Stragutės bendruomenės pirmininkė Vilija Mockaitienė: „Mes nieko neturim“

Dalintis:

Savivaldybės tarybos nariai palaimino Stragutės kaimo bendruomenės prašymą ir nutarė nupirkti žemės sklypą, kuriame bus pastatyta „Stragutės pastogė“.

Tauragės rajono savivaldybė šiemet pirmą kartą paskelbė dalomojo biudžeto konkursą „Idėja Tauragei“. Nuspręsta išdalinti 100 tūkst. eurų įvairiems pačių gyventojų ruoštiems projektams. Patys rajono žmonės ir sprendė, kokiems projektams skirti lėšas – buvo vykdomas balsavimas. Pagrindinį „puodą“ – 60 tūkst. eurų – laimėjo daugiausiai balsų surinkusios Stragutės kaimo bendruomenės projektas „Stragutės pastogė“.

– Ėjom pas žmones, prašėm balsuoti. Kiti ir nuvežė balsuoti. Čia tokia kampanija buvo užkurta, kad ir Seimui dar pasimokyti. Kreipiausi ir į Gaurę, kad balsuotų už savo kaimynus, ir į kitus. Tiesiai visiems ir sakėm – mes nieko neturim, – pasakojo bendruomenės pirmininkė Vilija Mockaitienė, kurios kieme kol kas ir vyksta bendruomenės šventės.

Stragutei skirtas mažas ir pelkėtas sklypas. Mortos Mikutytės nuotrauka

Ji atskleidė, kad savivaldybė jau buvo paskyrusi žemės sklypą bendruomenei, tačiau jis buvęs mažas, nuošalioje vietoje. Negana to, dar ir pelkėtas. Pašnekovė pasakojo, kad kaimo žmones ir toks sklypas tenkino, kad tik turėtų kur susirinkti, tad pradėjo darbus – už savus pinigus vežė žemes ir bandė sklypą pakelti, kad neliktų pelkių. Tačiau vėliau pamatė, kad tai tikras Sizifo darbas. Tarybos narys Kęstutis Balašaitis, kalbinamas „Tauragės kurjerio“, svarstė, kad vos 16 a sklypo sutvarkymas galėtų atsieiti kone 10 tūkst. eurų, todėl jis pasiūlė ieškoti kito sklypo pirkimui ir prašyti savivaldybės pagalbos.

Neilgai trukus toks sklypas atsirado pačiame Stragutės centre, kur šiuo metu dar veši nenukulti miežiai.

– Ten ne sklypas, o pasaka. Dar nesam tikri, ar gausim – daug procedūrų liko. Turėjome Stragutėje pradinę mokyklą, kurią ir pati baigiau, bet ją labai seniai uždarė, dar sovietmečiu. Pastatą žmonės nupirko ir viskas – daugiau jokio valdiško pastato neturim, – kalbėjo V,Mockaitienė, vildamasi, kad kai bus baigtos sklypo pirkimo procedūros, bus galima iš dalomojo biudžeto gautų lėšų įsigyti mobilų namelį, tvarkyti aplinką. – Esame rajone vieninteliai, kuriems viską reikia pasidaryti nuo nulio. Bazę turint būtų lengviau. Mes pasikviečiam į kiemą, bet tai nėra bendra vieta, kur visi galėtų jaustis šeimininkais.

Viliamasi, kad netrukus šį sklypą savivaldybė nupirks Stragutės bendruomenei. Mortos Mikutytės nuotrauka

Pašnekovė, rodydama miežių lauką, nesiliovė dėstyti būsimų planų: reikėsią išlyginti lauką, statyti treniruoklius, mobilų namelį, pasipuošti aplinką. Šienauti nebūsią sunku – aplink daug ūkiškai gyvenančių žmonių, tad tikrai atsiras turinčių tinkamos technikos. Be to, dirbanti ir ūkininkaujanti bendruomenės pirmininkė rado laiko parašyti projektą ir Žemės ūkio ministerijai. Už pastarojo projekto skirtas lėšas bendruomenė galėtų džiaugtis trinkelėmis išklota aikštele, naujais lauko treniruokliais.

– Labai norim prestižiškumo. Kad visi matytų, kai pasipuošim, – nekantravo darbus pradėti V.Mockaitienė.

Tauragės rajono taryba šiuo klausimu sprendimą jau priėmė – leista savivaldybės administracijai vykdyti žemės pirkimą. Kol kas prognozuojama, kad apie 1,5 ha sklypas atsieis apie 7 tūkst. eurų.

Dalintis:

About Author

Naujienų portalo kurjeris.lt redaktorė

Rekomenduojami video:

Palikite komentarą