Kęsto Komskio „Kalibrus“ kelia koją ir į Tauragę

Dalintis:

Galvos skausmu pastaraisiais metais Tauragės valdžiai virtęs Jūros upės šlaitas per artimiausius keletą mėnesių turėtų pagražėti – prieš keletą dienų rangos darbų sutartį savivaldybė pasirašė su žinomo Pagėgių politiko Kęsto Komskio įmone „Kalibrus“. Tai jau antrasis šios bendrovės projektas Tauragėje. Tiesa, Jūros šlaito sutvarkymo darbų kaina kukli – nesieks nė 16 tūkstančių eurų. Didesnė problema – garsioji griuvena prie pėsčiųjų tilto. Kada bus sutvarkyta ši vieta, atsakymo kol kas nėra.

 

Projekto sąmata – kukli

 

Rugsėjo 1-ąją Tauragės rajono savivaldybės administracijos direktorė Gintarė Rakauskienė pasirašė rangos darbų sutartį su Pagėgiuose registruotos statybų bendrovės „Kalibrus“ direktoriumi Kęstu Komskiu. Bendra projekto vertė – 15 662 Eur. Už šias lėšas per artimiausius šešis mėnesius „Kalibrus“ įsipareigoja sutvarkyti kraštovaizdį nuo pat pagrindinio Jūros tilto iki Vasaros estrados. Pagal projektą šioje tauragiškių pamėgtoje pasivaikščiojimų vietoje turėtų būti iškirsti medžiai – tam prireiks beveik 3000 Eur, už beveik 7000 Eur sutvarkytas drenažas, už maždaug 1200 Eur paupyje išdygs suoliukų, dar už beveik 2000 Eur bus atlikta aplinkos tvarkymo darbų.

Savivaldybės tikslas – bent kiek pagražinti senais medžiais apaugusį šlaitą ir atverti vaizdą nuo kalno į Jūros upę.

„Kalibrus“ darbus atliks visame šlaite, nelies tik vietos prie pėsčiųjų tilto. Meilės alėjos dalis tebėra pavojingai įgriuvusi ir praeiviams užtverta.

 

Sprendimą apskundė

 

Pasak už Jūros šlaito atnaujinimo projektą atsakingo Tauragės savivaldybės Statybos skyriaus vyriausiojo specialisto Egidijaus Montvilo, darbai paupyje turėtų prasidėti netrukus. Paklaustas, kodėl tokia nedidelė darbų atlikimo kaina, ar už kiek daugiau nei 15 tūkstančių Eur „Kalibrus“ tikrai sugebės atlikti visus darbus, E.Montvilas atsakė:

– Buvo skelbtas konkursas. Jie už tokius pinigus pasiryžo darbus atlikti, yra sutartis. Tai čia jų problema. Jei gerai pagalvojus, tai ten tie darbai daugiau gamtos mylėtojams – iškirsti nereikalingus medžius, krūmus, keliose vietose atverti vaizdą ir sutvarkyti apačioj drenažą. Į žemę jie visiškai nelįs.

Savivaldybės atstovas „Tauragės kurjeriui“ patvirtino, kad sugriuvusio Jūros šlaito ginčo byla tebesitęsia – savivaldybė reikalavo darbus atlikusios Šilutės bendrovės ištaisyti broką. Tačiau šilutiškiai tą daryti savo lėšomis atsisakė, teigdami, kad visus darbus atliko pagal projektą.

– Dabar šita byla yra apeliaciniame teisme. Savivaldybė apskundė nepalankų Klaipėdos apygardos teismo sprendimą. Klaipėdos teismo sprendimas buvo, paprastai kalbant, kad kaltas dėl nugriuvusio šlaito ne rangovas, o užsakovas. Laukiam, kada bus paskirtas posėdis, – sakė E.Montvilas.

Kol bus baigtas bylinėjimosi procesas, nugriuvusio šlaito niekas neremontuos. Tačiau E.Montvilas sako, kad šiuo metu šlaitas nebeslenka. Apaugęs žole, jis dabar esą visai normaliai atrodo.

 

Žada padaryti greitai

 

Bendrovės „Kalibrus“ vadovas K.Komskis „Tauragės kurjeriui“ patvirtino, kad Jūros šlaito sutvarkymo projektas – jau antras jo vadovaujamos bendrovės projektas Tauragėje.

– Dar melioraciją kaimuose darėm, – sakė K.Komskis.

