį, linkėjo visada gyvuoti ir klestėti. Skaudvilės miesto seniūnas Gediminas Dinapas dovanojo didžiulį tortą, papuoštą Lietuvos valstybės vėliavos spalvomis. Jis savo gimtadienį šventė Vasario 14 dieną, todėl susirinkusieji jį pasveikino aplodismentais. Su valstybine švente sveikino bendruomenės „Skaudvilės kraštas“ pirmininkas Vidas Bičkus.

Reginos Genienės nuotrauka

Z.Jurevičienė teigė, kad didžiausia Lietuvos pamatinė vertybė yra šeima, todėl geriausia jai dovana valstybės atkūrimo proga – šokantys, dainuojantys ir grojantys vaikai, tėveliai ir seneliai. Kasmet, arba kas antrus metus, į renginį „Kurianti šeima – Lietuvai“ kviečia Skaudvilės kultūros namų renginių organizatorė Rasa Bartkuvienė. Pasak jos, šio projekto tikslas – atrasti talentingas šeimas ir jas viešinti, nes jų darbeliai kaip kruopelytės subėga į Lietuvą ir ją puošia.

Reginos Genienės nuotrauka

– Sveikinu visus su Lietuvos švente! Projektas „Kurianti šeima – Lietuvai“ gyvuoja nuo 2011 metų, jis sukviečia į būrį kūrybingas šeimas. Koncertą pradės Švalkūnų šeima iš Skaudvilės, dainuos mama Aušra su dukrytėmis Auguste ir Amelija, – kalbėjo renginio organizatorė Rasa. – Šiandien pasirodys daug talentingų šeimų iš Tauragės ir Šilalės rajonų, kaimyninių bendruomenių. Jiems įteiksime rėmėjų dovanėles.

Koncertas, skirtas Lietuvai, tęsėsi apie dvi valandas. Pirmiausiai pasirodė mažiausieji atlikėjai su mamytėmis ir tėveliais, vėliau ant scenos lipo vyresni dainininkai. Dainavo Rūta ir Rytis Vaičiai, Ansunų šeima iš Skaudvilės, Krakių šeima iš Lomių, Jankauskai iš Trepų, Laurynas Dobilas ir Bronelė Vilimaitienė iš Skaudvilės, Audronė Sudeikienė, Lina Krumpienė, Vaiva Nairanauskienė ir Vytautė Sudeikienė (seserys ir marti) iš Žygaičių, Karolis ir Marija Kaminskai (brolis ir sesuo), Rasos Bartkuvienės sesuo Skaistė su Vilte ir Tautvydu. Koncertavo Renata Gužauskienė ir Jonas Jankauskas.

Reginos Genienės nuotrauka

Buvo apdovanoti visi, savo darbus eksponavę parodoje: Justina Rinkevičienė ir jos mama Džuljeta (rankdarbiai) iš Šilalės, Toma Bielskytė ir Gediminas Bielskis (fotografija), Rugilė Bartkutė (tapyba), Rasa Bartkuvienė, Adakavo aktyvių moterų klubas (rankdarbiai, vadovė Lina Maraulienė). Dovanėlės įteiktos prieš renginį grojusiems bandonininkams: Vytautui Krenciui, Joriui Bičkui, Matui Jakubauskui ir Stasiui, grojusiam būgnais.

Dalintis:

About Author

Laikraščio „Tauragės kurjeris“ žurnalistė

Rekomenduojami video:

Palikite komentarą