Užauginęs didžiulį kalafiorą, sieks Lietuvos rekordo

Dalintis:

Pernai tauragiškio Regimanto Žitkevičiaus užaugintas didžiulis gūžinis kopūstas buvo įtrauktas į Lietuvos rekordų knygą. Šiemet jam įspūdingai užderėjo kita daržovė – gigantiškas kalafioras (žiedinis kopūstas), todėl Regimantas ketina siekti dar vieno rekordo. Ir kitos šio tauragiškio auginamos daržovės – išskirtinio dydžio ir puikiai dera.

Agentūros „Factum“ vadovas Vytautas Navaitis lapkričio mėnesį registravo naują Lietuvos rekordą – didžiausią kada nors Lietuvoje užaugintą gūžinį kopūstą: 11,7 kg (su šaknimis ir lapais – 13,47 kg), 125 cm apimties, 38 cm skersmens, 40 cm aukščio. Daržovę, kuri nurungė nuo 1993 m. buvusį nepralenkiamą Lietuvos rekordininką – 10,5 kg (su šaknimis ir lapais – 11,5 kg), 120 cm apimties, 38 cm skersmens, 22 cm aukščio – Joniškės sode užaugino sodininkas mėgėjas Regimantas Žitkevičius.

Šiemet Regimantą maloniai nustebino jo 4 arų darže suvešėjęs kalafioras – su šaknimis ir lapais svėrė 6,59 kg, be jų – 4,82 kg, veislė – „Erfurter“. Kitų darže užaugusių kalafiorų svoris – apie 3,7 kg. Lietuvos rekordų knygoje užfiksuotas didžiausias žiedinis kopūstas buvo išaugintas 2011 m. (be lapų ir šaknų svėrė 4,22 kg), iki šiol jis buvo nepralenkiamas.

Pasak R.Žitkevičiaus, jis nieko specialiai nedaro, kad daržovės jo darže augtų didelės. Jas prižiūri minimaliai, nepamiršta palaistyti. Šiltnamyje sodina agurkus, pomidorus ir paprikas, kurios jau dabar įspūdingo dydžio. Nemažos gūžės kopūstų „Bogatyr“, moliūgas sveria 35 kg, užaugo didoki arbūzai, morkos, burokėliai ir svogūnai, vaismedžiai taip pat džiugins nemenku derliumi.

– Draugai klausia, kuo tręšiu. Paslapties jokios nėra, absoliučiai niekuo netręšiu. Bulves jau nukasiau, sodinau du kibiriukus, prikasiau 25 kibirus. Česnako viena galvelė sveria 135 gramus. O kalafiorus auginame jau trejus metus. Daržoves auginame savo reikmėms, man labiau patinka sodinti nei derlių nuimti, – kalbėjo daržininkas. – Gegužės 12 d. storai užsnigo ant lysvių, bet nepakenkė daržovėms.

Dalintis:

About Author

Laikraščio „Tauragės kurjeris“ žurnalistė

Rekomenduojami video:

Palikite komentarą