Kaip atspėti tai, ko nėra?

Dalintis:

Socialiniame tinkle „Facebook“ tauragiškiai intensyviai varžosi, kas pirmas atspės tikslią Tauragės baseino atidarymo datą, mat laimingajam pažadėta dovana – kuponas vienam pirmųjų kelis kartus nemokamai išbandyti šio komplekso pramogas. Tačiau šią savaitę netikėtai paaiškėjo, kad konkurso dalyviai paprasčiausiai mulkinami – baseino atidarymo datos nežino ne tik naujojo pramogų komplekso vadovai ir darbuotojai, bet ir pati savivaldybė, nes pastato niekaip nepavyksta perduoti eksploatuoti. Objekto priėmimo komisija šią savaitę į Tauragę atvyko jau trečią kartą.

Buvo pakvietę į atidarymą

Kada bus atidarytas Tauragės baseinas – klausimas, ramybės neduodantis ne tik paprastiems tauragiškiams, bet ir politikams. Antradienį susirinkę į pirmąjį pokarantininį posėdį didžiojoje savivaldybės posėdžių salėje jie klausinėjo rajono vadovų – tai kada gi pagaliau baseinas atvers duris. Meras Dovydas Kaminskas kolegas informavo atsakyti į šį klausimą negalįs, nes baseino pastato niekaip nepavyksta perduoti eksploatuoti, esą dėl to „kalti“ ugniagesiai, kuriems vis kažkas neįtinka. Mero teigimu, pastato priėmimo komisija renkasi jau kelintą kartą ir vis be rezultatų.

Socialdemokratas Pranas Petrošius priminė, kad jis, kaip ir kiti tarybos nariai, kovo pradžioje buvo gavęs kvietimą į baseino atidarymą, kuris buvo numatytas kovo 12 dieną. Politikui pasirodė keista, kad savivaldybė tarybos narius pakvietė į atidarymą, nors pastatas dar iki šiol neperduotas eksploatuoti. Baseino atidarymas tuomet, žinoma, neįvyko. Prasidėjus koronaviruso pandemijai, šis klausimas nukeliavo į antrą planą.

Paklausti, tai kada gi vandens pramogų komplekso atidarymas numatytas dabar, savivaldybės vadovai į klausimą taip ir neatsakė.

– Mes darome viską, kad būtų galima kuo greičiau ir kai tik bus leista tai padaryti, mes tarybos nariams kvietimus pakartosim ir leisim jiems pirmiems maudytis, kad toks poreikis yra, – ironiškai į socialdemokratų klausimą atsakė meras D.Kaminskas, tačiau atidarymo datos taip ir neįvardijo.

Baseino atidarymo klausimas iškilo visai netikėtai, svarstant paprastutį sprendimą projektą, kuriuo siekiama naujajame pramogų komplekse išnuomoti 12 kv. m sulčių baro patalpėlę. Sprendimas priimtas – netrukus bus skelbiamas šios patalpos nuomos konkursas. Nuomos kaina juokingai maža – vos 1,09 Eur už 1 kv. m. Išnuomoti sulčių baro patalpas nuspręsta, nes Sporto centras, kuriam patikėta baseiną valdyti, šios veiklos atsisakė.

Dovanos kvietimą

Paaiškėjo, kad baseino atidarymo datos nežino ir pats Sporto centras, administruojantis šį pramogų kompleksą. Sporto centro direktorius Gediminas Sakalauskas pripažino, kad atliekant baseino bandymus trūkumų aptikta nemažai, todėl ir nenorėta skelbti atidarymo datos, nes įstaiga nežino, kada baseino įranga veiks be priekaištų ir kada pastatas bus perduotas eksploatuoti. G.Sakalauskas konstatavo – nei Sporto centras, nei savivaldybė šiuo metu nežino pramogų komplekso atidarymo datos, nes pastatas nepriduotas.

