fbpx

Kas pasikeitė mobiliajame tyrimų punkte?

Dalintis:

Pavasarį paskubomis suręstos palapinės, kuriose nuo lietaus ir vėjo slėpėsi mobiliojo tyrimų punkto darbuotojos, pasikeitė. Žiemai paruoštos patogesnės patalpos.

Savaitės pradžioje V.Kudirkos gatvėje esančiame mobiliajame tyrimų punkte įvyko pokyčiai. Pastatytas naujas mobilus namelis bei tvirtesnė pastogė. Ruošiamasi artėjančiai žiemai, rūpinamasi darbuotojų patogumu.

– Tikimės, kad taip bus patogiau ir darbuotojams, ir atvykstantiems pacientams. Į įrengtą pastogę tilps ir didesnis automobilis, jei reikės. O namelyje yra įrengtos trys atskiros patalpos, šildymas, – kalbėjo ligoninės direktorius Liutauras Indriuška. – Kaip sakė meras, pavasarį galvojom, jog bus sprintas, bet gavosi maratonas. Tai ankstesnės priemonės negalėjo ilgai tarnauti.

Dabar pastatytame namelyje yra įrengtos trys patalpos, jos šildomos. Darbuotojos turi ir kur prisėsti. Pastatyta nauja, tvirta palapinė – didesnė už ankstesniąją, tad vidun įvažiuoti galės ir didesnės transporto priemonės. L.Indriuška patikslino, kad visa tai teko įsigyti iš ligoninės lėšų.

– Tokio namelio, kokio mums reikėjo, nepavyko išsinuomoti – jei būtume nuomavęsi, būtų reikėję statyti tris mobiliuosius namelius. Jie toje teritorijoje net nebūtų tilpę. Mums būtinai reikėjo atskirų trijų patalpų viduje, todėl teko rasti tinkamą variantą ir nusipirkti. Viskas kainavo apie 12 tūkst. eurų – su pristatymu. Atsiskaitėme iš ligoninės lėšų, tačiau rašysime savivaldybei prašymą kompensuoti, – sakė ligoninės direktorius.

L.Indriuška patikslino, kad šiuo metu ligoninėje serga arba yra saviizoliacijoje 31 darbuotojas. Tai nemenkai trikdo ligoninės darbą. Dėl darbuotojų trūkumo mobiliajame punkte ne visada dirba įprasta trijų žmonių komanda – kartais tenka suktis dviese. Tiems darbams, kuriems nėra būtinas medicininis išsilavinimas ir specialūs įgūdžiai, pagalbon pasitelkiami savanoriai iš, pavyzdžiui, šaulių sąjungos.

Sveikatos apsaugos ministerija paviešintame pranešime skelbiama, kad Lietuva yra tarp pirmaujančių valstybių pagal testavimo apimtis. Testų skaičius lapkričio 9-15 dienomis 100 tūkst. gyventojų siekė nuo 2500 iki 4999. Nacionalinė visuomenės sveikatos priežiūros laboratorija praneša, kad iki lapkričio 23 dienos iš viso ištirta 1 mln. 267 700 ėminių.

Dalintis:

About Author

Morta Mikutytė

Naujienų portalo kurjeris.lt redaktorė

Palikite komentarą