Keitimosi daiktais stotelių bus daugiau

Dalintis:

Tauragės mieste, Paberžių gatvėje, dalinimosi daiktais stotelė veikia jau kelerius metus, dar vieną tokią stotelę Tauragės regiono atliekų tvarkymo centras stato Tauragės nepavojingų atliekų sąvartyne. Ten bus savotiškos dirbtuvės – daiktus su menkais defektais remontuos, kad juos būtų galima ir vėl naudoti.

Pasak aikštelėje dirbančios Aušros Maštauskienės, keitimasis daiktais vis labiau populiarėja. Gyventojai pamatė, kad į aikštelę atvežama visai gerų daiktų, kurie savininkams jau nusibodę.

– Labai daug ateina žmonių, tikrai didelis judėjimas, didelė paklausa. Einamesni daiktai, baldai ilgai pas mus neužsilaiko. Ateina žmonės apsižiūrėti, patikusius tuojau pat išsiveža. Kur į šiukšlyną išmestų, dabar kiti žmonės dar gali jais naudotis. Nustebau, kad žmonės labai daug skaito, knygas iš mūsų visas pasiima, – kalbėjo A.Maštauskienė.

Pasak Tauragės regiono atliekų tvarkymo centro atstovės (TRATC), pamažu visuomenė atsikrato vartotojiško požiūrio, kad senesnis daiktas niekam nebetinkamas.

– Dėvėtų drabužių ir daiktų parduotuvėse pinigus turi mokėti, o čia kas patinka, tą pasiima nemokamai. Nėra čia mums kada nuobodžiauti, mašinos viena po kitos atvažiuoja. Nedirbam tik sekmadieniais ir pirmadieniais, – informavo A.Maštauskienė.

Dalinimosi daiktais stotelė. Reginos Genienės nuotrauka

Pasak TRATC direktoriaus pavaduotojos Rimantės Gailienės, įstaiga labai skatina pakartotinį naudojimą, nes dažnai geros kokybės daiktus žmonės išmeta.

– Dažnai būna, kad su priekaba atveža įvairių daiktų, mes jų nespėjame sunešti į pastatą – tuo metu aikštelėje esantys žmonės juos tiesiog išgraibsto. Mūsų tikslas – kad kuo mažiau gerų daiktų patektų į sąvartyną, kad kuo mažiau jų reiktų deginti. Daiktų nuotraukas skelbiame feisbuke, žmonės su mumis susisiekia ir klausia, ar dar turime. Patikusius daiktus galima rezervuoti. Geresni daiktai labai greitai išgraibstomi, visai prastus atiduodame atliekų tvarkytojams, – sakė TRATC atstovė.

Knygas, kurių niekas nepaėmė, TRATC darbuotojai išdėliojo knygų dėžutėse mieste.

– Daug gerų knygų, pasakų, romanų buvo sunešta, gaila buvo deginti, tai išdėliojome knygų dėžutėse. Knygas, išimtas iš prekybos, atvežė knygynai, – sakė R.Gailienė.

Priimdami daiktus TRATC darbuotojai yra patyrę ir nemalonių dalykų, bet dabar jau tokių atvejų nepasitaiko, nes reikia laikytis tam tikros tvarkos.

– Buvo atvejis, kai žmonės atvežę tekstilės patikino, kad ji geros būklės. Jiems išvažiavus pradėjome žiūrėti, pamatėme, kad drabužiai labai prasti. Nuo to karto, kai tik atveža ką nors, prašome visus daiktus surūšiuoti ir sudėti į jiems skirtas vietas. Tada matome kokybę, nebėra taip – atvežiau, palikau ir darykite, ką norite, – kalbėjo R.Gailienė.

TRATC direktoriaus pavaduotoja informavo, kad sąvartyne statoma nauja dalijimosi daiktais aikštelė. Ten planuojama remontuoti žmonių atvežtus baldus – bus lyg savotiškos dirbtuvės.

Dalintis:

About Author

Laikraščio „Tauragės kurjeris“ žurnalistė

Rekomenduojami video:

Palikite komentarą