Paklaustas, ar užteks 16 tūkstančių Eur Jūros šlaitui sutvarkyti, K.Komskis pasvarstė – kokie darbai, tokia ir suma. Darbus bendrovė pradėti planuoja artimiausiomis dienomis. Esą pirmiausia savivaldybė turi nurodyti, kuriuos medžius paupyje reikia iškirsti.

– Paprastai darbai po sutarties pasirašymo prasideda po 15–20 dienų. Mes tikrai padarysim. Ir greitai padarysim, per kelis mėnesius, naujų medžių ten sodinti nereikia, – kalbėjo „Kalibrus“ vadovas.

 

Vos neprarado mandato

 

Kęsto Komskio įmonė „Kalibrus“ buvo įsteigta prieš 3,5 metų. Šiuo metu bendrovėje dirba per 30 darbuotojų. Būtent dėl šios įmonės žinomas Pagėgių politikas vos neprarado šios savivaldybės tarybos mandato. Mat dar šių metų kovą Pagėgių savivaldybės taryba kreipėsi į Lietuvos vyriausiąjį administracinį teismą, teigdama, kad tarybos narys K.Komskis sulaužė tarybos nario priesaiką. Už sprendimą kreiptis į teismą tuomet balsavo 11 Pagėgių savivaldybės tarybos narių, 3 nuo balsavimo susilaikė.

Lietuvos vyriausiojo administracinio teismo Pagėgių politikai prašė pateikti išvadą, ar K.Komskis sulaužė tarybos nario priesaiką ir nevykdė Viešųjų ir privačių interesų derinimo, Vietos savivaldos įstatymuose nustatytų įgaliojimų. K.Komskio įgaliojimų atėmimo procedūrą sausio pabaigoje buvo inicijavę dauguma – 11 iš 17 – Pagėgių savivaldybės tarybos narių. Anot jų, K.Komskis savo veiksmais ne kartą pažeidė Viešųjų ir privačių interesų derinimo valstybės tarnyboje įstatymo nuostatas, todėl būtina ištirti ir įvertinti, ar jis nesulaužė duotos priesaikos.

Vyriausioji tarnybinės etikos komisija pernai gruodį konstatavo, kad K.Komskis supainiojo interesus, kai 13 kartų atstovavo savo valdomai įmonei „Kalibrus“ su Pagėgių savivaldybės administracija 2020-aisiais sudarant sutartis ir susitarimus dėl rangos, kraštovaizdžio formavimo ir ekologinės būklės gerinimo, rekonstrukcijos bei kitų darbų atlikimo.

Vis dėlto, kaip informavo Pagėgių savivaldybės meras Vaidas Bendaravičius, K.Komskiui tarybos nario mandatą pavyko išsaugoti – teismas nesiėmė nagrinėti Pagėgių savivaldybės tarybos prašymo.

– Kęstas Komskis šiuo metu dirba tarybos opozicijoje. Teismas nusprendė nenagrinėti tarybos kreipimosi. Konstatavo, kad ne visas procedūras padarėme, kaip privalėjome, – sakė Pagėgių meras.

 

Tyrimas tebevyksta

 

Pagėgių savivaldybės Etikos komisija konstatavo, kad 2019-ųjų rugpjūčio pabaigoje vykusiame tarybos posėdyje K.Komskis nenusišalino nuo klausimo dėl leidimo dirbti su slapta informacija jo broliui, savivaldybės administracijos direktoriui Virginijui Komskiui. Regionų apygardos administracinis teismas pernai gruodžio pabaigoje atmetė V.Komskio skundą dėl šio sprendimo. Tiriamosios žurnalistikos centras „Siena“ yra pranešęs, kad Klaipėdos apygardos prokuratūra pradėjo ikiteisminį tyrimą dėl K.Komskio ir jo sūnaus Algirdo Komskio valdytos įmonės „Agrolira“ bankroto, siekiant užtikrinti galimus civilinius ieškinius ir išplėstinį turto konfiskavimą.

Kaip informavo „Sienos“ žurnalistas Šarūnas Černiauskas, Kęstui ir Algirdui Komskiams buvo pareikšti įtarimai. Tačiau nei K.Komskis, nei A.Komskis savo kaltės dėl jokių nusikaltimų nepripažįsta. K.Komskis valdančiųjų veiksmus jo atžvilgiu vadino susidorojimu už kritiką. Ikiteisminis tyrimas tebevyksta.

 

 

Dalintis:

About Author

Laikraščio „Tauragės kurjeris“ redaktorė.

Rekomenduojami video:

Palikite komentarą