Kam atiteks Tauragės butų ūkio patalpos centre?

Dalintis:

Tauragės butų ūkis uždarė miesto centre, Bažnyčių gatvėje, daugybę metų veikusią mokesčių kasą. Dar prieš uždarymą apie bendrovės planus „Tauragės kurjeriui“ telefonu pranešęs tauragiškis tvirtino turįs informacijos, kad dėl šios patalpos jau esą suderėta su vienos partijos skyriumi. Tauragės butų ūkio vadovas derybas su politikais neigia: kasos atsisakoma, nes ji nuostolinga.

Teliko viena kasa

Tauragės butų ūkio eksploatuojamų namų gyventojai mokesčius šiai bendrovei, taip pat už tiekiamą šilumą ir vandenį kitoms bendrovėms iki šių metų galėjo sumokėti atvykę į Tauragės butų ūkio kasas Bažnyčių g. 22 arba J.Tumo-Vaižganto g. 124 bei per elektroninę bankininkystę.

Kalbos, kad bendrovės mokesčių kasos bus naikinamos, buvo pasklidusios dar prieš trejus metus, kai Tauragės butų ūkiui vadovavo Liutauras Indriuška. Tuokart L.Indriuška išsigynė svarstantis naikinti kasas, tačiau tvirtino, kad jas panaikinus bėdos nebūtų, esą gyventojai, neturintys galimybės mokesčių sumokėti internetu, tai gali padaryti ir pašte, ir prekybos centruose. Butų ūkio kasos tąkart nebuvo panaikintos, bet abiejose teliko dirbti po vieną darbuotoją.

Pernai gruodį Tauragės butų ūkis savo internetinėje svetainėje paskelbė, kad nuo 2021-ųjų sausio 1 dienos kasa, esanti Bažnyčių g. 22, perkeliama į patalpas J.Tumo-Vaižganto g. 124.

„Mokėjimo pranešimus galite atsiimti ir už suteiktas paslaugas atsiskaityti J.Tumo-Vaižganto 124. Norintys mokėjimo pranešimus gauti elektroniniu paštu prašome užpildyti anketą UAB Tauragės butų ūkio internetiniame puslapyje arba prašymą siųsti elektroniniu paštu info@taubu.lt“, – skelbiama bendrovės interneto svetainėje ir Bažnyčių g. 22 iškabintame pranešime.

Tauragiškis: pamatysit, įsikels partija

– Ką čia daro Tauragės valdžia? Girdėjau kalbas, kad vietoje iškeldintos kasos įsikels Aušrinės Armonaitės vadovaujamos (Laisvės, – red.) partijos skyrius. Pamatysit, taip ir bus. Tame pat pastate jau yra kelių partijų būstinės – konservatorių, valstiečių. Įkels dar vieną. Niekam nerūpi, kad pagyvenusiems žmonėms teks eiti gabalą kelio iki kasos Žalgirių mikrorajone, matyt, partijos svarbiau, – išklojo su žurnalistais susisiekęs vyras.

Šių eilučių autorės prieš pat Naujuosius kalbinti eilėje prie Tauragės butų ūkio kasos Bažnyčių gatvėje laukiantys žmonės tvirtino negirdėję, kad kitą mėnesį sumokėti mokesčių jiems teks kulniuoti į kitą miesto galą. Išgirdus apie naujovę, reakcijų buvo įvairių. Vieni neslėpė nusivylimo, kad teks toli eiti, o ne kiekvieno sveikata tai leidžia, kiti šią informaciją sutiko be emocijų. Žurnalistei pasisekė pakalbinti ir pozityviai nusiteikusią senjorą.

– Mano amžiuje sveika pasivaikščioti, nelabai smagi žinia, bet bus į naudą, – sakė moteris.

Tačiau kiti, laukusieji eilėje, it susitarę tvirtino, kad nemoka naudotis elektronine bankininkyste ir nė už ką nemokės mokesčių internetu. Vieni įsitikinę, kad jau per seni išmokti, kiti išdrožė, kad nepasitiki internetiniais mokėjimais.

