fbpx

Kokia kelių būklė, arba kodėl iki pavasario dardėsime per duobes

Dalintis:

Storas suvažinėto sniego sluoksnis neuždengia duobių gatvėse. Iki šalčių nespėję jų išlyginti seniūnijų atstovai artimiausiu metu to daryti nežada. Gyventojai, kasdien į darbą ir namus dardėdami per gilias duobes, skaičiuoja nuostolius: kam ratai deformuoti, o kas ir automobilio važiuoklę turės remontuoti.

Mieste – trečdalis gatvių neasfaltuotos

Tauragės miesto seniūnijos žinioje – 229 gatvės, kurių bendras ilgis – 112 kilometrų ir net 45 kilometrai gatvių žvyruotos. Pasak miesto seniūno Žilvino Majaus, Tauragė šiuo atžvilgiu – unikalus miestas, mat kaimyniniuose rajonuose tiek žvyrkelių nėra.

– Kitų miestų seniūnai nesupranta mano klausimų apie žvyrkelių problemas. Jie neturi tiek priežiūros reikalaujančių kelių. Šilalė neturi nė kilometro žvyrkelio, – sakė seniūnas.

Ž.Majus „Tauragės kurjerį“ informavo, kad norint išlyginti miesto seniūnijai priklausančius kelius vienam kartui reikia skirti bent 3000 eurų.

– Visos gatvės panašios būklės. Pradedam lyginimą nuo arterinių gatvių. Visada žinome, kurios problemiškiausios. Nuolat skundų sulaukiame iš Sandėlių gatvės. Pats pirmadienį ta gatve važiavau ir galiu pajuokauti, kad iškritęs sniegas kelio duobes užlygino. Tačiau net ir išlyginus gatvę gyventojams vis kas nors blogai ir elektroniniu paštu kiekvieną savaitę gaunu skundų, tik tuose trijų žodžių skunduose randu po keturias gramatines klaidas, – komentavo Ž.Majus.

Klausimas, gal, neapsikentę duobių, gyventojai patys galėtų pasisamdyti greiderį, seniūną prajuokino.

Žilvinas Majus. Mortos Mikutytės nuotrauka

– Nejuokaukite. Jei žmonės sniego nuo savo keliukų ar šaligatvių nenusikasa, tai apie greiderius pamiršti reikia. Neturėkime iliuzijų. Negaliu greiderio siųsti kas savaitę, bet arterinės gatvės prižiūrimos nuolat. Pavyzdžiui, į Beržės mikrorajoną gyventojai nenuvažiuos oru, jie turi važiuoti J.Basanavičiaus ar I.Simonaitytės gatve. Šių gatvių niekada nepaliekam be priežiūros. Net žiemą. Yra skersinių gatvelių, kuriose vos du, trys ar penki namai. Šių gatvių gyventojams greiderio reikia palaukti ilgiau, – sakė seniūnas ir prisiminė, kad netoli turgaus esančioje gatvėje gyventojai sugalvojo savo iniciatyva užlyginti duobes ir į jas pripylė drožto asfalto.

Kai asfalto drožlės sustingo, laikui bėgant išsimušė duobės, o jų užlyginti nebegali net seniūnijos siunčiamas greideris.

– Žmonės nepasitarė, darė, kaip jiems atrodė geriau, ir patys sau meškos paslaugą pasidarė, – įsitikinęs seniūnas. – Reaguojame į gyventojų skundus, jei gatvės blogai nugreideriuotos, siunčiame techniką dar kartą. Dabar, tiesą pasakius, bijau pagalvoti, kas bus, kai nuleis sniegą. Gatvėse situacija bus tikrai prasta, – atlydžio baiminasi Ž.Majus.

Kelius lygina seniūnijos technika

Skaudvilės seniūnijai laikinai vadovaujanti seniūno pavaduotoja Dalia Milašienė „Tauragės kurjeriui“ sakė, kad paskutinį kartą seniūnijos gatvės lygintos rudenį.

– Turime savo techniką ir galime greitai reaguoti į gyventojų prašymus. Taip pat yra specialistas, kuris važiuoja, patikrina gatves ir jei yra poreikis, siunčiame jas išlyginti. Žinoma, dabar, kai tiek sniego, ta pati technika dirba jį valydama, apie gatvių lyginimą nėra ir kalbos, – sakė Skaudvilės seniūno pavaduotoja.

Paklausta, kaip dažnai ne tokiu šaltu metu greideriuojamos seniūnijos gatvės, specialistė patikino, kad visada atsižvelgia į gyventojų pageidavimus ir kelių būklę. Numatyto grafiko kol kas nėra. Seniūno pavaduotoja sako, kad didysis gatvių lyginimas prasidės jau atšilus. Po žiemos duobių atsiranda ne tik žvyrkeliuose, bet ir asfaltuotose gatvėse, kurias išgraužia druskos ir smėlio mišinys, savo darbą padaro ir šaltis.

