Kol butų ūkis tik ruošiasi, kitų administratorių namai jau sumontavo elektrines virykles

Dalintis:

Dujinių viryklių keitimas į elektrines daugiabučių gyventojams vis dar kelia klausimų. Kol vieni laukia, kada jau galės dujines virykles keisti į elektrines, kiti abejoja: ar atlaikys namo elektros saugikliai ir ar už elektrą neteks mokėti daugiau. Pasidalyti patirtimi paprašėme Vytauto g. 4C savininkų bendrijos pirmininkės Rimos Laurinskienės, kadangi šio namo gyventojai jau naudojasi elektrinėmis viryklėmis.  

Pagal Energetikos ministerijos parengtą veiksmų planą nuo 2022 metų pabaigos trijų ir daugiau aukštų daugiabučiuose turės nebelikti dujų balionų. Gyventojams jau teikiamos valstybės subsidijos – įskaitant laiptinių ir butų tinklų rekonstrukcijai bei naujai viryklei įsigyti – per 700 eurų butui.

Tauragės butų ūkis, eksploatuojantis daugiausiai miesto daugiabučių, „Tauragės kurjerį“ dar pernai informavo, kad skelbti rangovų konkursus namų elektros tinklui pertvarkyti planuoja 2021-aisiais.

– Šiuo metu rengiami dokumentai viešiesiems pirkimams per Centrinę perkančiąją organizaciją. Planuojame 2021 metais įgyvendinti projektą 50 procentų, – patikino E.Vaitiekus.

Tačiau kai kurios mažesnės daugiabučių savininkų bendrijos jau įgyvendino Energetikos ministerijos užduotį ir gyventojai jau naudojasi elektrinėmis viryklėmis.

Tauragės Vytauto g. 4C daugiabučio savininkų bendrijos „Rambynas“ pirmininkė Rima Laurinskienė sakė, kad dujinių viryklių keitimo projektui finansuoti buvo skirti 4 etapai, kuriuos bendrija per keletą mėnesių įvykdė dar pernai. Buvo atlikta gyventojų apklausa, pateikta paraiška ESO, surastas rangovas (UAB „Nermeda“), atlikti ir priimti rangos darbai, ESO bendrovei pateiktos patirtos išlaidos, kad gyventojai gautų kompensacijas. Anot R.Laurinskienės, lapkritį gyventojai jau galėjo įsigyti elektrines ar indukcines virykles arba kaitlentes ir iki lapkričio 25 dienos jai pateikti pirkimo čekius ar sąskaitas. Gyventojai jau ir kompensacijas gavo.

– Elektrinėms viryklėms įsigyti skirta kompensacija siekia iki 242 eurų. Apie 80 procentų mūsų namo gyventojų, savo butuose turėjusių dujines virykles, sutiko pasikeisti į elektrines ar indukcines ir už tai gavo kompensacijas. Kiti sakė, kad dujines virykles į elektrines pasikeis savo lėšomis iki 2022 metų gruodžio pabaigos, – kalbėjo R.Laurinskienė.

Savo bute indukcinę viryklę R.Laurinskienė sumontavo 2020 metų lapkričio 30 dieną. Moteris apskaičiavo, kad pirmąjį mėnesį naudojantis nauja virykle už elektrą sumokėjo maždaug 3 eurais daugiau nei ankstesnį mėnesį.

Pašnekovė patikino, kad daugumai namo gyventojų pradėjus naudotis elektrinėmis viryklėmis elektros saugiklių „neišmuša“, nors dėl to žmonės ir nerimavo.

„Tauragės kurjerio“ kalbinta Vytauto g. 4C namo gyventoja Loreta už skirtą kompensaciją nusipirko įmontuojamą indukcinę kaitlentę, kainavusią 250 eurų. Moteris sakė, kad įsigijus indukcinę kaitlentę tiko tik du turėti puodai, kitus teko pirkti naujus:

– Tačiau puodus perkame ne vienai dienai, net smagu buvo pakeisti naujais.

Beje, patikrinti, ar turimi puodai tinka indukcinei viryklei, galima magnetu, jei magnetas prie dugno limpa – tiks.

Dalintis:

About Author

Laikraščio „Tauragės kurjeris“ žurnalistė

Rekomenduojami video:

Palikite komentarą