fbpx

Karantino grimasos: jaunųjų bučinys su kaukėmis

Dalintis:

Jei 2019-aisiais Tauragės civilinės metrikacijos skyriuje susituokė 166 poros, tai 2020-aisiais, kai per metus dukart buvo paskelbti karantinai – vos 100. Gerokai sumažėjo ir bažnytinių santuokų. Koronaviruso grėsmė, karantino draudimai ne vieną porą privertė atidėti sutuoktuves, ypač jei jos planuotos su būriu svečių. Poros, pasiryžusios įteisinti santykius per karantiną, ceremonijos metu privalo dėvėti nosį ir burną dengiančias kaukes.

Šimtu porų mažiau

Tauragės rajono savivaldybės Bendrojo ir civilinės metrikacijos skyriaus duomenimis, 2020 metais užregistruota 160 santuokų. Iš jų Civilinės metrikacijos skyriuje sutuokta 100 porų. Trys poros pageidavo vadinamųjų išvažiuojamųjų santuokų – tuokėsi ne Civilinės metrikacijos skyriaus salėje. Bažnyčioje susituokė 46 poros, užsienyje – 14.

2019-aisiais sudarytų santuokų skaičiai kur kas didesni. Per metus užregistruota 251 santuoka, iš jų savivaldybės Civilinės metrikacijos skyriuje susituokė 166 poros, bažnyčioje – 65, užsienyje – 19.

2021 metams jau pateikta apie 30 prašymų sutuokti, dar 15 prašymų likę atidėti iš praėjusių metų.

Ceremonijoje – tik penkiese

– Įprastai norintys iškilmingų vestuvių su pokyliu tuokiasi bažnyčiose. Nors ir pas mus į Civilinės metrikacijos skyrių nuotakos atvyksta vilkėdamos vestuvines sukneles, tačiau pernai daug porų vilkėjo paprasčiau – jaunosios buvo be įmantrių suknelių, nors ir nekasdieniais drabužiais. Karantinas atnešė daug pokyčių, neapsieinama tik be vestuvinių žiedų – amžinų santuokos simbolių, nors jie nėra būtini, – prisimindama 2020-uosius kalbėjo Tauragės rajono savivaldybės Bendrojo ir civilinės metrikacijos skyriaus vyriausioji specialistė Gintarė Varkalienė.

Anot G.Varkalienės, Sveikatos apsaugos ministerija rekomenduoja santuokos ceremonijoje leisti dalyvauti ne daugiau kaip penkiems žmonėms, neįskaitant santuoką registruojančio darbuotojo. Į salę, kur vyksta santuokos ceremonija, įleidžiami tik jaunieji, liudininkai, be kurių santuoka negali būti registruojama, ir dar vienas žmogus, dažniausiai kas nors iš artimųjų, pastarasis ir įamžina svarbias akimirkas.

– Visi dėvi kaukes. Kai kurie jaunieji bučiniui jas pasikelia, o kiti pasibučiuoja per kaukes, – sakė G.Varkalienė.

Į salę sveikintojai neįleidžiami, tačiau specialistė pastebi, kad vienas kitas su gėlėmis laukia į lauką išeinančių jaunųjų.

Pateikti pareiškimus galima internetu

– Dėl karantino ribojimų pernai ne vienerios vestuvės buvo nukeltos į kitas datas arba atidėtos nenustatytai datai. Šiuo metu turime atidėtus 15 santuokos įregistravimo prašymų. Santuokas dažniausiai atideda užsienyje gyvenantys žmonės – grįžus susituokti jiems reikėtų izoliuotis, o jie neturi tiek laiko atostogoms, – sakė pašnekovė.

G.Varkalienė informavo, kad pateikti pareiškimus santuokai jau galima ir internetu. Skyrius yra sudaręs tuoktuvių datų kalendorių, kuriame būsimieji jaunavedžiai gali pasirinkti santuokos datą. Nebūtinai – penktadienį ar šeštadienį.

– Internetu pateikti prašymus santuokai labai patogu, nes anksčiau reikėdavo grįžti iš bet kurio pasaulio krašto, – sakė G.Varkalienė.

Dažniau fotografuoja artimieji

Kadangi į salę, kurioje vyksta santuokos ceremonija, įleidžiami tik penki asmenys, o rinktis keliems namų ūkiams draudžiama dėl karantino ribojimų, profesionalius fotografus šiuo laikmečiu reta pora samdo. Nors Visuomenės sveikatos centro Tauragės departamento direktorė Gilma Masiulionienė patikino, kad fotografų paslaugos neuždraustos, tačiau neuždraustų paslaugų trukmė gali būti tik iki 15 min.

G.Masiulionienė priminė, kad paslaugų, kurios nedraudžiamos, teikimo vietose turi būti užtikrinamas 10 kv. metrų paslaugų teikimo plotas vienam lankytojui arba vienu metu aptarnaujamas ne daugiau kaip vienas asmuo ir užtikrinamos kitos valstybės lygio ekstremaliosios situacijos operacijų vadovo nustatytos sąlygos. Kaip informavo Tauragės rajono savivaldybė, Bendrojo ir civilinės metrikacijos skyriaus santuokų salės plotas – 51,88 kv. m.

Fotografas: ne biznis, o paslauga

Vestuves fotografuojantis Vaidotas Bartkus sakė paskutinį kartą sutuoktuvių ceremoniją fotografavęs prieš keletą savaičių, prieš tai – Kalėdų laikotarpiu.

– Nufotografuoji pačią ceremoniją ir viskas. Menkas biznis, tai daugiau paslauga, nes žmonės prašo. Įprastai už valandą vestuvių ir krikštynų fotografavimo imdavau 50 eurų. Vos 15 minučių fotografavęs už valandą neimsiu, gal 30 eurų, – svarstė pašnekovas.

Nors, anot fotografo, užsakovai net kainos neklausė, kad tik jis sutiktų įamžinti svarbų gyvenimo įvykį, kadangi ne visi sutinka fotografuoti tokį trumpą laiką.

Fotografė Paulina Mėlinytė patvirtino, kad kai kurie fotografai nepriima užsakymo, jei juos nori pasamdyti trumpesniam nei 5 ar net 8 valandų darbui. Ji karantino metu nefotografuoja.

Fotografė Rita („RKP photography“) taip pat per karantiną šeimos švenčių nefotografuoja, sako, kad niekas ir neprašė. Užsakovai dažniau pageidauja surengti fotosesijas, tačiau Rita atsisako.

Dalintis:

About Author

Daiva Žebelienė

Laikraščio „Tauragės kurjeris“ žurnalistė

Rekomenduojami video:

Palikite komentarą