Šventės proga iš Draudenių ežero dugno išniro Undinė ir Vandenis

Dalintis:

Prie Draudenių ežero linksminosi Žygaičių seniūnijos bendruomenės. Pramogų netrūko visą dieną – surengtos žvejų ir sporto varžybos, vaikai mėgavosi batutu, vakarėjant išvirė žuvienę ir plovą, koncertavo vietos kolektyvai, skraidė pilotai, po atviru dangumi žiūrėjo filmą. Staiga iš ežero išnirusiems Vandeniui su Undine šmaikštumo netrūko – barė valdžią ir gyrė bendruomenės narius, pačius aktyviausius apdovanojo ir įteikė padėkas.

Šventę „Lydekai paliepus – mums panorėjus“ surengė bendruomenė „Draudežeris“ ir Žygaičių seniūnijos bendruomenių savanoriai. Iš pat ryto Draudenių ežere meškeres sukryžiavo žvejai, tik vienam nusišypsojo laimė – Tomas Vitkus sugavo lydeką, sveriančią 3,310 g. Judrias orientacines varžybas surengė kariškiai – po apylinkę reikėjo ieškoti nurodytų objektų. Kliūčių ruožo užduotimis pasirūpino buvęs Žygaičių bendruomenės pirmininkas Jonas Nairanauskas.

– Komandos startavo turėdamos tik tris degtukus, o laužui susikurti skirtas malkas nešėsi kuprinėse. Su tokia našta privalėjo įveikti kliūčių ruožą: bėgo 200 m, ėjo per akmenis ir per ilgą rąstą, kuris buvo virš vandens. Sekančiame etape plaukė vandeniu 100 m, nešė tariamai sužeistą draugą iki laužavietės. Užkūrę laužą turėjo nudeginti virvę, kabančią virš jo, – pasakojo J.Nairanauskas. – Fiksavome laiką, iš penkių dalyvavusių komandų laimėjo Šikšnių bendruomenės vaikinai (2 min. 29 s), o Žygaičių komanda atsiliko nedaug (2 min. 49 s). Visiems labai sunkiai sekėsi uždegti laužą.

Reginos Genienės nuotrauka

Prie Draudenių ežero stovyklavietes įsirengė Draudenių, Šikšnių, Sartininkų ir Visbarų bendruomenės (pastaroji nėra juridinis vienetas), o Kęsčių ir Aukštupių bendruomenės šventėje nedalyvavo todėl, kad tuo metu įgyvendino kitus projektus. Skanią žuvienę išvirė Žygaičių medžiotojų ir žvejų klubo nariai – greitai didžiulis puodas liko tuščias. Mikliai šventės dalyviai sudorojo Sartininkų bendruomenės išvirtą sotų plovą – didelį puodą maišė pats bendruomenės pirmininkas Saulius Musvydas.

Renginyje sukiojosi policijos bičiulis Amsis – su juo vaikučiai daug žaidė. Tauragės visuomenės sveikatos biuro specialisčių mokymai sulaukė nemenko susidomėjimo – žmonės atidžiai stebėjo, kaip reikia gaivinti skenduolį. Batutą vaikai buvo aplipę kaip bitės medų, netoliese įsikūrė prekybininkai. Pasirodžius Vandeniui ir Undinei, nuaidėjo džiugus klegesys ir plojimai. Šiuos mistinius personažus įkūnijo Šikšnių bendruomenės pirmininkė Irena Plauškienė ir Draudenių bendruomenės pirmininko pavaduotojas Tomas Merkelis. Jis organizavo žvejų varžybas, sutelkęs komandą rūpinosi ūkiniais šventės reikalais.

Improvizuotai Undinė su Vandeniu vedė renginį. Iš pradžių reiškė priekaištus valdžiai, kad iš ežero išvalė dumblą, kuriame jie gulėdami jautėsi kaip SPA procedūrose. Pyko už surinktus „bambalius ir skarbonkes“, kuriuos vandenis buvo sukaupęs ir ketino nešti į taros priėmimo punktą. Grūmojo už nemalonų ekskavatoriaus kaušo braukymą per nugaras ir šakės sulaužymą. Daug negerovių jie vardino, grasino, kad uždarys visas žuveles – niekas jų nebesužvejos. Bet pamažu atlyžo ir ėmė linksmintis su visais.

Šventėje Žygaičių seniūnas Vytautas Juška dėkojo pagrindinei šventės organizatorei, Draudenių bendruomenės „Draudežeris“ bendruomenės pirmininko pavaduotojai, bendruomenės seniūnaitei  Viktorijai Merkelienei, kuri, pasak jo, visuomet turi daug įvairių idėjų, kurias energingai įgyvendina. Didelis indėlis organizuojant šventę – Žygaičių kaimo bendruomenės „Žygava“ pirmininkės Jolantos Vaitiekienės.

Reginos Genienės nuotrauka

Renginio metu buvo apdovanoti aktyviausi Žygaičių seniūnijos bendruomenių nariai, padėka įteikta Ramintai Lešinskaitei, sukūrusiai „Draudežerio“ logotipą, ji buvo šios šventės pagrindinė rėmėja, įsteigė prizus – pasiplaukiojimą po Draudenių ežerą su vandens dviračiais. Pasveikintos keturios šeimos, susilaukusios mažylių. Apdovanojo ne tik varžybų nugalėtojus – visiems įvairių rungčių dalyviams įteikė paguodos prizus.

Renginyje „Lydekai paliepus – mums panorėjus“ šėlionių netrūko – žaismingai prisistatė bendruomenės, koncertavo Žygaičių bendruomenės moterų ansamblis ir Sartininkų kaimo kapela „Kamana“. Džiaugsmo banga nuvilnijo keletą kartų praskridus Tauragės aeroklubo dailiems lėktuvėliams. Vėlų vakarą po atviru dangumi žiūrėjo filmą „Tobulas pasimatymas“.

Dalintis:

About Author

Laikraščio „Tauragės kurjeris“ žurnalistė

Rekomenduojami video:

Palikite komentarą