Vaikų nuspalvinti moliūgai papuošė Draudenių kaimą

Dalintis:

Rudeniškai šiltą sekmadienį Draudenių kaimo bendruomenė „Draudežeris“ surengė moliūgų spalvinimo ir kaimo gražinimo šventę. Visą dieną susirinkę vaikai piešė ant moliūgų, kurie vėliau išdovanoti kaimo gyventojams. „Jaunimas – mūsų ateitis, reikia jaunus žmones burti, kad vienas kitą pažinotų, vieni kitiems padėtų“, – sako bendruomenės pirmininkė Viktorija Merkelienė.

Bendruomenės „Draudežeris“ pirmininkė Viktorija Merkelienė pasakojo, kad pavasarį užaugino daug įvairiausių veislių moliūgų daigų ir norėjo juos išdalyti kaimo gyventojams. Nesuskubus to padaryti daigai peraugo, buvo per vėlu juos persodinti, o išmesti vešlių krūmelių Viktorijai nekilo ranka.

– Taip ir liko augti mano darže. Užaugo labai didelių moliūgų, piešimui išrinkome tokius, kuriuos vaikai pajėgtų panešti. Didžiausių moliūgų kompozicija papuošė kaimo ženklą. Vasara buvo karšta, todėl moliūgų-gigantų neužauginome, – atviravo Viktorija, trijų vaikučių mama. – Džiugu, kad mūsų kaime vaikų padaugėjo, nes atsikraustė gyventi daugiavaikė šeima.

Pernai Draudeniuose vaikai skaptavo moliūgus, šiemet nuspręsta ant jų piešti. Kaime tokia šventė organizuojama jau antrą kartą, siekiant, kad jaunimas labiau pažintų vienas kitą ir dažniau bendrautų. Kaimą gražinti bendruomenės sodyboje susirinko vaikai nuo dvejų iki šešiolikos metų, piešdami vaišinosi saldainiais, bendruomenės pirmininkės keptu obuolių pyragu, skanavo sulčių. Gražiausio piešinio nerinko – kiekvienas unikalus, savaip įdomus ir įspūdingas.

– Jaunimas – mūsų ateitis, reikia jį burti, kad vienas kitą pažinotų, vieni kitiems padėtų. Vaikai nuspalvino 29 moliūgus, po moliūgą padovanojo kiekvienai kaimo sodybai. Visą dieną vaikai dirbo. Vakarop, leidžiantis saulutei, tapo vėsoka, kad nesušaltų, užkūrėme laužą – sudeginome pavasarį išgenėtas šakas. Visiems buvo smagu, – pasakojo Viktorija. – Idėja primarginti moliūgų ir padovanoti kaimo žmonėms kilo draudeniškei Kristinai Lešinskienei, bendromis jėgomis šią mintį pavertėme realybe.

Moliūgų šventė Draudeniuose. Viktorijos Merkelienės nuotrauka

Viktorijai Merkelienei gražu, kai rudenį skaptuojami ir įvairiomis technikomis gražinami moliūgai. Tačiau, jos nuomone, kitų kultūrų tradicijos neturi išstumti mūsų senolių ne vieną šimtmetį puoselėtų papročių.

– Aš ne prieš Helovyną, tačiau šios šventės nereikėtų švęsti Visų šventųjų išvakarėse, kai pagal mūsų tradicijas vyrauja rimtis ir susikaupimas. Tuo metu reikėtų vaikams pasakoti istorijas apie senelius, prosenelius, apie giminės medį, kaip gyveno lietuviai senovėje. Atmintį reikia atgaivinti. O dabar visa tai nušluoja Helovyno pabaisos, kartais atrodo, kad norima su šaknimis išrauti mūsų senąsias tradicijas, sumenkinti jų prasmę, – įsitikinusi V.Merkelienė.

Dalintis:

About Author

Laikraščio „Tauragės kurjeris“ žurnalistė

Rekomenduojami video:

Palikite komentarą