fbpx

Kiek kainuoja pasiruošti mokyklai?

Dalintis:

Į didžiuosius prekybos centrus kartu su atžalomis skubantys tauragiškiai paskutinę minutę ieško būtiniausių reikmenų mokyklai, kiti vaikams perka naujus drabužius. Prieš rugsėjo pirmąją šventinei dienai jau beveik nebeliko laisvų vietų ir Tauragės kavinėse. Tėvai suskumba užsakyti laiką popietėms su vaikais.

Pasak pirmokę į mokyklą ruošiančios Samantos Kurpės, dar neprasidėjus rugsėjui ji iš šeimos biudžeto jau išleido 300 eurų. Moteris įsitikinusi, kad tai dar ne pabaiga.

– Aš suprantu, kad galima apsieiti ir su mažesne pinigų suma, bet norisi, kad vaikas į mokyklą eitų laimingas. Pirkau viską, pradedant uniforma ir baigiant tvarkingais naujais drabužėliais, batukais. Dalį daiktų siunčiausi internetu. Rugsėjo pirmąją iš ryto dar eisime į kirpyklą, dukrai padarys šukuoseną. Tai ypatinga diena ne tik jai, bet ir man. Aš atsimenu, kai mus su broliu mama papuošė rugsėjo šventei. Manau, kad vaiko meilė mokslams prasideda nuo šeimos ir tik vėliau ją ugdo klasės draugai ir pirmoji mokytoja, – „Tauragės kurjeriui“ sakė vienturtę auginanti tauragiškė.

Moteris prisipažino, kad informacijos, ko gali prireikti pirmokėlei, ieško ir internetiniuose tėvų pokalbių puslapiuose.

– Ministerija pažadėjo, kad vaikai net ir per pandemiją tikrai lankys mokyklas, todėl dar reikės pagalvoti ir apie žieminius drabužius. Jei mokslai vyktų nuotoliniu būdu, tiek išlaidų tikrai nereikėtų. Bendroje grupėje yra mamų, kurios pirmokams išleido ir 200 eurų. Gerai, kad dalį priemonių mokslams padovanos savivaldybė. Sąsiuviniai, pieštukai, piešimo reikmenys kainuoja tikrai daug, – sakė S.Kurpė.

Daugiavaikė tauragiškė Lina V. suskaičiavo, kad į mokyklą išleisti tris vyriausiuosius 3–9 klasių moksleivius jai atsieis apie 450 eurų. Moteris irgi didžiąją dalį lėšų skyrė vaikų drabužiams: kelnėms, batams, rudeninėms striukėms, sportinei aprangai.

– Sūnus lanko dienos užimtumo centrą ir parašė svajonę gauti naujus sportinius batelius. Dar rugpjūčio pradžioje juos atsiuntė moteris iš Kauno. Nežinau, ar vyresnieji visą laiką lankys pamokas kontaktiniu būdu, tai ir daiktų jiems pirkau mažiau. Pinigus mokyklai taupau visus metus. Atrodo, rugsėjui viską nuperku, bet jau kokį gruodį reikia ir vėl papildomų priemonių ar tų pačių pratybų, – sakė Lina.

Nors mokyklų vadovybės tėvų prašo ypač atsakingai įvertinti galimybę dalyvauti mokslo metų šventės iškilmėse, dalis tėvų jau dabar suskubo pasinaudoti valstybės suteikta galimybe pusdieniui atostogų. Pirmąją mokslo metų dieną vaiką iki 14 metų auginantiems darbuotojams suteikiama teisė gauti ne mažiau kaip pusę darbo dienos laisvo laiko. Ši privilegija taikoma tik tiems darbuotojams, kurie neturi teisės į „mamadienį“ ar „tėvadienį“ (auginantiems du vaikus iki 12 metų ar auginantiems neįgalų vaiką iki 18 metų). Norint laisvo pusdienio rugsėjo 1 dieną dėl vaiko palydėjimo į mokyklą, reikėtų bent vieną dieną prieš darbdaviui pateikti raštišką prašymą dėl laisvo pusdienio suteikimo.

 

Dalintis:

Palikite komentarą