Kasininkė į ilgas kalbas nesileido, ji sakė nežinanti, kas vietoje iškeltos kasos įsikurs.

– Žinoma, kad ne butą įrengs. Aš pati apie kasos iškeldinimą sužinojau, kai iškabino informacinius pranešimus, o po to išsiaiškinau, kad būsiu perkelta dirbti į kasą J.Tumo-Vaižganto gatvėje. Ten dirbsime dviese. Girdėjau, kad jau dabar ten labai ilgos eilės, kaip bus sujungus abi kasas, neaišku, – tarstelėjo kasininkė.

Butų ūkis: kasa nuostolinga

Tauragės butų ūkio direktoriui Egidijui Vaitiekui prisiskambinti nepavyko, o jo raštu atsiųsti atsakymai nebuvo labai išsamūs. Į klausimą, kodėl priimtas sprendimas panaikinti kasą miesto centre, bendrovės vadovas atsakė vienu žodžiu: „Nuostolinga“. Anot E.Vaitiekaus, J.Tumo-Vaižganto g. kasa pasirinkta, nes joje apsilanko 40 proc. daugiau klientų nei Bažnyčių g. 22.

E.Vaitiekus patikino, jog netiesa, kad patalpose Bažnyčių g. 22 planuoja įsikurti kurios nors partijos skyrius. Patalpų Bažnyčių g. 22 Tauragės butų ūkis esą nepardavė.

„Nuo 2021 metų šias patalpas bus bandoma išnuomoti viešai skelbiant, gaunant patraukliausią pasiūlymą“, – raštu informavo Tauragės butų ūkio vadovas.

Dūmų be ugnies nebūna?

Nors kalbos apie tai, kad vietoje panaikintos Tauragės butų ūkio kasos įsikurs partijos būstinė, pasklido kiek anksčiau, kaip tik paskutinę metų savaitę buvo įsteigtas Laisvės partijos Tauragės skyrius, kuris savo būstinės neturi. Tai, kad skyrius neturi būstinės, patvirtino jo pirmininkas Laurynas Kryžauskas.

Pasak L.Kryžausko, partijos skyrius turi 8 steigėjus iš Tauragės, kai kurie jų šiuo metu emigravę į didesnius miestus ar kitas šalis.

– Šiuo metu skyrius yra atviras visiems, norintiems prisijungti. Dėl karantino šiuo metu skyrius bendrauja ir veikia tik nuotoliniu būdu, – informavo Laisvės partijos skyriaus pirmininkas L.Kryžauskas.

24-erių metų L.Kryžauskas į Laisvės partiją įstojo šiemet, liepos 30-ąją. Iki tol, anot jo, nepriklausė jokiai politinei partijai. Laisvės partijos skyriaus pirmininkas yra Tauragės jaunimo ir jaunimo organizacijų sąjungos „Tauragės apskritasis stalas“ pirmininkas, Tauragės atviros jaunimo erdvės jaunimo darbuotojas, Jaunimo savanoriškos tarnybos mentorius. L.Kryžauskas priklauso Krašto apsaugos savanorių pajėgoms.

– Taip pat visuomeniniais pagrindais aktyviai koordinuoju jaunimo savanorius Tauragės apskrityje, kovojant su pandemija, vykstant dideliems renginiams ar prireikus pagalbos ne pelno siekiančioms įstaigoms, – prisistatė naujojo partijos skyriaus pirmininkas.

Anot L.Kryžausko, skyriaus įkūrimo idėją su partijos administracija jis pradėjo vystyti dar rugpjūčio mėnesį, tačiau nukėlė įkūrimą į porinkiminį laikotarpį.

Dalintis:

About Author

Laikraščio „Tauragės kurjeris“ žurnalistė

Rekomenduojami video:

Palikite komentarą