fbpx

Karantinas pratęstas iki pavasario

Dalintis:

Šiandien Vyriausybė pranešė pratęsianti karantiną iki vasario 28-osios vidurnakčio. Išlieka ir draudimas keliauti tarp savivaldybių nesant tam būtinybės.

Vyriausybės posėdžio metu užsiminta, kad nors sergamumas pamažu slopsta, užsikrėtusiųjų vis dar yra daug ir epidemiologinė situacija nėra pakankamai palanki. Sveikatos apsaugos ministerija pabrėžia, kad atvejų mažėjimo tempas sulėtėjęs.

Pasak naujienų portalo 15min.lt, stebimas mirčių nuo COVID-19 ligos ir bendro mirtingumo mažėjimas, kai 2020 metų gruodį nuo koronaviruso infekcijos mirė 1176 žmonės, o šių metų sausį (iki 25 dienos) – 849.

Būta svarstymų, kad vasario mėnesiui Vyriausybė svarstys ir kokius nors atlaisvinimus šiuo metu suvaržytam verslui, tačiau apsispręsta, kad kitokių pokyčių karantino sąlygos nebus. Tai reiškia, kad nėra nei naujų ribojimų, nei esamų ribojimų palengvinimo.

Pranešama, kad vasario mėnesį karantino sąlygos dar bus peržiūrimos ir į sergamumo pokyčius bus atsižvelgta. Jei epidemiologinė situacija nesikeis, pirmųjų karantino atlaisvinimų galima tikėtis vasario viduryje. Taip pat Vidaus reikalų ministrė Agnė Bilotaitė užsiminė, jog kitą savaitę gali būti svarstomas judėjimo tarp savivaldybių klausimas. Gali būti teikiamas pasiūlymas atsisakyti judėjimo suvaržymų darbo dienomis.

Antrasis karantinas Lietuvoje paskelbtas lapkričio 7 dieną, o gruodžio viduryje sparčiai išaugus sergamumui karantino sąlygos smarkiai sugriežtintos.

Dalintis:

About Author

Skaitomiausias Tauragės krašto naujienų portalas

Palikite komentarą