fbpx

Kalėdinis maratonas: kalnas dovanų ir verkianti piniginė

Dalintis:

Kalėdinių dovanų maratonas baigėsi, tačiau dalis staigmenų laiminguosius pasieks tik po švenčių. Pašto skyriuose nepaisant karantino – apgultis, kurjeriai dirba keliomis pamainomis. Laukusiems užsakytų prekių iš Kinijos teks dar pakentėti. Lygiai tas pats su dovanomis, siųstomis iš Jungtinės Karalystės ir į ją. Stringa ir siuntimas, ir pristatymas.

Užstrigo dovanos iš Anglijos

Jau dvylika metų Londono priemiestyje su šeima gyvenanti tauragiškė Asta Venskienė dar prieš Lietuvai įvedant griežtą karantiną ir uždraudžiant namus palikti be rimtos priežasties, nusprendė giminaičių nelankyti. Dovanas moteris pirko internetu, nors Londone veikė dauguma parduotuvių.

– Pirkau ir iš Lietuvos gamintojų, kurie tiesiai dovanas nusiuntė artimiesiems, ir iš vietinių Anglijos firmų. Buvau suplanavusi dovanas perduoti per vežėjus, kurie siuntinius pristato tiesiai prie durų, bet dabar visos supakuotos prekės guli namuose. Vežėjai negali išvažiuoti, o siųsti dovanų į Lietuvą irgi nebeturime galimybės. Uždraustas bet koks prekių judėjimas, girdėjau, kad ir kurjeriai atsisako jas pristatyti. Aišku, ne maistas, nesuges, bet tai, ką supirkau, buvo skirta tėvams ir sesei. Kažin kada galėsiu dovanas atiduoti, – telefonu pasakojo moteris.

Asta sako sugalvojusi per šventes su giminaičiais susisiekti vaizdo ryšiu ir jei jie pageidaus, dovanas išpakuos ir parodys, kas ko sulauks.

– Šiemet bus pirmosios Kalėdos be šeimos. Visada grįždavome prieš Kūčias ir vasarą. Tėvų nemačiau jau metus. Žinau, kad mes ne vieni tokie, bet emociškai labai sunku ištverti tokį laiką, – sakė A.Venskienė.

Violetos Karaliūnaitės nuotrauka

Paklausta, ar daug šiemet išleido dovanoms, moteris pripažino, kad pirkdama internetu kiek sutaupė.

– Kai vaikščiodavau po parduotuves, nupirkdavau ne tik ką esu suplanavusi, bet ir papildomų suvenyrų. Šiemet viskas buvo labai gerai apgalvota. Tik nustebau, kad lietuvių gaminamos dovanos tikrai brangesnės nei čia, Anglijoje. Tėvams, sesers šeimai, savo vyrui ir dviem vaikams supirkau dovanas už 400 svarų. Čia su siuntimo išlaidomis ir dovanų pakavimu, – atskleidė kraštietė.

Paskutinės minutės pasirinkimas

Tauragės rajone gyvenanti Dalia Remeikienė dar trečiadienio rytą socialiniame tinkle skelbė ieškanti dovanų iš vietinių, rajono gyventojų. Moteris norėjo įsigyti rankų darbo reikmenų voniai, vilnonių kojinių.

– Nespėjau. Šiemet specialiai pasiėmiau atostogų prieš pat šventes ir planavau supirkti visas dovanas artimiesiems. Mes nesikeičiame brangiomis dovanomis, visos simbolinės, gal tik vaikams perkam po vieną jų trokštamą brangesnį daiktą. Dvylikametei dukrai nupirkau kvepalų, o penkerių sūnui – droną. Vos paskelbiau, kad ieškau dovanų Tauragėje, moterys pradėjo rašyti ir siūlyti ką dar turi. Nupirkau kvapių rankų darbo burbulų voniai ir trejas poras vilnonių kojinių. Kojines dovanosiu tėvams, o burbulai – kolegėms, su kuriomis dirbu, – pasakojo pašnekovė.

Paklausta, kiek išleido dovanoms, Dalia sakė dar neskaičiavusi, bet suma tikrai neviršys 100 eurų.

Daugiau pinigų – vaišėms

Tauragiškių turgelyje socialiniame tinkle gausu maistą gaminančių moterų žinučių. Vienos siūlo pagaminti dvylika patiekalų Kūčių vakarienei, kitos parduoda įdarytą žuvį, trečios – įvairius saldumynus.

„Populiariausi grybukai. Šiais metais gaminu su trijų rūšių glajumi. Juodi, šokoladiniai, jau daug kam pabodę, o spalvoti, kaip musmirės – ne tik skanūs, bet ir stalą papuoš“, – pristatydama savo gaminius internete rašo moteris.

Parašius užklausą, kiek kainuoja jos gaminiai, tauragiškė atsakė, kad su pristatymu iki durų už šokoladinių grybukų kilogramą prašo 9 eurų. Spalvotieji – po 11 eurų už kilogramą.

Jovaruose gyvenanti Rasa Žilinskaitė pripažino, kad šiemet daugiausiai pinigų skyrė vaišėms. Moteris Kūčių stalui ruošė jūros gėrybes.

– Krevetės baltojo vyno padaže, moliuskai su kokosų pienu ir aitriąja paprika, pirkau upėtakių, juos kepsiu su žolelių patalais. Nesiterliosiu tik su saldžiuoju stalu. Viską užsakiau tiesiai iš gamintojų. Pirmą kartą gyvenime gaminsiu ne aguonų, o kanapių pieną. Kalėdų pusryčiams kepsiu avies kumpį. Viskas šviežia, viskas ir kainuoja. Vien maistui trijų asmenų šeimai išleidau per 150 eurų, – sakė pašnekovė.

Paklausta, ar lankys tėvus, Rasa buvo kategoriška.

– Tėvai jau garbaus amžiaus, gyvena Kaune. Nors teoriškai turėtume galimybę juos aplankyti, nes Kaune turime nekilnojamojo turto, bet sveikata nerizikuosime. Kalbėjau su mama, sakė taip pat ruoš kiek kitokį Kūčių stalą. Prisipažino, kad iš pykčio. Pyksta, kad nesusitiksim per šventes. Pirmą kartą gyvenime, – sakė R.Žilinskaitė.

Dalintis:

Palikite komentarą