Kelionės autobusais apmokestintos, politikų nuomonės išsiskyrė

Dalintis:

Tauragės rajono savivaldybės taryba, nors ir ne vienbalsiai, pritarė kelionių vietinio susisiekimo autobusų maršrutais apmokestinimui. Opozicija buvo prieš tokį sprendimą, valdantieji, žinoma, už. Pirmieji mokesčio įvedimą pavadino žmonių apgaudinėjimu, antrieji politiniams priešininkams į kelionių apmokestinimą siūlė žvelgti filosofiškai. Taigi 1 euras daug ar mažai?

Tauragės rajono savivaldybės tarybos posėdyje svarstant šį klausimą, meras Dovydas Kaminskas patikslino kiek anksčiau vykusiame Ekonomikos ir kaimo reikalų komiteto posėdyje paviešintą informaciją, kiek savivaldybės biudžetui per metus kainavo finansuoti nemokamas tauragiškių keliones vietiniais autobusais. Savivaldybės Plėtros, investicijų ir turto valdymo skyriaus vedėja Genovaitė Pukelytė tarybos narius tuomet informavo, kad nemokamos kelionės autobusais rajono biudžetui per metus atsieidavo apie 1 milijoną eurų. Meras pranešė, kad ši informacija netiksli – jo teigimu, nemokamas keleivių vežimas savivaldybei per metus kainuodavo apie 100 tūkstančių eurų, o 1 milijoną eurų sudaro bendra dotacija autobusų parkui, šių lėšų prireikia kitoms bendrovės išlaidoms finansuoti.

Socialdemokratas Pranas Petrošius pastebėjo, kad iki šiol Tauragė garsėjo kaip viena iš nedaugelio savivaldybių, kur gyventojai autobusais galėjo keliauti nemokamai. Kodėl nuspręsta atsisakyti šio modelio?

Balsų pasiskirstymas dėl kelionių autobusais apmokestinimo. Ramunės Ramanauskienės nuotrauka

– Tai Europos Sąjungos projekto „Tauragė+“ dalis. Iš esmės, tvirtinant šias kainas, aš galvoju, kad keleivių vežimas autobusais yra nemokamas, nes 12 eurų metams nėra mokamas transportas. Tai lengvatinis bilietas, kuris yra praktiškai nemokamas, ir komunikuoti, kad čia dabar savivaldybė gaus kažkokių didelių naudų arba kad jisai bus mokamas, tai tikrai filosofiškai nėra tiesa. Gal žiūrint į popierius galima taip teigti, bet iš esmės manau, kad tai toliau yra nemokamas transportas, paslaugų kiekis būtent su tuo bilietu išsiplės labai labai stipriai. Tai yra dabar galima kalbėti nebe apie rajoną, o galima kalbėti apie regioną, nes kortelė bus galiojanti visame regione, – kolegai į apmokestintas keliones filosofiškai patarė žvelgti meras.

Meras pažadėjo, kad ateityje naujųjų kortelių turėtojams bus taikoma įvairių nuolaidų, lankant muziejų ar kitas savivaldybės siūlomas veiklas. Į šią programą bus siūloma įsitraukti ir verslo įmonėms.

Liberalui Modestui Petraičiui buvo įdomu, ar įsigijęs kortelę keleivis nemokamai iš Tauragės galės nuvažiuoti į Vilnių. G.Pukelytė paaiškino, kad tokios galimybės nebus. Kortelės galios tik vietinio susisiekimo maršrutuose (Tauragės, Šilalės, Jurbarko ir Pagėgių savivaldybėse). Į programą įtrauktas ir vienas maršrutas į Šilutę.

Socialdemokratų frakcijos pirmininkė Rita Grigalienė prieš balsavimą pranešė, kad jos vadovaujama frakcija už šį sprendimą nebalsuos. Politikės nuomone, teigti, kad keleivių vežimas autobusais ir toliau lieka nemokamas, yra nesąžininga, o 12 eurų ne visiems yra maži pinigai.

– Žmonės mokės ne tik už keliones autobusais, jie moka ir už kitas paslaugas, ir už maistą. Tai gyventojams papildomos išlaidos. Todėl teigti, kad kelionės lieka nemokamos, yra mažų mažiausiai nesąžininga. Jei jau nusprendėme tapti žaliausiu miestu Lietuvoje ir net visoje Europoje, tai ir parodykime, kad esame pavyzdys su nemokamu transportu, – kalbėjo socialdemokratų atstovė.

Liberalų atstovas Vidas Bičkus replikavo, kad nemokamų pietų nebūna, už viską reikia mokėti, kelionių apmokestinimą pavadindamas solidarumo mokesčiu. Politikas mano, kad šis mokestis „žmonių gyvenimo neįtakos“. Po šių V.Bičkaus žodžių Regionų partijos nariai pareiškė balsuosiantys prieš kelionių autobusais apmokestinimą, mat mano, kad šio mokesčio įvedimas tikrai nėra „nemokamos kelionės“. Pasak partijos atstovo Sigito Kancevyčiaus, tai „gražiai užmaskuota apgaulė“.

19 balsų už, 2 – prieš, 3 tarybos nariams nebalsavus sprendimas priimtas. Naujoji tvarka įsigalios nuo spalio.

Primename, kad vienkartinis bilietas kainuos 1 eurą, metinis – 12 eurų. Vaikai iki 7 metų ir moksleiviai važinės nemokamai, pensininkams ir neįgaliesiems bus taikomos nuolaidos. Pranešama, kad korteles jau rugsėjį bus galima įsigyti autobusų stotyje, kaimų gyventojams – gyvenviečių bibliotekose.

Dalintis:

About Author

Laikraščio „Tauragės kurjeris“ redaktorė.

Rekomenduojami video:

Palikite komentarą