Korona vėl Tauragėje – patvirtintas devintas atvejis

Dalintis:

Lietuvoje kasdien pradėjo daugėti užsikrėtusiųjų COVID-19. Tauragė ne išimtis –  laboratorijoje nustatytas ligos atvejis tauragiškiui, valstybės įmonės „Registrų centras“ darbuotojui, priklausančiam 50–60 metų amžiaus grupei. Įstaigos veikla buvo trumpam apribota, dalis darbuotojų izoliuoti.

Izoliuota 14 žmonių

Penktadienį, 15.30 val., Tauragės „Registrų centro“ darbuotojai gavo informaciją, kad jų kolegai nustatytas koronavirusas.

– Atliekame epidemiologinį tyrimą, renkame kontaktus. Žinome tik tiek, kad žmogus dalyvavo šeimos šventėje, bendravo su sergančiuoju ir užsikrėtė. Kol kas izoliuotis dėl šio atvejo privalės 14 kontaktą turėjusių žmonių – 10 kolegų ir 4 šeimos nariai. Sąrašas gali padidėti baigus epidemiologinį tyrimą, – „Tauragės kurjeriui“ sakė Nacionalinio visuomenės sveikatos centro Tauragės skyriaus atstovė Albina Urbutienė.

„Tauragės kurjerio“ žiniomis, nors sergantysis jaučia klinikinius ligos simptomus, šeimos gydytojo prižiūrimas yra gydomas namuose.

„Registrų centre“ privaloma dėvėti veido kaukes

Pirmadienio rytą „Registrų centro“ informacinėje sistemoje paskelbta, kad šios įstaigos Tauragės filialas liepos 20-ąją klientų dėl techninių kliūčių neaptarnaus ir atsiprašyta už laikinus nepatogumus.

Pasak „Registrų centro“ atstovo Mindaugo Samkaus, tai pirmasis užkrato atvejis įmonės viduje.

– Šiuo metu Tauragėje dirba 40 žmonių. Trisdešimt jų į darbą ateis jau antradienį (liepos 21-ąją). Atidarius padalinį po dezinfekcijos, imamasi papildomų saugumo priemonių – visi darbuotojai privalės dėvėti veido kaukes. Kaukes dėvėti rekomenduojame ir į centrą ateinantiems klientams. Sergantis darbuotojas tiesioginio kontakto su klientais neturėjo, užkrato šaltinis ne įmonės viduje, – sakė M.Samkus.

Paskambinus bendruoju „Registrų centro“ Tauragės filialo telefonu, atsiliepusi darbuotoja apie kolegos ligą patvirtino, bet daugiau informacijos suteikti nesutiko. „Tauragės kurjerio“ duomenimis, įmonės patalpos dezinfekuojamos buvo jau šeštadienį.

Prognozės niūrios   

Už pagalbą suteikiant patalpas saviizoliacijai Tauragėje atsakingas Tadas Pauparis tikino pastaruoju metu nesulaukęs gyventojų pagalbos prašymų. Šiuo metu savivaldybė yra paruošusi 220 lovų asmenims, neturintiems galimybės izoliuotis namuose. Pagalbos dėl patalpų gali kreiptis visi norintieji, kurie grįžta iš pandemijos paveiktų šalių į Lietuvą ir neturi kur saugiai praleisti 14 dienų.

Tauragės savivaldybės Ekstremaliųjų situacijų operacijų centro vadovas Tomas Raulinavičius sako kol kas į situaciją žiūrintis ramiai.

– Šią savaitę tikrai susirinks posėdžiauti savivaldybės Ekstremaliųjų situacijų komisija ir spręsime visus galimus scenarijus. Galime prognozuoti, kad ateityje bus ne vienas užsikrėtimo atvejis Tauragėje, todėl turime būti pasiruošę. Liga vėl plinta visame pasaulyje ir kaimyninėse šalyse. Tai tik laiko klausimas, kada paūmės Lietuvoje. Konkrečiai dėl „Registrų centro“ darbuotojo ligos jokių veiksmų imtis neketiname, nebent mus pasieks Nacionalinio operacijų valdymo centro nurodymai, – sakė T.Raulinavičius.

Pastarasis koronaviruso atvejis – devintasis Tauragėje. Iki šiol šia liga sirgę 8 žmonės pasveiko.

Pasireiškus gripui būdingiems ligos simptomams – karščiavimui, kosuliui, gerklės skausmui ar pasunkėjus kvėpavimui – po kelionės į užsienio šalis ar po kontakto su tikėtinu koronaviruso nešiotoju skambinkite karštąja koronaviruso linija 1808.

Dalintis:

Rekomenduojami video:

Palikite komentarą