Kosmonautų gatvės likimą perduos į gyventojų rankas

Dalintis:

Pernai liepą Tauragės rajono savivaldybės administracija užsimojo pakeisti trijų rajono gatvių pavadinimus. Visi trys – sovietinis palikimas. Kol kas S.Nėries ir J.Janonio gatvių Skaudvilėje gyventojai gali būti ramūs, o Kosmonautų gatvėje Tauragėje gyvenantys tauragiškiai šia tema dar diskutuos su savivalda.

Antradienį vykusiame komisijos pasiūlymams dėl gatvių pavadinimų Tauragės rajono savivaldybėje teikti posėdyje nuspręsta surengti Kosmonautų gatvės gyventojų susitikimą dėl gatvės pavadinimo keitimo. Jovaruose ketvirtį amžiaus gyvenanti bendruomenės pirmininkė Palmyra Gylienė sveikina savivaldybės iniciatyvą organizuoti susitikimą su gyventojais, bet abejoja, ar Kosmonautų gyventojai pritars pavadinimo keitimui.

– Jau anksčiau manęs daug kas klausinėjo, kaip vertinu tokius ketinimus. Kurį laiką apie tai kalbos nebebuvo, maniau, kad viskas taip ir liks po senovei. Mano akiai žodis „kosmosas“ yra tarptautinis. Ar verta jį keisti? Aš per namus nėjau ir gyventojų apklausos nedariau. Sprendimą keisti gatvės pavadinimą siūlo savivaldybė. Jie turi specialistų, atsakingų žmonių, lai ir apklausia gyventojus, su jais pasikalba. Kaip gyventojai nutars, taip ir bus. Man atrodo, kad keisti vardo tikrai nebūtina. Mano akiai tai perteklinis variantas, bet dabar tokia politika, nieko nepadarysi, – savo nuomonę išsakė Jovarų bendruomenės pirmininkė.

Bendruomenės nariams apie norą keisti vienos gatvės pavadinimą P.Gylienė užsiminė susirinkimų metu, bet detalesnių diskusijų ta tema nerengė. Pasak bendruomenės pirmininkės, pakeitus adresą gyventojų lauktų nepatogumai – keistųsi adresai, gyvenamųjų vietų deklaracijos.

– Kosmonautų gatvėje gyvena apie 20 šeimų. Dauguma jų senbuviai. Į Jovarus atsikrausčiau prieš 25-erius metus ir Kosmonautų gatvėje namai jau stovėjo. Naujų statybų čia nėra. Žmonės pripratę prie pavadinimo, o ir aš nematau žodyje „kosmonautas“ jokios neigiamos reikšmės, – svarstė Jovarų bendruomenės pirmininkė.

Jei bus nuspręsta Kosmonautų gatvei suteikti kitą vardą, Registrų centre gyventojų adresai būtų pakeisti automatiškai, tauragiškiams už tai papildomų išlaidų nebūtų. Tie, kas turi pasigaminę gatvės pavadinimų lenteles prie namų, jas turėtų pasikeisti patys.

Antradienį posėdžiavusi komisija nesvarstė Skaudvilėje esančių dviprasmiškai vertinamų poetų Salomėjos Nėries ir Juliaus Janonio vardu pavadintų gatvių likimo.

Dalintis:

Rekomenduojami video:

Komentarų: 1

  1. ar TSKP ir kgbėšnikai neleidžia on

    Kada Skaudvilėje ant aukštosios partinės mokyklos vėl bus priklijuoti kūjis su pjautuvu, vainikas tam tikslui ant komunistų partkomo pastato saugomas ir iki šiol nenuimtas

Palikite komentarą