Tauragės krašto ūkininkų kolona šiandien pajudėjo į Vilnių, kur sausio 23–26 dienomis suplanuota žemdirbių protesto akcija. Iš visų rajonų traktoriais ir sunkvežimiais į sostinę suvažiuos ūkininkai – taip jie priešinasi naujiems reikalavimams. Streikuotojai tikisi, kad pavyks pasikalbėti su prezidentu Gitanu Nausėda.
Penktadienį, siekdama streiką sustabdyti, Žemės ūkio ministerija ir Vyriausybė išplatino žinią, kad atsižvelgė į ūkininkų keliamas problemas dėl žymėto dyzelino naudojimo apribojimų, daugiamečių pievų atkūrimo, saugomų teritorijų plėtros, dėl didėjančio akcizo suskystintoms dujoms. Tačiau valdžios pasiūlyti sprendimo būdai netenkina žemdirbių ir jie tęsia streiką – iš pradžių deginę laužus šį kartą susiruošė į Vilnių.
Tolimiausi rajonai kelionę į Vilnių pradeda anksčiausiai. Todėl Tauragės krašto ūkininkai jau pirmadienio rytą rinkosi prie Ceikiškės kaimo Tauragės priemiestyje. Pagal planą jie darnia kolona išvažiavo į Kauną, ten susitiks su iš kitų rajonų atvykusiais streikuotojais, o kitą dieną kartu važiuos į sostinę. Streikuojantys žemdirbiai iš policijos leidimą gavo, tačiau iš Lietuvos automobilių kelių direkcijos – ne, todėl autostrada važiuoti jiems draudžiama. Kiti traktorius gabenosi tralais – palaikančios įmonės pasisiūlė padėti.

Ūkininkų streikas. Reginos Genienės nuotrauka
Streikininkai į susitikimą Vilniuje kvietimus išsiuntė prezidentui Gitanui Nausėdai, ministrei pirmininkei Ingridai Šimonytei, Seimo pirmininkei Viktorijai Čmilytei-Nielsen, Seimo Kaimo reikalų komiteto pirmininkui Viktorui Pranckiečiui, žemės ūkio ministrui Kęstučiui Navickui, aplinkos ministrui Simonui Gentvilui, žemės ūkio viceministrui Egidijui Giedraičiui.
Ne kartą kalbinti Tauragės rajono ūkininkai tvirtino, kad jie nusiteikę ryžtingai, solidarizuojasi ir bus vieningi siekdami tikslo, kadangi jiems gresia žlugimas. Tauragės ūkininkų sąjungos pirmininko pavaduotojas Paulius Macas patvirtino, kad ūkininkai laukia konkretaus problemų sprendimo, o ne jų vilkinimo. Lietuvos žemės ūkio tarnyba ir Lietuvos ūkininkų sąjunga ieškojo kompromiso su ministerija ir Vyriausybe, tačiau, jų teigimu, eilinį kartą išgirdo tik pažadus.
Protestuodami prieš vykdomą žemės ūkio politiką prieš keletą metų žemdirbiai kėlė žalius kryžius, prieš metus pylė pieną laukuose ir dalijo dykai, prieš dvi savaites Lietuvoje uždegė per 600 laužų. Šį kartą visi susiruošė į Vilnių sunkiąja technika. „Vilniau, ar mūsų lauki?“ – klausia ūkininkai ir tvirtina: jei nebus išgirsti, streikas nenurims – taps ilgalaikis.
Ūkininkai tikisi ir miestiečių palaikymo, kadangi, jų teigimu, juos suvaržančios naujovės netrukus neigiamai palies ir miestų gyventojus. Žemdirbiai priešinasi prieš didžiausią Europoje suskystintų dujų akcizą. Streikininkus palaikančios komandos taip pat jau ruošiasi vykti į Vilnių autobusais.
2 komentarai
Valdžia,kuri žlugdo žemės ūkį Lietuvoje-trumparegė,žlugdanti šalies ekonomiką valdžia.Ministras nusišneka,deja,kaltina Briuselį,demonstruoja savo silpnumą.. Pieną pramonei perka iš Latvijos brangiau, nei superka iš Lietuvos ūkininkų.Įeis ši Lietuvos valdžia į istoriją,kaip lūzerių valdžia.Kaip elgėsi policija Šilutėje-tai atspindėjo valdžios poziciją.Varyti tokią valdžią reikia nuo postų.
Palaikau kaimo žmonės.