Karantinas ir vėl pratęstas: šįkart iki liepos 1-osios

Dalintis:

Vyriausybė šiandien posėdyje apsisprendė dar vienam mėnesiui pratęsti karantiną dėl koronaviruso. Ministrų kabineto vadovė išreiškė viltį, kad daugiau to nebereikės.

Trečiadienį vykusiame Vyriausybės posėdyje priimtas sprendimas toliau tęsti karantino ribojimus, apsispręsta dėl galimybių paso pakeitimų. Nutarta, kad atlikus PGR testą ir gavus neigiamą atsakymą, šis galios tris paras. Antigenų testo neigiamo rezultato galiojimas liko nepakeistas – viena para. Sveikatos apsaugos ministras Arūnas Dulkys tvirtino, jog bus stebimas mobiliųjų punktų apkrovimas. Jei srautai smarkiai padidės, su savivaldybėmis bus kalbamasi apie galimybę plėsti testavimo apimtis. Tik štai Tauragės ligoninės vadovas jau kuris laikas kalba apie darbuotojų trūkumą ir pervargimą.

Vyriausybės sprendimu, galimybių pasą galės gauti „Janssen“ vakcina paskiepyti žmonės praėjus dviem savaitėms po skiepo (ankstesniu nutarimu buvo numatytas 4 savaičių terminas).

Nuo birželio 1 dienos atvirose vietose besibūriuojančių žmonių skaičius nebus ribojamas. Uždarose vietose asmenų kontaktai ribojami iki 10 žmonių arba dviejų šeimų.

Apsispręsta, kad laidotuvėse dalyvauti galės iki 50 žmonių.

Kartu laiką leidžiančių ir galimybių pasą turinčių žmonių skaičius neribojamas.

Pagaliau duris atverti leista ir valstybės bei savivaldos institucijoms – nurodyta, kad klientus galima aptarnauti ribojant srautus, naudojant apsaugos priemones. Galimybė toliau tęsti aptarnavimą nuotoliniu būdu vis tiek išlieka.

Paslaugų teikėjams suvienodintos sąlygos – numatyta, kad vienam klientui privaloma užtikrinti 10 kv. m patalpos ploto. Tačiau teikti laisvalaikio, sporto klubų paslaugas teikti bus galima tik užtikrinant ne mažiau kaip 20 kv. m plotą – tokią sąlygą užtikrinti turės ir Tauragės baseinas.

Nutarta, kad pagrindinio ir vidurinio ugdymo programas bus galima tęsti mišriu būdu. Tačiau savivaldybėse, kur sergamumas yra daugiau nei 200 atvejų 100 tūkst. gyventojų bus privalomas mokinių ir mokytojų profilaktinis testavimas. Tauragės rajone šiuo metu sergamumo rodiklis siekia 284 atvejus 100 tūkst. gyventojų.

Priimta ir išimtis dėl apsauginių veido kaukių dėvėjimo. Nutarta, jog vasaros stovyklose dalyvausiantys vaikai jų dėvėti neprivalės.

Dalintis:

About Author

Skaitomiausias Tauragės krašto naujienų portalas

Rekomenduojami video:

Palikite komentarą