fbpx

Kęstučio batalionas šventė 29-ąjį gimtadienį

Dalintis:

Lietuvos kariuomenės motorizuotosios pėstininkų brigados „Žemaitija“ Lietuvos didžiojo kunigaikščio Kęstučio motorizuotasis pėstininkų batalionas, dislokuotas Laužo kaime, minėjo 29-ąsias įkūrimo metines. „Batalionas turi tvirtą vardą Lietuvos kariuomenėje“, – šventės metu skelbė jo vadas, pulkininkas leitenantas Arūnas Vaškevičius.

Kęstučio batalionas, kurio ištakos siekia prieškarį, buvo įkurtas 1992 m. rugpjūčio 15 d., po trejų metų jam įteikta karinė vėliava su šūkiu „Kovon dėl Lietuvos laisvės ir garbės“. Čia nuolat rengiami atskiri padaliniai budėjimui Lietuvos kariuomenės Taikos meto užduočių operacinėse pajėgose, greitojo reagavimo padaliniuose, atlikti užduotis Baltijos bataliono sudėtyje. Kęstutėnai dalyvavo tarptautinėse taikos palaikymo misijose Bosnijoje ir Hercegovinoje, Kosove, Irake ir Afganistane.

Reginos Genienės nuotrauka

Penktadienį į bataliono įkūrimo metinių minėjimą atvyko motorizuotosios pėstininkų brigados „Žemaitija“ vadas pulkininkas Nerijus Stankevičius, Seimo narys Romualdas Vaitkus, vidaus tarnybos padalinių vadai, Tauragės regiono savivaldybių atstovai, karių artimieji, giminės ir draugai. Šv. Mišias aukojo ir karius palaimino Lietuvos kariuomenės Ordinariato kapelionas majoras Edvardas Baniulis. Apdovanoti labiausiai nusipelnę kariai. Ceremonija vyko „Virtukų kautynių“ aikštėje, kurioje iškilmingai išsirikiavo kareiviai.

– Švęsdami 29-ąjį bataliono gimtadienį prisiminkime 12 jo vadų, kurių pastangomis batalionas žinomas dėl vykdomo aukšto karių karinio parengimo ir savo tradicijų, turi tvirtą vardą Lietuvos kariuomenėje. Per 29 metus parengėme apie 10 tūkst. aktyviojo rezervo karių. Sveikinu stovinčius rikiuotėje ir vykdančius užduotis už jūsų atsidavimą, kad su ribotais resursais pasiekiate geriausią rezultatą, – kalbėjo bataliono vadas Arūnas Vaškevičius. – Sveikinu jūsų artimuosius, kurie supranta ir palaiko, kai tarnybai aukojate laisvą laiką. Mano nuomone, neįmanoma gerai įvykdyti užduoties, jei namuose ne viskas gerai.

Pasak bataliono vado, ateinantys metai kaip ir iki šiol kariams bus nelengvi: Kęstutėnai ir toliau vykdys nustatytas karinio rengimo užduotis, rengs aktyvų rezervą, bus pasirengę padėti Vidaus reikalų ministerijos pareigūnams, Valstybės sienos apsaugos tarnybai ir savivaldybėms vykdant taikos meto užduotis. Karių laukia nauji įsipareigojimai sąjungininkams.

Iškilmingai kareivinėms buvo suteikti Kęstučio apygardos partizanų vadų vardai. Tauragės krašto muziejaus „Santaka“ Istorijos ir etnografijos skyriaus vedėjas Darius Kiniulis papasakojo apie Juozą Kasperavičių-Visvydą, Juozą Čeponį-Tauragį ir Antaną Bakčį-Klajūną, kurie kovojo už Lietuvos laisvę. Ant kareivinių pritvirtintos atminimo lentelės, kuriose pateikta informacija apie šias istorines asmenybes.

Po oficialios šventės dalies karių artimieji galėjo apžiūrėti jų buitį, karinę techniką ir ginkluotę. Šventės svečius jie pavėžino šarvuočiu ir M 113 ir visureigiu „Hummer“. Rankos ir akies taiklumą visi, kas norėjo, išmėgino šaudydami arbaletu, mėtydami kirvį, ietį ir kitus viduramžių ginklus į taikinį.

 

Dalintis:

About Author

Regina Genienė

Laikraščio „Tauragės kurjeris“ žurnalistė

Palikite komentarą