Traklaukį pažymėjo naujas „riboženklis“

Dalintis:

Gamta nuolat kuo nors nustebina. Vos prasidėjus grybų ar derliaus nuėmimo metui „Tauragės kurjeris“ sulaukia nuotraukų su įspūdingo dydžio gamtos gėrybėmis. 

„Žemės sklypų ribas įprasta žymėti ženklais, kurie dar vadinami raudonais grybukais, tačiau Gaurės seniūnijos Traklauko kaime sklypo riboženklis išaugo pats. Liko tik nudažyti“, – juokavo nuotrauką redakcijai atsiuntęs Arūnas Spūdvilas.

Atsiųstoje nuotraukoje matome, kad grybas sveria 14 kg 80 g.

Koks tai grybas, paklausėme Tauragės krašto muziejaus Gamtos-fotografijos skyriaus vedėjo Aleksandro Naryškin.

Anot jo, panašu, kad tai didysis kukurdvelkis. Tai bekotis rutuliškas grybas, kurio skersmuo gali siekti net iki 1 metro ir net daugiau. Rašoma, kad šie grybai gali sverti net iki 20 kg. Be to, tai itin greit augantis grybas, dažniausiai užauga per vieną naktį. Pirmiausia susiformuoja lygus, panašus į odą išorinis sluoksnis, kuris labai greit ima trūkinėti ir trupėti. Grybas įrašytas į Raudonąją knygą.

Auga liepos–spalio mėnesiais, dažniausiai randamas pievose, ganyklose, parkuose ir soduose. Mėgsta dirvožemį, kuriame nėra azoto. Auga tiek pavieniui, tačiau dažniau grupėmis netoli vienas kito. Šis grybas dar vadinamas kukurbezdžiu, skusbezdaliu (Suvalkijoje), pumpotaukšliu (Žemaitijoje, Dzūkijoje).

Internete radome, kad šis grybas valgomas, tačiau tol, kol mėsa balta. Vis dėlto geriau jo nerauti ir nevalgyti, nes jis įrašytas į retų grybų kategoriją. Didysis kukurdvelkis nėra vienintelis į Raudonąją knygą įrašytas grybas. Šioje knygoje yra per 100 Lietuvoje saugomų grybų.

Dalintis:

About Author

Laikraščio „Tauragės kurjeris“ žurnalistė

Rekomenduojami video:

Palikite komentarą