Karantinas. Antroji banga

Dalintis:

Nuo šeštadienio, lapkričio 7-osios, vidurnakčio iki lapkričio 29 dienos 24 valandos Lietuvoje skelbiamas jau antrasis karantinas šiais metais. Nuo rytojaus privaloma dėvėti kaukes visose viešose erdvėse, uždraustos visos pramogos, palikti gyvenamąsias patalpas rekomenduojama tik turint svarbią priežastį ar einant į darbą.

Trečiadienį Vyriausybės nariai pritarė dar griežtesniems karantino suvaržymams nei buvo priimti kovą. Tauragės rajono savivaldybės Ekstremaliųjų situacijų komisijos nariai reaguodami į susidariusią situaciją taip pat priėmė skubius sprendimus, turinčius pasitarnauti Tauragės rajono gyventojų labui.

Tirs daugiau

Trečiadienį sušauktame Tauragės ekstremaliųjų situacijų komisijos posėdyje nutarta kuo skubiau rasti 3 medikus, kurie prisijungtų prie mobiliojo punkto darbo ir užtikrintų nenutrūkstamą pacientų, kuriems įtariamas COVID-19, tyrimą. Papildomų pajėgų reikia ir Tauragės pirminės sveikatos priežiūros centre įsteigtai Karščiavimo klinikai, siekiant užtikrinti sklandų dviejų pamainų darbą ir visų pacientų aptarnavimą. Aplinkinių rajonų ligoninėse pradėjus gydyti koronaviruso pacientus, jose stabdomas kitų paslaugų teikimas, sergantieji siunčiami į kitų regionų ligonines. Tauragė – ne išimtis. Čia medikų pagalbos jau kreipiasi pacientai iš Jurbarko ir Šilalės. Jie taip pat registruojami į Tauragės mobilųjį punktą atlikti koronaviruso testo.

Trečiadienio duomenimis, eilės Tauragės mobiliajame punkte suplanuotos savaitei į priekį.

– Taip neturi būti. Jei galimai sergantis žmogus turi laukti savaitę, kol bus atliktas tyrimas, dar kelias dienas laukti atsakymo, virusas rajone išplis labai greitai, negalime to leisti, turime užtikrinti skubią paslaugų suteikimo galimybę tiek gyventojams, tiek medikams, tiek socialiniams darbuotojams, kuriuos privalome testuoti nedelsiant, – reaguodamas į situaciją sakė Tauragės rajono savivaldybės administracijos direktorius Modestas Petraitis.

Savivaldybės administracijos vadovas pritarė Pirminės sveikatos priežiūros centro direktoriaus Donato Petrošiaus išsakytai pozicijai, kad galimai su sergančiais asmenimis sąlytį turėjusių gydymo ir socialinių įstaigų darbuotojų registracija į mobilųjį punktą turėtų vykti atskiru telefono numeriu, nes prisiskambinti į Karštąją koronaviruso liniją tampa sudėtinga.

Skeptiškai į siūlymą skirti dar 3 medicinos darbuotojus dirbti mobiliajame punkte reagavo ligoninės vadovas Liutauras Indriuška, prasitaręs, kad jau dabar ligoninei trūksta darbo rankų.

– Testavome 114 darbuotojų ir 7-ių koronaviruso testai buvo teigiami. Neatliekame tik planinių ortopedinių operacijų, nepaisant to, ligoninėje dirba visi skyriai, priimame visus pacientus, vietoje Nervų ligų skyriaus įkūrėme COVID-19 izoliuotą skyrių, kuriame šiandien gydomas vienas pacientas. Nervų ligų skyrius dabar veikia antrame aukšte kartu su Vaikų ligų skyriumi, – argumentavo ligoninės vadovas.

Nepaisant to, mobilusis punktas ir Karščiavimo klinika visu pajėgumu įpareigoti pradėti darbą jau nuo pirmadienio. Iki šiol mobilusis punktas dirbo tik pusdienį – 4 valandas per dieną.

Serga socialiniai darbuotojai

Skaudvilės palaikomojo gydymo ir slaugos ligoninės vadovas Antanas Guobys informavo,  kad stringa šios įstaigos darbuotojų testavimas. Kitą savaitę planuojama testus atlikti vietoje ir juos tirti vežti į Klaipėdą.

– Pirmoji darbuotoja susirgo spalio 23 dieną. Dėl artimo kontakto su ja izoliuotis turėjo dar 6 įstaigos darbuotojai. Dar 2 teigiami koronaviruso testai gauti spalio 30-ąją, atliekant profilaktinius darbuotojų patikrinimus. Reikia tirti daugiau specialistų, bet niekur nėra vietų. Registruojantis Karštojoje koronaviruso linijoje, tyrimams darbuotojai siunčiami net į Kelmę. Kol kas visi mūsų pacientai sveiki, bet jei reikėtų juos vežti tyrimams į kitus miestus, galimybių nebūtų, – pranešė direktorius.

