Kitur šildymui brangstant, Tauragėje atpigo

Dalintis:

Tauragėje – ypatinga situacija: kai visoje Lietuvoje šildymas brangsta, sostinės gyventojai už šią paslaugą moka net 60 proc. daugiau nei pernai, čia šildymo paslauga atpigo. Kaip skelbia Valstybinė energetikos reguliavimo taryba, spalį šildymas palyginti su šių metų rugsėjo mėnesiu Tauragėje pigesnis net 13,5 proc.

Valstybinė energetikos reguliavimo taryba praneša, kad spalio mėnesio vidutinė centralizuotai tiekiamos šilumos kaina Lietuvoje yra 5,62 ct/kWh. Lyginant su rugsėjo mėnesiu kilovatvalandės kaina spalį didėjo apie 12 proc., o lyginant su tuo pačiu 2020 metų laikotarpiu – net 41 proc.

Tačiau kaip bebūtų keista, Tauragėje šildymas pastarąjį mėnesį atpigo – nuo 5,19 ct/kWh rugsėjį iki 4,49 ct/kWh spalį. Tauragės šilumos tinklai pagal per metus parduotą šilumos kiekį patenka į III šilumos tiekėjų grupę. Šioje grupėje Tauragės šilumininkai šiuo metu pagal šilumos kainą yra pirmi. Be Tauragės šilumos tinklų, į pastarąją grupę dar patenka Druskininkų, Šilutės, Palangos, Ukmergės ir Elektrėnų šilumos tiekėjai.

Brangiausiai Lietuvoje už šildymą šiuo metu moka Biržų gyventojai, ten 1 šilumos kilovatvalandė kainuoja 9,37 ct. Pigiausia šiluma šiuo metu Kaune – 3,95 ct/kWh.

Paklaustas, kodėl Tauragėje šildymas pinga, kai visoje Lietuvoje brangsta, Tauragės šilumos tinklų vadovas Audrius Arcišauskas sakė, kad jo vadovaujama bendrovė dar gegužę pasirašė fiksuotų kainų sutartis su biokuro tiekėjais.

– Pagal šias sutartis galėsime įsigyti 70 procentų viso šių metų šildymo sezonui mums reikalingo biokuro. Deja, vėliau šildymas brangs. Turiu vilties, kad tas kainų burbulas sprogs ir Tauragėje šiluma tikrai nebrangs 60 proc. kaip Vilniuje. Mes planuojame 5–15 proc. brangimą. Stengsimės, kad jis nusikeltų kuo toliau, į pavasarį ir vasarą, kai lieka tik vandens šildymo paslauga. Ir vartotojai to brangimo taip labai nepajustų, – sakė A.Arcišauskas.

Šildymo kaina priklausys ir nuo oro sąlygų, ir nuo sunaudoto kuro kiekio. A.Arcišauskas juokauja – tas, kas tiksliai žinotų, koks oras bus po mėnesio ar dviejų, būtų milijonierius.

Dalintis:

About Author

Laikraščio „Tauragės kurjeris“ redaktorė.

Rekomenduojami video:

Palikite komentarą