Tarybos verdiktas – ambulatorijos Gaurėje neliks

Dalintis:

Tauragės rajono savivaldybės tarybos narių neįtikino kolegos, Gaurės bendruomenės pirmininko, Kęstučio Balašaičio pasisakymas, kad uždarius ambulatoriją kaimas bus pasmerktas myriop. Balsų dauguma nuspręsta – Gaurėje ambulatorijos nebebus.

Aštrios diskusijos

328 pacientus aptarnavusioje Gaurės ambulatorijoje nebeliks nei odontologų, nei šeimos gydytojų. Nuo kitų metų Gaurės kaimo gyventojams paslaugas teiks tik telefonu iškviesti pagalbos namuose specialistai. Jų pagalbą, kaip ir kineziterapeutų paslaugas, konkretiems pacientams galės skirti šeimos gydytojai.

Didžiausios diskusijos dėl Gaurės ambulatorijos likimo virė Tauragės rajono savivaldybės bendrajame komitetų posėdyje, o bendruomenei vadovaujantį tarybos narį Kęstutį Balašaitį papiktino ne tik tai, kad ne į visus pasitarimus pristatant idėją uždaryti ambulatoriją jis buvo kviestas, bet ir tai, kad bendruomenei niekas išsamiai taip ir nepaaiškino, kaip dabar gyventojams bus teikiamos sveikatos priežiūros paslaugos. K.Balašaitis kvietė Pirminės sveikatos priežiūros centro direktorių Donatą Petrošių atvykti į susitikimą su Gaurės bendruomene, bet šis važiuoti į Gaurę nepanoro.

Bendruomenės pirmininko neišgirdo

Pirminės sveikatos priežiūros centras kreipėsi į Tauragės rajono savivaldybę su prašymu pakeisti pareigybių sąrašą – mažėjant pacientų ir dėl sveikatos priežiūros specialistų trūkumo bei plečiant ambulatorines paslaugas namuose, nuo 2024-ųjų sausio 1-osios Gaurės ambulatoriją panaikinti ir palikti tik Gaurės medicinos punktą. Pasak savivaldybės gydytojos Rūtos Stasytienės, su planuojamais pokyčiais buvo supažindintas ir Gaurės seniūnas, ir bendruomenės pirmininkas, Pirminės sveikatos priežiūros centro stebėtojai.

– Kažkokių prieštaravimų nebuvo, todėl siūlau pritarti šiam sprendimui, – tarybos narius per komitetų posėdį paragino savivaldybės gydytoja, šiais žodžiais sukėlė K.Balašaičio pyktį.

– Jeigu aš pasakiau, kad nepritariu uždarymui, tai jūs neskaitote to prieštaravimu? Ar jūs buvote atvykę į bendruomenę, į vietą? Galų gale kai kurių bendruomenių pirmininkų nuomonės gali nesutapti su gyventojų nuomone. Kategoriškai nesutinku. Kalbant apie Baltrušaičių medicinos punktą, apie Gaurės ambulatoriją, kam tada pernai pirko berods 10 tūkstančių eurų kainuojančią odontologijos kėdę? Kam tokios investicijos reikalingos? – širdo tarybos narys.

Pasak K.Balašaičio, jis jau ne kartą išsakė savo poziciją – norint sugadinti reikalą, reikia įdarbinti blogą darbuotoją.

– Jeigu žmonės neina į ambulatoriją susileisti vaistų vien todėl, kad ten dirbantys per visą amžių neišmoko į veną pataikyti, tai apie ką mes kalbame? Čia ne bendruomenė kalta, ne žmonės kalti, kad neina į ambulatoriją, o įstaiga, kad tokiems darbuotojams leidžia dirbti, – kalbėjo politikas, ir pats savo artimuosius perrašęs gydymuisi į mieste veikiančias sveikatos priežiūros įstaigas.

Žada, kad paslaugos gerės

Kęstutis Balašaitis siūlė ambulatorijos uždarymo klausimą išsamiai svarstyti sukvietus bendruomenės narius. Pasak politiko, vienaip ar kitaip ambulatorijos patalpas šildyti reikės, išlaidos ambulatorijos išlaikymui neva yra nedidelės.

– Mes nesiūlome uždaryti ambulatorijos, mes siūlome ją perdaryti į medicinos punktą. Sveikatos apsaugos ministerija rekomenduoja, kad ambulatoriją išlaikyti yra racionalu, kai prie jos yra prisirašę 500 ir daugiau pacientų. Ambulatorija veikia šeimos gydytojo normos apimtyje. Paslaugas teikia šeimos gydytojas, odontologas. O dabar yra pasikeitusi šeimos gydytojo paslaugos specifika. Per 10 šių metų mėnesių Gaurės ambulatorijoje šeimos gydytojo buvo aptarnauti tik 47 pacientai, – tarybos nariams priežastis, kodėl reikia reorganizuoti įstaigą, aiškino Tauragės pirminės sveikatos priežiūros centro vadovas D.Petrošius.

Poliklinikos vadovas informavo, kad teikiant ambulatorines paslaugas namuose gyventojai tik išloš.

– Gaudami slaugos paslaugas namuose, bendruomenės gyventojai gaus kokybiškesnes paslaugas. Juos lankys slaugytojos, slaugytojų padėjėjai, kineziterapeutai. Mes nenaikinam medicinos punktų paslaugų, mes jas keičiame kitomis, – sakė direktorius.

Už sprendimą naikinti Gaurės ambulatoriją balsavo 19 tarybos narių. Sprendimui nepritarė „valstietis“ K.Balašaitis, visai nebalsavo konservatorius Raimondas Matemaitis, „valstiečiai“ Virginija Eičienė ir Mindaugas Bakša.

Dalintis:

Rekomenduojami video:

3 komentarai

  1. šuns balsas į dangų neina. Šiuo klausimu tarybai 10 balų.

Palikite komentarą