Tauragės rajono savivaldybės Socialinės paramos skyriaus vedėja Ligita Rimkuvienė informavo ir apie koronaviruso protrūkį Adakavo socialinės globos namuose Tauragėje.

– Teigiami koronaviruso tyrimo atsakymai patvirtinti 4 darbuotojams. Dar 10 žmonių laukia tyrimo, bet kol kas neįmanoma jų užregistruoti Karštojoje linijoje, – pranešė vedėja.

Globos namuose teigiami testai patvirtinti 2 medikėms ir 1 socialinei darbuotojai bei 1 socialinės darbuotojos padėjėjai, teikiančiai paslaugas namuose.

Karantino ribojimai šalies mastu

Vyriausybės sprendimu, nuo vidurnakčio visoje šalies teritorijoje įsigalioja griežti ribojimai gyventojams ir verslui. Savivaldybės nuo šiol jau nebebus skirstomos šviesoforo principu. Taisyklių privalu laikytis visiems, o jas pažeidusiems gresia baudos.

Viešosios erdvės. Viešose vietose privaloma dėvėti veido kaukę, ja uždengiant nosį ir burną. Dėvint netaisyklingai arba nedėvint kaukės, gresia bauda iki 500 eurų. Viešose vietose susitikti gali ne daugiau nei 5 asmenų grupės, privalu laikytis ne mažesnio kaip 2 metrų atstumo tarp asmenų ar asmenų grupių, vengti tiesioginio fizinio kontakto, laikytis asmens higienos reikalavimų. Vienos šeimos narių skaičius viešoje erdvėje neribojamas, bet jie bendrauti turi taip pat su kaukėmis. Rekomenduojama nerengti asmeninių švenčių privačiose erdvėse arba jas organizuoti dalyvaujant ne daugiau nei 10 asmenų dėvint kaukes. Kaukių dėvėti nereikės tik sportininkams, taip pat paslaugos teikimo metu, kai paslaugos negalima suteikti paslaugos gavėjui būnant su kauke, neįgalumą turintiems asmenims, kurie dėl savo sveikatos būklės kaukių dėvėti negali ar jų dėvėjimas gali pakenkti asmens sveikatos būklei. Jei būsite išėję už gyvenamosios vietovės ribų ir aplink nebus jokių svetimų žmonių, kaukių dėvėti nebūtina.

Svarbiausi reikalavimai. Vyriausybė rekomenduoja riboti judėjimą dėl nebūtinų priežasčių. Viešuoju transportu rekomenduojama naudotis tik tada, kai tai neišvengiama. Autobusuose leidžiama užimti tik sėdimąsias vietas ne mažesniu kaip 1 metro atstumu. Valstybinėse įstaigose ir savivaldybėms pavaldžiose įmonėse darbas organizuojamas ir klientai aptarnaujami nuotoliniu būdu arba daliniu nuotoliniu būdu, išskyrus atvejus, kai atitinkamas funkcijas būtina atlikti darbo vietoje. Privačiam sektoriui, jei tik įmanoma, rekomenduojama dirbti iš namų. Draudžiami visi atvirose ir uždarose erdvėse viešose vietose organizuojami komerciniai ir nekomerciniai kultūros, pramogų, sporto renginiai, šventės, mugės, festivaliai ar kiti tam tikrą laiką trunkantys organizuoti žmonių susibūrimai viešoje vietoje iš anksto nustatytu laiku. Maistą kavinės galės gaminti tik išsinešimui, maisto parduotuvės ir vaistinės veikia įprastu režimu, kitų poreikių parduotuvės griežtai riboja pirkėjų srautus. Parduotuvės, vaistinės gali tęsti darbą, užtikrindamos 10 kv. metrų plotą vienam pirkėjui. Nestabdomas ir kirpyklų bei grožio salonų darbas, bet privalu laikytis griežtų saugumo priemonių ir išankstinės registracijos.

***

Skaitytojus informuojame, kad „Tauragės kurjerio“ redakcija darbo pobūdžio nekeičia – biuras Dariaus ir Girėno g. 9 veikia įprastai. Prašome, atvykstant į redakciją, laikytis privalomų atstumų ir dėvėti apsaugos priemones.

Visais rūpimais klausimais prašome kreiptis telefonu ir el. paštu:
Prenumerata 8 677 04 424 (prenumerata@kurjeris.lt)
Reklama 8 677 04 944 (skelb@kurjeris.lt)
Žurnalistai 8 605 19 276
Redaktorė 8 616 81 645 (redaktore@kurjeris.lt)
Saugokime vieni kitus!

Dalintis:

Rekomenduojami video:

Palikite komentarą