Karštį pasitikime saugiai

Dalintis:

Šį savaitgalį visoje Lietuvoje pranašauja didelius karščius. Tauragės priešgaisrinės gelbėjimo tarnybos pareigūnai primena, kad reikia per daug neatsipalaiduoti ir kaitrą pasitikti saugiai.

Tėvai jokiu būtu negali palikti vaikų be priežiūros. Visada nepertraukiamai ir iš arti stebėkite prižiūrimą vaiką, esantį vandenyje ar šalia vandens. Vaikai iki 5 metų amžiaus skęsta tyliai, nes panėrę į vandenį jie nesuvokia, kas vyksta. Jiems nuskęsti užtenka kelių sekundžių, todėl mažamečių skendimų rizika yra itin didelė.

Į seklų ar nepažįstamą vandens telkinį iš pradžių visada reikia bristi, o ne nerti ar šokti. Nėrimas į vandenį galva į priekį yra viena dažniausių galvos ir kaklo traumų priežasčių.

Neikite maudytis ką tik pavalgę. Neplaukite toliau ženklų, žyminčių maudymosi vietą, arti plaukančių laivų, motorinių valčių. Nesimaudykite audros metu. Prieš maudydamiesi privalote pagalvoti, jog plaukiojant bet kuriuo metu gali ištikti raumenų mėšlungis ar kita nelaimė, todėl neplaukite toli nuo kranto.

Niekada neikite į vandenį apsvaigę nuo alkoholio ar kitų psichoaktyviųjų medžiagų. Apsvaigęs žmogus neadekvačiai reaguoja į aplinką, pervertina savo galimybes. Žinoma, kad didžioji dalis Lietuvoje nuskendusių suaugusiųjų buvo neblaivūs.

Jei kitas žmogus skęsta, pirmiausia šaukitės pagalbos, atkreipkite kitų žmonių dėmesį, kvieskite gelbėjimo tarnybas numeriu 112. Jei įmanoma, paduokite skęstančiajam virvę, storą lazdą ar kitą priemonę, kad galėtumėte jį ištraukti į krantą. Pats gelbėkite, tik jei mokate gerai plaukti, žinote, kaip prisiartinti ir nugabenti skęstantįjį į krantą. Skęstantis žmogus būna apimtas panikos, griebiasi ir nardina gelbstintį žmogų, todėl  neplaukite prie skęstančiojo, jei nesate įsitikinę, kad galėsite padėti.

Tauragės PGT inform.

Dalintis:

About Author

Rekomenduojami video:

Palikite komentarą