Karantino apribojimai bibliotekos lankytojų neišgąsdino

Dalintis:

Nors karantinas apribojo skaitytojų lankymąsi bibliotekose, tauragiškiai naudojasi išankstiniu knygų užsakymu. Per dieną Tauragės Birutės Baltrušaitytės viešoji biblioteka sulaukia apie 40 užsakymų. Kai kurie tauragiškiai knygomis apsirūpino prieš karantiną – jo išvakarėse prie bibliotekos nusidriekė lankytojų eilė.

Tauragės Birutės Baltrušaitytės viešojoje bibliotekoje ir jos filialuose kaimuose karantino metu galima pasiimti knygų, tačiau patiems išsirinkti jas bibliotekose nėra galimybės – kontaktinis aptarnavimas uždraustas, todėl knygas reikia užsisakyti iš anksto.

Užsisakyti knygas tauragiškiai gali elektroniniame kataloge https://taurvb.libis.lt, taip pat paskambinę į biblioteką tel. (8 446) 62 003 arba parašę laišką elektroniniu paštu aptarnavimosk@tauragevb.lt, abonementas@tauragevb.lt, galima ir parašyti žinutę į bibliotekos „Facebook“ paskyrą. Knygas užsisakant laišku ar žinute prašoma parašyti skaitytojo bilieto numerį.

Anot Birutės Baltrušaitytės viešosios bibliotekos direktorės Meilutės Parnarauskienės, bibliotekos lankytojai naudojasi visais šiais knygų užsakymo būdais – vieno populiariausio ji neišskiria. Pasitaiko, kad vyresnio amžiaus žmonės paskambina telefonu atėję prie bibliotekos durų ir paprašo pasiūlyti ir surinkti knygų.

– Mūsų bibliotekininkės pažįsta savo skaitytojus, todėl gali jiems padėti išsirinkti knygas, – sakė bibliotekos direktorė.

Anot M.Parnarauskienės, per dieną biblioteka sulaukia iki 40 išankstinių užsakymų, tačiau savaitę prieš karantiną, lapkričio 3–6 dienomis, skaitytojų eilės buvo net nusidriekusios lauke, per dieną biblioteka sulaukdavo 130 lankytojų, nors įprastai į Abonementinį skyrių kasdien ateidavo iki 80. Apie 20–30 užsakymų kasdien sulaukia bibliotekos Vaikų literatūros skyrius, įsikūręs pilies komplekse.

Knygas bibliotekai grąžinti galima įmetant jas į specialią dėžę prie įėjimo į pastatą, o filialuose – bibliotekininkų įrengtose vietose.

Biblioteka informuoja, kad grąžintos knygos 24 valandas „gyvena“ karantine ir tik po to išduodamos naujiems skaitytojams.

Dalintis:

About Author

Laikraščio „Tauragės kurjeris“ žurnalistė

Rekomenduojami video:

Palikite komentarą