Tauragės seniūnijoje – ekstremali padėtis

Didžiausioje rajone Tauragės seniūnijoje – 328 kilometrai kelių ir didžiąją dalį jų tenka prižiūrėti seniūnijos darbuotojams, nors, kaip sako seniūnė Danguolė Jatautienė, tokių specialistų seniūnijoje vos pusantro. Apie duobes gatvėse šiuo metu nėra kada ir pagalvoti. Didžiausias galvos skausmas – sniegas ir nenuvalyti keliai bei šaligatviai.

– Kiekviena bendruomenė nori gyventi geriau. Sulaukiame skundų, kodėl šaligatvių nenuvalome. Toks dabar buvo iš Pilaitės gyventojų. Šiuo metu jų nevalome niekur. Tik jei yra galimybė, su technika Alėjos gatvę prabrėžiam, – sakė seniūnė.

Paklausta, ar gyventojai, ypač gyvenantys nuosavuose namuose, nesutinka geranoriškai nuo šalia esančių šaligatvių nuvalyti sniego, seniūnė sakė, kad šis įprotis dingo daugiau nei prieš dešimtmetį, kai dėl nevalytų šaligatvių į teismą Šiaulių savivaldybę padavę gyventojai buvo išgirsti.

– Tuomet visas savivaldybes ir seniūnus informavo, kad gyventojo valda baigiasi iškart už tvoros. Visi šaligatviai jau mūsų atsakomybėje. Kai tai išgirdome, net pakinklius pakirto. Kol turėjome visuomenei naudingą veiklą dirbančių žmonių, galėjome ir šaligatvius nuvalyti, nors ir nenuvažiuodavome iki Dacijonų ar Dapkiškių. Šiandien situacija kardinaliai pasikeitusi. Labai prašau gyventojų supratimo. Aš pati gyvenu Tarailiuose daugiabutyje. Patikėkit, kas rytą atsikėlusi vedu šunį, pririšu jį prie suoliuko ir pasiėmusi šiūpelį padirbu pusę valandos. Ir naudinga, ir smagu, – atskleidė seniūnė.

Danguolė Jatautienė primena, kad į gatves negalima versti iš nuosavų kiemų nukasto sniego.

– Nesame robotai greitučiai. Praėjusią savaitę kelius valėme dviem pamainomis. Iki penkių dirbo traktorininkas, nuo penkių prie vairo sėsdavo seniūnijos ūkvedys. Visą seniūniją valėm iki devynių vakaro kasdien. Matėm, kad bėda ir nespėjam. Mums reikia penkių dienų mažiausiai, kad galėtume nuvalyti kelius. Pradedame nuo Taurų, Butkelių, tris dienas dirbame mums priklausančiuose kaimuose ir penktąją dieną, kaip aš sakau, važiuojam „kulti gorodoko“ (Tauragės dvaro, – red.). O jeigu sninga kasdien? Kaip spėti? – retoriškai klausė D.Jatautienė.

Seniūnija turi sudariusi sutartį su UAB „Dunokai“. Ši įmonė valo pagrindines Taurų kaimo gatves, Joniškės gatvę kaimelyje ir Joniškės sodų gatvę, Sodininkų gatvę ir kelią į Balskus. Kitoms gatvėms nuvalyti seniūnija turi vos vieną traktorių.

Apie kelių lyginimą teks pamiršti

Didžiausias eismas Tauragės seniūnijoje vyksta Tauruose ir Tauragės dvaro teritorijoje. Nieko keisto, kad ir daugiausiai skundų atskrieja iš šių gyvenviečių. Seniūnijai priklausanti Verslininkų gatvė, suremontuota praėjusį rudenį, turi daug atsišakojimų į įvairias įmones, keliais rieda ir sunkioji technika, kuri daug greičiau išmuša duobes. Jas reikėtų išlyginti ir tai – seniūnijos valioje. Pretenzijų dėl duobių turi ir Ryto, Ežeruonos gatvių gyventojai. Nuosavuose namuose gyvenantys ir kietuoju kuru žiemą namus šildantys vietos gyventojai duobes sugalvojo lyginti iš krosnių išvalytais pelenais ir nuodėguliais. Bet tai tik laikina išeitis.

– Kelių lyginimo darbus baigėme gruodžio mėnesį. Kai užšąla, lyginti nebegalime. Su siaubu laukiu pavasario, kai duobės bus dar didesnės. Seniūnija greiderio neturi. Lėšų gauname iš kelių fondo. Norėtume daugiau, bet yra kaip yra. Gruodis buvo šlapias ir darbas nuėjo perniek. Žvyruotos gatvės tikrai negražios. Žmonės teisėtai piktinasi, bet padaryti nieko negalime. Sniegas kai iškrito, tai juo duobes palyginam. Keliai ir apšvietimas – didžiausios seniūnijos bėdos, – reziumavo D.Jatautienė ir gyventojų paprašė pirmiausia dėl kelių būklės kreiptis į seniūniją, o ne skųstis savivaldybei.

Dalintis:

Rekomenduojami video:

Palikite komentarą