Sukruto ir Visbarai – sukūrė bendruomenę, svajoja apie asfaltuotus kelius

Dalintis:

Pati jauniausia Tauragės rajone – Visbarų kaimo bendruomenė „Veringa“, įkurta vos prieš mėnesį. Bendruomenės pirmininke išrinkta Regina Šeputienė, kelerius einanti šio kaimo seniūnaitės pareigas. Regina sako rašysianti kuo daugiau projektų, kad naujoji bendruomenė gautų finansavimą, nes kaimui daug ko reikia.

Regina Šeputienė pasidžiaugė, kad Visbarų kaime gyvena ne vien vyresnio amžiaus žmonės – čia daug jaunimo, mielai kuriasi jaunos šeimos. Vis dėlto bendruomenės pirmininkė norėtų, kad dar daugiau jaunų žmonių pasiliktų gimtajame kaime, kad čia skambėtų kuo daugiau vaikiško juoko. Visbaruose – apie 60 sodybų, šiuo metu niekas gyvenamųjų namų neparduoda, nors 5–6 savininkai ir gyvena kitur. Bendruomenės pirmininkė patikino, kad kaimo žmonės tvarkingi, darbštūs, kiekvienas gražiai prižiūri savo kiemą. Ūkininkai daugiausia verčiasi pienininkyste, yra auginančių uogas.

– Nors kaimas įsikūręs atokiau, apie 30 km nuo Tauragės, pačiame rajono pakraštyje, dalis  gyventojų kasdien važiuoja dirbti į Tauragę ar Šilalę. Turime biblioteką, džiaugiamės, kad turime tokią erdvę, kur žmonės ateina ne tik knygų pasiimti, bet ir pabendrauti, paskaityti spaudą. Turime medicinos punktą, medikė suleidžia vaistus, lašina lašelines, atlieka būtiniausias procedūras. Tuo mes labai džiaugiamės, nesijaučiame visai užmiršti, – atviravo Regina.

Visbarai

Ji džiaugiasi, kad Visbarų gyventojai bendruomeniški, draugiški, vieni kitiems padeda. Nors iki šiol kaimas neturėjo bendruomenės, kasmet drauge švęsdavo kalėdinės eglutės įžiebimą, Užgavėnes, į tolimas šalis išlydėdavo gandrus, Atvelykį ir valstybines šventes. Kaimo reikalais rūpinosi seniūnaičiai. Nuo 2017 m. šios pareigos patikėtos R.Šeputienei. Ji sako dažnai girdėdavusi iš aplinkinių ir švenčių svečių, kad Visbarams būtinai reikia kurti bendruomenę, todėl ėmė ir apsisprendė – rugsėjo 24 d. užregistravo Visbarų kaimo bendruomenę „Veringa“.

– Bendruomenei reikia patalpų, tikimės, kad jas skirs buvusioje mokykloje, ten veikia biblioteka ir medicinos punktas. Organizuodami renginius glausdavomės patalpėlėje prie mokyklos, kuria naudotis leido seniūnija. Mokyklos pastate daug metų veikia vasaros stovykla, mes daug metų bendradarbiaujame su meno mokykla, direktorė Jolanta Kazlauskienė su savo ugdytiniais dažnai dalyvauja mūsų šventėse kaip atlikėjai, – kalbėjo pašnekovė. – Parduotuvės kaime neturime, mus produktais aprūpina autoparduotuvės, jos atvažiuoja du kartus per savaitę. Artimiausia parduotuvė mums už 4 km Šilutės rajone, Bikavėnuose.

Regina Šeputienė sako, jog Visbarų gyventojus vargina tai, kad kaimą iš visų pusių supa žvyrkeliai, nė vienas kelias neišasfaltuotas. Ji įsitikinusi, kad prasti keliai stabdo kaimo plėtrą, dėl jų Visbaruose mažiau naujakurių. Didžiausia kaimo gyventojų svajonė – kad visi keliai, vedantys į Visbarus būtų išasfaltuoti.

Visbarai

– Labai prastas susisiekimas. Nuo Žygaičių pusės iki Visbarų – 1,6 km žvyrkelis, link Bikavėnų, iki parduotuvės reikia kelis kilometrus kratytis žvyruotu keliu. Tokiais keliais važiuoti – nemenkas išbandymas automobiliams. Gal kada nors sulauksime asfaltavimo, – nepraranda vilties Regina, Visbaruose gyvenanti nuo 1992 m., užauginusi sūnų ir dukrą. – Mūsų jauna bendruomenė dar neturi nei vėliavos, nei logotipo, tačiau mažais žingsniukais eisim į priekį. Dalyvauju seminaruose, įgytas žinias, kitų bendruomenių patirtį noriu parsivežti į savo kaimą. Rašysime projektus, kad gautume finansavimą – mums daug ko reikia.

Pasak bendruomenės pirmininkės, Visbarai turi kuo didžiuotis. Čia buvo du dvarai, deja, jų pastatų neišliko, senus laikus primena tik dvejos neveikiančios kapinės. Visbaruose yra vietos meistrų atstatyta Šv. Pranciškaus Asyžiečio koplyčia, kurioje Vainuto klebonas keturis kartus per metus aukoja šv. Mišias, ten telpa apie 20 žmonių. Kasmet spalio 4 d. kaimo gyventojai švenčia Šv. Pranciškaus atlaidus, susirenka papietauti ir pabendrauti. Ir šiemet šios šventės nepraleido.

Dalintis:

About Author

Laikraščio „Tauragės kurjeris“ žurnalistė

Rekomenduojami video:

Palikite komentarą