fbpx

Kelionių ribojimai: klausimai ir atsakymai

Dalintis:

Iki sausio 3 dienos ribojamas išvykimas už savo gyvenamosios vietos savivaldybės teritorijos ribų. Informacija apie tai plačiai skelbiama, tačiau, kaip kalbėta Tauragės rajono savivaldybės ekstremaliųjų situacijų operacijų centro posėdyje, žmonėms vis tiek kyla įvairių klausimų: ar jų vykimo priežastis pateisinama, kokius dokumentus ar kitus įrodymus reikia turėti su savimi.

Miesto seniūnas Žilvinas Majus atskleidžia, kad seniūnija gauna daug prašymų pateikti registruotos gyvenamosios vietos deklaracijos pažymą, per porą dienų jų sulaukė net pusšimčio.

Tauragės rajono savivaldybės vyriausiasis specialistas Mindaugas Mikutavičius pataria – jei kyla klausimų dėl kelionės teisėtumo, jie gali pasiskambinti policijos informacijos telefonu 8 700 60 000. Beje, ši linija veiks darbo dienomis nuo 7 iki 20 valandos, savaitgaliais ir švenčių dienomis nuo 8 iki 17 valandos.

Tauragės rajono savivaldybė savo internetinėje svetainėje išplatino Vidaus reikalų ministerijos ir Policijos departamento parengtus atsakymus į dažniausiai užduodamus klausimus. Taigi, iš užsienio šalies grįžęs asmuo, jei Lietuvoje neturi turto, gali vykti pas giminaičius, su kuriais bus: pavyzdžiui, tėvus, seseris, brolius, sutuoktinius, vaikus, sutuoktinių vaikus. Tačiau tais atvejais, kai santykiai tarp asmenų nėra teisiškai įforminti, pareigūnai situaciją vertins individualiai.

Bendradarbių vykimas vienu automobiliu galimas. Tokiu atveju asmenys turi pagrįsti, kad dirba kartu, pavyzdžiui darbo sutartys, darbuotojų pažymėjimai. Primenama, kad būtina laikytis visų valstybės lygio ekstremaliosios situacijos operacijų vadovo nustatytų reikalavimų, keliamų darbo metu.

Vežti vaikų į kitas savivaldybes, pavyzdžiui, pas senelius, negalima. Kai vaiko gyvenamoji vieta nustatyta su vienu iš tėvų, su juo vaikas ir turi būti. Vykti pas kitą iš tėvų galima tik tuo atveju, jei teismo sprendimu vaiko gyvenamoji vieta aiškiai nustatyta pas abu tėvus, tai yra kai nurodoma, kad dalį laiko vaikas gyvena pas vieną, dalį laiko – pas kitą.

Dar labai aktualus klausimas – rūpinimasis asmenimis, kurie serga ar negali pasirūpinti savimi patys. Tai yra leidžiama, tačiau skelbiama, kad tokius atvejus pareigūnai vertins individualiai. Vykstantiems asmenims rekomenduojama turėti pagrindžiančius dokumentus, pavyzdžiui, apie prižiūrimo asmens sveikatos būklę.

Jei šiuo laikotarpiu sugalvosite persikraustyti į kitą savivaldybę, būtina vykti su visais asmeniniais daiktais. Pareigūnai situaciją vertins individualiai, tačiau vykimas su keliais asmeniniais daiktais nebus traktuojamas kaip persikraustymas.

Vykimas į kitas savivaldybes dėl planinių sveikatos priežiūros paslaugų galimas, rekomenduotina turėti vykimo tikslą pagrindžiančius dokumentus, pavyzdžiui, elektroninį patvirtinimą iš sveikatos priežiūros įstaigos.

Studentai, atsižvelgiant į tai, kad studijos vykdomos nuotoliniu būdu, išvykę iš miesto, kuriame studijuoja ir nėra ten registruoti, grįžti į jį negalės, nebent turi bendrabučio ar kitos gyvenamosios vietos nuomos sutartį.

Dalintis:

About Author

Daiva Žebelienė

Laikraščio „Tauragės kurjeris“ žurnalistė

Palikite komentarą