Kelias į kapines neįveikiamas ir katafalkui

Dalintis:

„Du kilometrus su karstu ant pečių“, – piktinosi „Tauragės kurjerio“ skaitytojas, prieš kelias savaites Joniškės kapinėse laidojęs artimąjį. Žvyrkelis, vedantis į kapus, pavasariop tapo nei išvažiuojamas, nei išbrendamas. Kritinės būklės aikštelės ir prie kitų Tauragės kapinių, bet remontuoti nuspręsta tik Papušynės kapinių prieigas.

Privažiuoti arčiau neįmanoma

Pirmąjį skundą apie avarinės būklės kapinių prieigas „Tauragės kurjeris“ gavo po vasario 16-osios laisvadienio. Skaitytojai skundėsi, kad nuvažiavę aplankyti artimųjų kapų Papušynės kapinėse pasibaisėjo aikštelės ir kelio būkle.

– Mūsų kapai ne kapinių priekyje, todėl iki jų važiuojame keliuku, einančiu palei tvorą. Jis vasario 16-ąją, beje, kaip beveik visuomet, vienos duobės. Aikštelė prieš kapines ne ką geresnės būklės. Kai sustato daug mašinų, išvengti duobių manevruojant – neįmanoma. Nejaugi kapinių prieigų, kuriose nuolat yra lankytojų, negalima sutvarkyti. Kituose miestuose kapinės ir jų aikštelės asfaltuotos, apšviestos, o pas mus kaip pas laukinius, gėda prieš žmones, atvykstančius iš kitų miestų, – piktinosi moteris.

Sminga ratai

Dar vieno skaitytojo skambučio redakcija sulaukė pirmosiomis kovo dienomis. Vyras tikino nusivylęs kelių, vedančių į kapines, priežiūra. Jis Joniškės kaime laidojo giminaitę. Sako, kad kai kurie laidotuvių dalyviai Joniškės kapinių savo automobiliais net nepasiekė – kelis kilometrus reikėjo eiti pėsčiomis, nes maži, negalingi automobiliai subjaurotu keliu nepravažiavo, provėžose prasikasė ir katafalko ratai.

– Aš suprantu, kad Joniškės kapinėse ne taip dažnai laidojami tauragiškiai, bet juk į jas atvažiuoja ir artimieji, galiausiai tai istorinės Tauragės kapinės, kuriose palaidoti žymiausi evangelikai. Tokia nepagarba mirusiesiems ir visiškas abejingumas gyviesiems skaudina. Nemaniau, kad laidotuvių dieną teks karstą ant pečių nešti, – graudindamasis kalbėjo Juozas I.

Dėl prasto kelio vyras niekam daugiau nesiskundė. Supranta, kad žvyrkeliai pavasariais pažliunga.

– Ten miškovežiai prastu keliu pirmyn atgal zuja. Jie tą kelią ir sudarko. Seniūnas čia nė prie ko, bet gal centrinė valdžia galėtų pagalvoti apie asfaltuotą privažiavimą prie kapinių, – svarstė tauragiškis.

Praėjusią savaitę bandėme ir mes nuvykti iki Joniškės kapinių lengvuoju, tik priekiniai ratais varomu automobiliu. Pasibaigus asfaltui dar bent keli šimtai metrų žvyrkelio buvo neblogos būklės, bet pasukus per mišką kelyje atsivėrė sunkiasvorių automobilių vėžės. Buvo galima važiuoti tik jas „apkabinus“, bet automobilis vis tiek klimpo į smėlio sankasas. Rizikuoti ir važiuoti gilyn nebandėme.

Kelius niokoja miško kirtėjai

Kelią link Joniškės kapinių prižiūri Gaurės seniūnija. Apie šio kelio būklę seniūnas Vidmantas Skirius puikiai žino ir sako, kad net nelaukdamas kapinių lankytojų priekaištų skuba jį tvarkyti. Net žiemą, kai įprastai keliai negreideriuojami.

– Dar savaitę prieš rinkimus paprašiau, kad kelią nugreideriuotų. Tą ir padarėme, bet tik iki miško. Kai orai nedėkingi, tvarkyti žvyrkelius nelogiška. Dienomis atšyla, naktis vėl minusinė temperatūra ir danga greitai išsimuša. Miške link kapinių vyksta kirtimo darbai. Kalbėjausi su miškininkais, žadėjo, kad baigę darbą kelius sutvarkys, bet jie smėlio papila. Miškovežių paliktos provėžos gilios, paberti smėliuko neužtenka. Tačiau dėkingi esame ir už tai, – kalbėjo seniūnas pažadėjęs nuvažiuoti iki kapinių ir pasižiūrėti kelio būklę.

Paklaustas, ar galima tikėtis, kad kelias bus išasfaltuotas, seniūnas vilčių nedėjo.

– Ten keletas kilometrų neasfaltuotų, bet seniūnija jų išasfaltuoti negali. Tiek pinigų mes neturime. Ir jei manęs klaustumėte, aš pasakyčiau taip – geriau kelius išasfaltuoti kaimų ir miestų gyventojams, kurie kasdien į namus važiuoja, o mirusius pagerbti nuvažiuosime ir lėčiau, atsargiau, – mano V.Skirius.

Tvarkys aikštelę prie Papušynės kapinių

Šiandien baigiasi Tauragės rajono savivaldybės administracijos paskelbtas viešųjų pirkimų konkursas. Savivaldybė perka Papušynės kapinių automobilių stovėjimo aikštelės paprastojo remonto darbus. Jei pavyks rasti rangovą ir savivaldybę tenkins pasiūlyta darbų kaina, aikštelė turės būti sutvarkyta per penkis mėnesius. Konkurso sąlygose nurodoma, kad rangovas net nebaigęs tvarkymo darbų privalo užtikrinti, kad valstybinių ir svarbių švenčių dienomis, per Motinos, Tėvo dieną, visi kapinių lankytojai galėtų aikštelėje pasistatyti automobilius ir be apsunkinimų patekti į kapines.

Rangovas įsipareigoja atlikti paruošiamuosius darbus, pasirūpinti žemės sankasa, kelio dangos konstrukcijos remontu, pėsčiųjų lauko paviljono įrengimu ir eismo organizavimu rekonstrukcijos metu.

Dalintis:

Rekomenduojami video:

Palikite komentarą