Karantinas nepagailėjo ir šilumos tinklų – metus baigė nuostolingai

Dalintis:

Savivaldybės administracijos direktoriaus įsakymu šildymo sezonas baigiamas, kai tris paras iš eilės vidutinė lauko oro temperatūra yra aukštesnė nei +10 C. Nepastovi šio pavasario oro temperatūra šildymo sezono užbaigti dar vis neleidžia. Tauragės šilumos tinklų direktorius Audrius Arcišauskas šildymo sezono pabaigos datos nespėlioja.

– Vieną dieną sušyla iki +17 C, o po keleto dienų jau vėl grandome apšalusius mašinų langus. Puikiai tai parodė šios dienos rytas. Išjungę šildymą vėl turėtume įjungti, juk ir darželius turime šildyti. Yra ir higienos normų reikalavimai. Kai kurios patalpos dėl karantino buvo uždarytos, tačiau jas pradėjus veiklą reikia įšildyti, – trečiadienį sakė Tauragės šilumos tinklų direktorius Audrius Arcišauskas ir mano, kad orų prognozes šilumininkai vertins kitą savaitę.

Anot Tauragės šilumos tinklų vadovo, daugiabučių gyventojai turi galimybę paprašyti nutraukti šilumos tiekimą jų namui, tereikia, kad su tuo sutiktų dauguma – 50 + 1 procentas namo gyventojų. Kol kas tokių prašymų bendrovė negavo.

– Visi dar nori, kad šilumos tiekimas nebūtų išjungtas. Jei namuose per šilta, renovuotų namų gyventojai užsisuka radiatorius. Be to, noriu pabrėžti, kad 96 procentai visų pastatų šilumos punktų yra renovuoti, automatizuoti – lauko temperatūrai pasiekus + 10 C, lieka tik rezervinis galios poreikis. Dieną apkrovimas nukrenta 50 procentų. Jaučiame, kad ir privatus sektorius sunaudoja mažiau šilumos energijos. Trys namai, kuriuose neįmanoma reguliuoti šildymo, yra Eičių gyvenvietėje ir tiek pat Tauragės mieste, – kalbėjo A.Arcišauskas.

Anot Tauragės šilumininkų vadovo, nusprendus baigti šildymo sezoną šilumos energijos tiekimas nutraukiamas per dvi dienas. Kad darbai vyktų sklandžiai, šilumos sezonas neužbaigiamas paskutinę savaitės darbo dieną, kadangi vyksta kompleksinis darbas.

Tauragės šilumos tinklų vadovas atskleidė, kad dalis įstaigų ar verslo įmonių centralizuoto šildymo taip ir nebuvo įjungę dėl karantino, ir atskleidė, kad praėję metai bendrovei finansiškai nebuvo geri. Metus bendrovė baigė su nuostoliu, kuriam įtakos turėjo karantinas, prisidėjo ir klimato kaita. Vien dėl pandemijos bendrovė nesurinko 150 000 eurų iš biudžetinių ir kitų įstaigų, nes jos nevykdė veiklos. Praėjusių metų minusas – 136 000 eurų.

Ar jau laikas atjungti centrinį šildymą namuose?

Ona. Violetos Karaliūnaitės nuotrauka

Ona:

Šiluma kaulų nelaužo. Atjungti šildymą dar tikrai anksti. Lauke dar oras nesušilo, jei atjungs šildymą, namuose bus labai šalta. Šiemet už šildymą mokėjome daugiau ir dar nesinori sėdėti storai prisirengus. Kol kas namuose laikosi 21 laipsnio temperatūra. Kai už lango bus pavasaris, bus geresnė nuotaika, šilčiau, tada ir galės atjungti centrinį šildymą.

Eglė (nenorėjo fotografuotis):
Nesinaudoju centriniu šildymu. Namus šildomės patys ir dar šildytis reikia kasdien. Kai aplankiau mamą daugiabutyje, šiltesnę dieną radiatoriai vos vos šildė ir namuose buvo vėsu. Jei nutrauks šildymą, kol neįšilęs oras lauke, namuose pradės kauptis drėgmė. Bus tikrai nemalonu.

Vera:

Vera. Violetos Karaliūnaitės nuotrauka


Mano vyrui ir šildymo sezono metu namuose šalta. Jei atjungs dabar, tai bute ir 15 laipsnių šilumos nebus. Namas nerenovuotas, vėjas pro tarpus išpučia visą šilumą. Man atrodo, dar anksti kalbėti apie šildymo nutraukimą. Juk pinigus mokam. Šildo radiatoriai, to negana, dar ir elektrinį šildytuvą pasistatom. Kai pavasaris bus už lango ir šiluma ateis, tada ir nuspręs. O gal dar šalčiai užeis. Nesuprasi dabar, kas su orais darosi.

Andrius. Violetos Karaliūnaitės nuotrauka

Andrius:
Aš namus šildau pats. Pasikuriu ryte ir vakare. Jei ilgiau nekuriu pečiaus, namai atvėsta. Nemalonu būti. Butuose lygiai tas pats. Kai jau galėsim atsidaryti langus ir pro juos eis šiluma, tada ir pakalbėsime apie centrinio šildymo nutraukimą. Dar tikrai ne laikas. Susirgs žmonės, jei atjungs šildymą taip anksti.

Kalbino ir fotografavo Violeta Karaliūnaitė

Dalintis:

About Author

Laikraščio „Tauragės kurjeris“ žurnalistė

Rekomenduojami video:

Palikite komentarą