Jei baseino atidarymo data nežinoma, kodėl viešojoje erdvėje reikia skelbti konkursą baseino atidarymo datai atspėti? Kaip gali atspėti tai, ko nėra? Konkursas viešojoje erdvėje paskelbtas dar gegužės 26-ąją. Laimėtojui, kuris atspės tikslią baseino atidarymo datą ar bus arčiausiai jos, bus įteiktas kvietimas 2 asmenims 3 kartus pasimėgauti baseino pramogomis.

Atidarymo datų tauragiškiai prispėliojo visokių – pirmieji spėjo, kad baseiną savivaldybė atidarys Tėvo dienai, kiti svarstė, kad vos tik pasibaigs karantinas, naujausi spėjimai jau keliasi į rugpjūtį ir rugsėjį, mokslo metų pradžią. Konkurso pradžioje paklaustas, ar baseino atidarymo data jau aiški, savivaldybės atstovas spaudai Kasparas Bertašius „Tauragės kurjerį“ tikino, kad atskleisti tikslios informacijos negali, nes vyksta konkursas. K.Bertašius tuomet tik informavo, kad baseinas bus atidarytas šią vasarą, tačiau neužsiminė, jog objekto nepavyksta perduoti eksploatacijai.

Atsakymas – liepos 7-ąją

Kaip „Tauragės kurjerį“ informavo Tauragės baseino administratorė Sandra Martinkienė, antradienį pastato priėmimo komisija dar kartą atvyko į Tauragę. Iš baseino pastato komisija išvyko į savivaldybės administraciją. O kada bus vertinimo rezultatai, S.Martinkienė nežinanti.

Savivaldybės Statybos skyriaus vedėjas Aivaras Preikšaitis informavo, kad baseino pastatą šįkart bandoma perduoti eksploatuoti jau trečią kartą. Pagrindinė problema, kodėl vis nepasiseka sėkmingai užbaigti statybų proceso, pasak A.Preikšaičio, „kyla dėl techninių ir atitikties dokumentų vertinimo. Atmetimai buvo dėl netinkamai suruoštų dokumentų, kuriuos pateikė rangovas. Šiuo metu visi dokumentai gauti, atlikti jų vertimai (iš anglų kalbos, kodėl dokumentai savivaldybei buvo pateikti anglų kalba, A.Preikšaitis neinformavo) ir iš naujo pateiktas prašymas dėl statybos užbaigimo akto išdavimo“. Ar šįkart pastatą priėmimo komisija priims ir leis visuomenei juo naudotis, paaiškės liepos 7-ąją.

Ar tikrai baseino pastatas kliūva ugniagesiams-gelbėtojams? Kokių trūkumų nustatyta? Nepatvirtintais duomenimis, ugniagesiams-gelbėtojams „kliūva“ pastato inžinerinės konstrukcijos. „Tauragės kurjeris“ susisiekė su baseino priėmimo komisijos nariu Kelmės priešgaisrinės gelbėjimo tarnybos vyresniuoju inspektoriumi Ramūnu Lukoševičiumi. Jis informavo, kad kiek anksčiau priėmimo komisijos veikloje dalyvavo ne jis, o kitas pareigūnas iš Klaipėdos, todėl komentuoti, kokių trūkumų nustatyta anksčiau, nenorintis, tačiau pripažino – trūkumų buvo.

– Šiuo metu vyksta statybų užbaigimo procedūros. Jos užtrunka ne vieną dieną. Šįkart visiems dokumentams patikrinti mums duotas terminas iki liepos 7 dienos. Iki tos dienos ir pateiksime išvadą. Šiandien dar net visų reikiamų dokumentų nemačiau, – „Tauragės kurjeriui“ sakė R.Lukoševičius.

Vertimas internetu

Dalintis:

About Author

Laikraščio „Tauragės kurjeris“ redaktorė.

Rekomenduojami video:

Palikite komentarą